Ющенко припинив видавати секретні матеріали

УкраїнаПраво

Майдан-ІНФОРМ: 21-04-2006 15:19 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1145621972.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Як передає кореспондент УНІАН, про це йшлося сьогодні на прес-конференції альянсу "Майдан” в УНІАН на тему: "Секретні матеріали. Що ховала влада під грифами "не для друку" та "опублікуванню не підлягає".

Правовий радник альянсу "Майдан" Олександр СЕВЕРИН вважає, що в цьому є велика заслуга акції, оголошеної альянсом з ініціативи Харківської правозахисної групи.

Він розповів, що після Помаранчевої революції необхідно було поставити владі нові вимоги діяльності, притаманні демократичним суспільствам. Тому 31 січня 2005 року співголова Харківської правозахисної групи Євген ЗАХАРОВ звернувся з відкритим листом до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо неправомірності існування великої кількості нормативних “засекречених” актів. Цю ініціативу підтримав “Майдан”, організувавши збір підписів під цим зверненням, направлення аналогічних запитів, позовів до суду.

Першою перемогою стало те, що зменшилась кількість таких актів. За даними альянсу, екс-Президент Леонід КУЧМА за час свої каденцій видав близько 900 актів з грифом “не для друку”, екс-прем’єр Віктор ЯНУКОВИЧ – близько – 100, нинішній Президент В.ЮЩЕНКО – 44 (42 укази, 2 розпорядження, з 1 листопада 2005 року – жодного), екс-прем’єр Юлія ТИМОШЕНКО – 15 (також 2 розпорядження з грифом “для службового користування (ДСК)”), прем’єр-міністр Юрій ЄХАНУРОВ – жодного (за винятком 1 постанови з грифом ДСК).

Але, за словами Є.ЗАХАРОВА, до завершення боротьби ще дуже далеко. “Поки що домоглись, що ця практика припинена, але немає гарантії, що вона не поновиться”, - зауважив він. Тому його організація розробила законопроект “Про інформацію”, який знаходиться сьогодні в Міністерстві юстиції. Прийняття цього документу, на думку його авторів, дозволить обмежити появу “таємних документів” та чітко виписати підстави для появи таких актів.

Ще однією перемогою учасники прес-конференції вважають надання Міністерством юстиції України назв 96-ти актів уряду під керівництвом В.ЯНУКОВИЧА, “схованих від суспільства під незаконним грифом "не для друку". Водночас їм хотілось би отримати всі незаконно засекречені документи, і не лише назви, а й їх тексти.

За словами Є.ЗАХАРОВА, лише уважний аналіз назв цих актів свідчить, що серед них велика частина може містити ознаки корупційних діянь влади. Але достеменно підтвердити це можна, лише прочитавши тексти. Він навів приклади по назвах актах, що можуть носити ознаки корупції. В тому числі про передачу готелю “Дніпро” на баланс ДУСі – він нагадав, що сьогодні з цього питання порушені кримінальні справи. Велика кількість актів свідчить про надання пільг, підвищення зарплат, пенсій, преференцій високопосадовцям. Є.ЗАХАРОВ навів приклад, що напередодні рішення Конституційного Суду про можливість балотування Л.КУЧМИ втрете, з’явилось рішення про п’ятикратне підвищення зарплат суддям КС. Також він розповів про акти уряду, в яких йдеться про кулуарні домовленості. Зокрема, це стосується угоди про створення консорціуму між “Газпромом” та “Нафтогазом”. (УНІАН: засновницькі документи про створення ТОВ «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України» за участю ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» було підписано 29 жовтня 2002 року).

Є.ЗАХАРОВ переконаний, що все це не є державною таємницею, а є намаганням “приховати свої оборудки” від суспільства.

УНІАН

<img src="/news/icons/reply.gif" width=16 height=15 border=0 align=text><a href="http://www2.maidanua.org/news/view-list-post.php3?bn=maidan_free&key=1145621972&site=maidan&trs=-1&add1=1" target="_top">Обговорити цю новину у форумі</a>

Майдан-ІНФОРМ: 21-04-2006 15:19 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1145621972.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Оцініть цю новину: 5 4 3 2 1

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua