Мороз про виступ Президента

УкраїнаПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 18-06-2006 18:17 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1150643821.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Виступ Президента України Віктора Ющенка, який прозвучав минулої п’ятниці, викликає непорозуміння, особливо тому, що термінологія і тон його промови зовсім не відповідають тому, що говорив Віктор Андрійович напередодні. Крім того, ним було допущено низку неточностей, на які варто звернути увагу.

Перш за все це стосується політичної відповідальності Віктора Ющенка як почесного голови блоку “Наша Україна” і фігури, котра де-факто спрямовує переговори про створення коаліції від імені “Нашої України”. Президент на словах дистанціюється від переговорного процесу, а насправді – саме його позиція визначає дії “Нашої України” і бізнес-груп, котрі сам Віктор Андрійович уповноважив на участь в різновекторних переговорах. По іншому не буває, не можна керувати процесом і одночасно перебувати “над поєдинком”. Мимоволі напрошується аналогія з “спікеріадою” 2002 року, адже тодішній Президент так само говорив, що він не має ніякого відношення до обрання керівництва парламенту... Гадаю, тепер не той час щоби грати словами, і про безпосередню участь у коаліційних переговорах на боці ”Нашої України” замовчувати не варто.

У своєму зверненні Віктор Ющенко відмітив, що, нібито, позиція соціалістів щодо квоти на пост Голови парламенту затягувала переговори. Ці слова Президента, делікатно кажучи, не відповідають дійсності, і на наших неодноразових зустрічах Віктор Андрійович про цей аргумент не згадував. Мені здається, що на багато сильніше перешкоджали переговорному процесу непослідовні дії групи уповноважених Президентом від “Нашої України”. Нагадаю, Вікторе Андрійовичу, що вони раніше самі пропонували соціалістам в різних політичних комбінаціях то пости Прем’єр-міністра, то Голови парламенту. Якби Президент прослідкував історію питання за прес-релізами “Нашої України”, він легко б переконався у правдивості моїх слів і в неточності власних формулювань, при тому я не торкаюсь пропозицій, зроблених його стороною з часу президентської кампанії і згодом. Певен, якби представники від “Нашої України” не будували різноманітні комбінації, аби звинуватити інших суб’єктів переговорів у зволіканні чи зриві процесу створення коаліції, а відразу заявили, що мають твердий намір створювати коаліцію з Партією Регіонів, переговорний процес спростився.

І ще. Віктор Андрійович чомусь розкритикував мою пропозицію про розподіл за квотним принципом ключових державних постів, між іншим – по тому ж принципу, по якому запропонувала ділити посади керівників Верховної Ради і уряду “Наша Україна”. Мені безумовно імпонують слова Президента, що керівники відомств повинні підбиратись за професійною ознакою, а не за партійними квотами. Я пропонував розподіляти всі посади, в тому числі, так звані, губернаторські, посаду Генерального прокурора та інші за партійними квотами, саме тому, що на ці посади, як видно за останні півтора року професіонали якраз не потрапляють. Думаю, Віктор Андрійович погодиться, що партійна політична відповідальність високих державних службовців у будь-якому разі надійніша і ефективніша, аніж відповідальність, умовно кажучи, перед друзями чи бізнес-партнерами. Партія підзвітна виборцям, а перед ким звітують, скажімо, куми?

Практика призначень на всіх рівнях за останні півтора року здійснювалась за канонами попередньої влади, а не за професійними ознаками. Про це свідчить, до слова, плачевний стан справ, наприклад, у нафтогазовій сфері чи більшості секторів правоохоронної системи.

Президент висловився про необхідність дотримуватись Конституції. Теза незаперечна. Проте Конституція прямо вказує, що голови держадміністрацій призначаються за представленням коаліційного уряду. Саме тому, те що відбувається сьогодні щодо керівництва у Полтавській, Київський, Донецькій та інших областях – вже є порушенням чинної Конституції. Ні у кого немає повноважень будувати державну систему управління під одну політичну силу, котра набрала, наприклад, менше 14 відсотків на виборах. У блока “ЗаЄдУ” у 2002 році теж було 13 відсотків, але результат роботи цієї “клаптикової” придворної партії всім відомі. В решті решт, знімаючи і цю штучну перешкоду на шляху створення коаліції, ми знайшли варіант задоволення і цієї претензії “Нашої України”.

Слухаючи Віктора Андрійовича, в черговий раз переконався, що запропонований мною законопроект про політичну реформу, котрий робить неможливим узурпацію влади, був абсолютно правильним кроком. Тепер ще гостріше стоїть питання про завершення політреформи, про її другий етап, про передачу владних повноважень місцевим органам влади, реально підзвітних і підконтрольних виборцям.

Черговий раз змушений з прикрістю констатувати, що “ідеали Майдану”, які виявилися близькі народу України, ще не стали керівництвом до дії для нової влади. Більшість людей у владі досі не розуміють, що українці зуміли зібратися разом, щоби, як сказав класик: “убити в собі дракона”. Якщо влада не опам’ятається, громадяни не будуть знову покірно терпіти десять років.


Прес-Служба Голови СПУ О.О. Мороза
На пошту Майдану надійшло From: Лариончева Date: Sun, June 18, 2006 9:27 amОбговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 18-06-2006 18:17 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1150643821.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua