Спецслужби не будуть контролювати Інтернет

Право

Майдан-ІНФОРМ: 18-08-2006 12:26 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1155893185.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Міністерство юстиції скасувало наказ Держкомзв’язку про обов’язковий моніторинг інтернет-трафіку в мережах провайдерів, які обслуговують держоргани (наказ Держкомзв’язку №122). Таким чином, спецслужби, що ініціювали свого часу ухвалення зазначеного документа, були позбавлені можливості легально відстежувати листування користувачів електронною поштою і їхню статистику за відвідуваністю інтернет-сайтів, пише «Комерсант-Україна».

Видання повідомляє, що наказ Держкомзв’язку №122 був скасований 4 серпня. «Так, цей наказ скасований і документи відіслані в Мінтранс, який може оскаржити це рішення протягом десяти днів», - сказав один із співробітників Міністерства юстиції.

Отримати в Мінтрансі відповідь на питання про подальшу долю 122-го наказу виданню не вдалося. Василь Гандабура, який продовжує виконувати обов’язки заступника міністра транспорту і зв’язку (його посаду незабаром має посісти Леонід Нетудихата – авт.), заявив, що не знає про рішення міністерства. «Якщо Мін’юст скасував наказ (Держкомзв’язку №122.– авт.), можливо, він не відповідає законодавству. Можна зрозуміти невдоволення провайдерів цим документом, адже вони боялися повторення у нас ситуації, яка склалася в Китаї, де моніториться буквально весь інтернет-трафік», - зазначив пан Гандабура.

Про необхідність законодавчого врегулювання моніторингу телекомунікацій Ъ заявили представники спецслужб. «Питання, скасовувати чи ні цей наказ, необхідно вирішувати в комплексі, виходячи з державних інтересів по захисту інформаційних ресурсів, у тому числі і в глобальних мережах передачі даних», - вважає голова Державної служби спеціальному зв’язку і захисту інформації (ДССЗЗІ) Ігор Коновалов (ДССЗЗІ є правонаступницею департаменту спеціальних телекомунікаційних систем і захисту інформації (ДСТСЗІ) СБУ. ДСТСЗІ був одним з ініціаторів ухвалення наказу Держкомзв’язку №122).

Нагадаємо, що Державний комітет зв’язку та інформатизації (тепер – держдепартамент Мінтрансу) видав 17 червня 2002 року наказ №122, який зобов’язував всіх інтернет-провайдерів, що надають свої послуги держорганам, встановити на своїй мережі і за власний рахунок устаткування для моніторингу. За даними держдепартаменту зв’язку і інформатизації Мінтрансу, ці умови виконали «Укртелеком» (у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Львівській, Одеській областях та в АР Крим), «Голден Телеком», «Адамант», «Сіті Нет», «Лакі Не», «УкрСат», «ЕлВісті», «Глобал Юкрейн», «Інфоком».

proua - з посиланням на kommersant.ua

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 18-08-2006 12:26 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1155893185.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua