Пікетування держустанов з приводу депортації узбецьких біженців.

КиївПраво

Майдан-ІНФОРМ: 28-02-2006 11:01 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1141117282.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

<b>Ініціатива «Без кордонів»</b>
grassroots.kyiv@gmail.com

<b>ПРЕС-РЕЛІЗ
До негайного розповсюдження</b>

<b>Біженців, що шукали притулку від переслідувань у власній країні, українська влада віддала до рук їхніх катів.</b>

<b>Що:</b> акція протесту проти здійснення органами державної влади України екстрадиції біженців з Республіки Узбекистан, що сталася 14 лютого цього року, привернення уваги громадськості до цих дій. Десятеро людей, які вірили, що Україна зможе надати їм притулок, були передані до рук своїх переслідувачів.
Під час акції будуть розповсюджуватися інформаційні матеріали, використовуватися музичні інструменти; буде проведений невеликий перформанс.

<b>Хто:</b> організатор - ініціатива «Без кордонів» (ініціативна група громадян). До участі запрошено, зокрема, представників правозахисних організацій та всіх, хто згоден зі змістом та метою акції.

<b>Коли:</b> у вівторок, 28 лютого 2006 року, початок - о 14:30.

<b>Де:</b> на Михайлівський площі м. Києва, а по тому – на вул. Володимирській, перед будівлями таких установ: Міністерство закордонних справ України (вул. Велика Житомирська, 2), Державний комітет України у справах національностей і міграції (вул. Володимирська, 9), і посольство Республіки Узбекистан (вул. Володимирська, 16).

Українська влада знехтувала фундаментальними правами людини, власними міжнародними зобов‘язаннями та законодавством України. Цим владні структури проявили правову безграмотність та злочинну недбалість.
Одним черком пера безневинних людей було відправлено на вірні тортури та можливу смерть.

------------------------------------------------------------------

Кров біженців на руках можновладців

14 лютого 2006 року з України до Узбекистану було примусово повернуто 10 громадян Узбекистану - (за непідтвердженими даними, очевидців Андижанської трагедії, коли узбецькими військами було розстріляно учасників антивладних демонстрацій). Вони прибули до України з метою уникнути переслідувань з політичних мотивів.

З 1 по 6 лютого прибулі зверталися до Управління міграційної служби в Криму з клопотанням про надання їм статусу біженця.

13 лютого їм було відмовлено у наданні такого статусу, після чого вже 14 лютого було ухвалене рішення про їх депортацію. Таким чином, затриманим не було надано реальної можливості оскаржити відмову в наданні їм статусу біженців. Шукачі притулку були позбавлені правової допомоги і навіть доступу до представників Агенції ООН з питань біженців (УВКБ ООН).

Уряд Узбекистану сумно відомий всьому світові практикою існування концтаборів, великою кількістю політв'язнів, щодо яких застосовуються катування, позасудові страти та смертна кара, практикою жорсткого придушення будь-яких проявів інакодумства, свободи слова, свободи віросповідання та свободи мирних зібрань.

Відповідно до Конвенції ООН "Щодо статусу біженців", Україна зобов'язана не повертати осіб, яким на батьківщині можуть загрожувати переслідування. Європейська конвенція про права людини та Конвенція ООН проти катувань також категорично забороняють видачу осіб в умови, де їм можуть загрожувати тортури.
Крім норм міжнародного права, було порушено також ст. 1 і 3 Закону України "Про біженців". В них говориться про те, що біженець не може бути висланий або примусово повернутий до країн, де його життю або свободі загрожує небезпека, а також про те, що біженцем є особа, що внаслідок побоювань стати жертвою переслідувань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни.

Українська влада знехтувала фундаментальними правами людини, власними міжнародними зобов‘язаннями та законодавством України. Цим владні структури проявили правову безграмотність та злочинну недбалість.
Одним черком пера безневинних людей було відправлено на вірну смерть.

Інформація, яка є на цей час, свідчить, що екстрадиція узбецьких шукачів притулку була спланованою операцією СБУ, Держкомнацміграції України, МЗС та інших органів державної влади. Безпосередня відповідальність за це брутальне порушення прав людини лежить на керівниках названих відомств. Відповідальність лежить також на Президентові України, який не виконав свого конституційного обов'язку гарантувати дотримання прав та свобод людини.

Ситуація, що склалася, завдала надзвичайної шкоди міжнародному авторитетові України.

З публічною заявою і вимогою відставки керівників згаданих відомств уже виступило понад 15 українських неурядових організацій, поміж якими - Міжнародна Амністія в Україні, Українська Гельсінська Спілка з прав людини, Харківська правозахисна група та інші. За шукачів притулку вступилися також відомі російські правозахисники. Своє занепокоєння також висловила міжнародна правозахисна організація "Human Rights Watch".
Ми категорично засуджуємо дії української влади, вимагаємо проведення розслідування і аби ті, хто брутально порушив право переслідуваних людей на притулок, відповіли за свої дії.

Ви можете допомогти цим людям, спрямовуючи свої особисті звернення до залучених державних установ, або ж звертаючись до них за роз'ясненнями їхніх дій.

<b>Державний комітет України у справах національностей та міграції:</b> тел./факс: +380 (44) 278-1718.

<b>МЗС України:</b> міністр закордонних справ України – Тарасюк Борис Іванович, тел.: +380 (44) 238-1501
Перший заступник міністра – Огризко Володимир Станіславович, тел.: +380 (44) 238-1504
Речник МЗС України – Філіпчук Василь Олександрович, тел.: +380 (44) 238-1529

<b>Служба безпеки України:</b> приймальня, тел.: +380 (44) 226-2564
Прес-центр: тел. +380 (44) 256-9679, 256-9908.

<b>Ініціатива</b> <i>"Без кордонів"</i>

<img src="/news/icons/reply.gif" width=16 height=15 border=0 align=text><a href="http://www2.maidanua.org/news/view-list-post.php3?bn=maidan_free&key=1141117282&site=maidan&trs=-1&add1=1" target="_top">Обговорити цю новину у форумі</a>

Майдан-ІНФОРМ: 28-02-2006 11:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1141117282.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Оцініть цю новину: 5 4 3 2 1

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua