ІРПЕНІАДА: Табачник зацікавився ірпінською землею чи його підставляють?

ІрпіньЕкономіка

Майдан-ІНФОРМ: 03-10-2006 15:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1159879299.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відома по брехливих статтях в „Газете по-киевски” та „Голосі України” (в інтернеті, на відміну від паперових носіїв, їх чомусь не розмістили) боротьба за вкритих столітнім лісом 18,5 га ірпінських земель вийшла на рівень Кабінету Міністрів. За словами депутата обласної ради Василя Якобінчука (Блок Юлії Тимошенко), віце-прем’єр-міністр Дмитро Табачник дав доручення уряду підтримати проект та підготувати з цього приводу доручення уряду. Тим часом цей проект викликає великі застереження у місцевої влади, оскільки, по-перше, місцева громада, втрачаючи 18,5 га землі, по якій мала до того ж проходити окружна дорога, не отримує взамін фактично нічого, окрім навантаження на і так дихаючі на ладан каналізаційні системи, по-друге, і в міського голови, і в багатьох депутатів є обґрунтовані підозри, що Київський науково-клінічний медичний центр (КНКМЦ), який має будувати на цих землях нібито онкологічну клініку європейського зразку, не має коштів для такого будівництва.

На словах проект просто чудовий, але от документально ці райдужні ілюзії поки що ніяк не підтверджуються. Засновниками зареєстрованого у Києві (там і сплачуються основні податки) як товариство з обмеженою відповідальністю Київського науково-клінічного медичного центру є три фізичних особи, жодна з яких не має будь-якого стосунку до медицини. Головним інвестором виступає українська сторона в особі віце-президента фірми „Інком” Сергія Скуртова. Другий інвестор – німецька фірма E.T.E. GmbH.. Але в місцевої влади є сумніви, що інвестори мають такі гроші, які вони на словах зобов’язуються вкласти. Та й сума інвестицій називається різна – то 50 млн. євро, то 84 мільйони. Плутаються інвестори і в інших даних, що знов таки викликає підозру в місцевої влади. Адже в Україні часто бувають випадки, коли котеджі для багатіїв оформляють як санаторій сімейного відпочинку, а багатоквартирні будинки як готелі. А КНКМЦ не приховує, що будуватиме як прості, так і комфортабельні готелі нібито для персоналу та вчених, які його навчатимуть. Причому ці „готелі” мають вирости раніше, ніж медичні корпуси. Чи не закінчаться гроші інвесторів разом з побудовою цих „готелів”? Тим більше, що, маючи землю, знайти інвесторів для житлового будівництва, обумовивши відсоток собі, легше легкого.

Місцева влада резонно зауважує: „Якщо інвестор має такі наміри, то мав би бути зацікавлений документально довести свою фінансову спроможність здійснити такий проект”. Однак, інвестор не поспішає (свого часу Фонд Катерини Ющенко „Україна 3000” відмовив у патронаті цього проекту через те, що інвестор не надав йому документів, пославшись на комерційну таємницю). Натомість КНКМЦ методично возить за собою журналістів, а також обходить владні кабінети, збираючи листи підтримки. З розпитуваннями щодо центру Ірпінському міському голові Мирославі Свистович телефонувала Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва (Партія регіонів), але, почувши, які є проблеми, тиску не влаштовувала, зазначивши, що тут їй треба розібратись у суті питання.

Інвестори ж замінюють документи щодо своєї платоспроможності пафосними виступами, де занадто мало конкретики, а часто просто інформація, яка не відповідає дійсності. Наприклад, ось ця: „Клиника рассчитана на 600 мест, в перспективе планируется довести число коек до 1200. Но даже если проект реализуется по минимуму, уже к 2030 году число онкобольных в Украине значительно сократится.

- Сейчас в Украине их 800 тысяч, - говорит директор будущей клиники Анатолий Бабушкин. - И ежегодно их число, к сожалению, увеличивается на 150-160 тысяч. Но за счет новых технологий и того, что лечение будет проводиться на ранних стадиях, уже через несколько лет мы сведем масштабы болезни к минимуму. Хотя клиника - проект частный, 75 мест из 600 отдадут для бесплатного лечения деток”.


Якщо вірити словам інвестора, день перебування у клініці обходитиметься хворим від 200 до 400 євро (і це без врахування вартості операції), перебування у стаціонарі становитиме мінімум 6 днів, а кількість місць у клініці – 600, що для багатьох реабілітація може затягтись на 2-3 тижні, а то й більше за бажанням пацієнта.

Враховуючи, що безкоштовно тут, знов таки лише за словами інвестора, лікуватимуть лише 350 дітей, і що переважна більшість з інших 149 650 – 159 650 хворих навряд чи можуть дозволити собі витратити такі гроші на лікування, твердження інвестора про зведення масштабів хвороби до мінімуму звучить якось аж надто оптимістично, щоб не сказати інакше. А якщо і могли б, то, взявши до рук калькулятор, можна приблизно порахувати „пропускну спроможність” хворих за рік. Навіть якщо усі перебуватимуть в клініці лише 6 днів, і всі після цих 6 днів виздоровлюватимуть, то вийде, що за рік там можна буде вилікувати 36 500 осіб (у високосні роки – 36 600, хоча це – фантастична цифра з огляду на те, що всіх з першого разу не вилікуєш, що лікуватимуться там люди і з-за кордону, що для багатьох реабілітаційний період становитиме довгі тижні. Але навіть вдавшись до фантастики виходить, що все одно за рік кількість онкохворих в Україні збільшуватиметься на 113 500 – 123 500 осіб. То про яке зведення масштабів хвороби до мінімуму йдеться?

„Майдан” вже писав, як при старій владі видавалася земля цьому центру, коли позачергова сесія Ірпінської міської ради скликалася в пожежному порядку, містила лише один пункт порядку денного та тривала 30 хвилин. Причому земля ця видавалося всупереч накладеній Ухвалою Господарського суду Київської області забороні надавати в користування, в оренду та здійснювати продаж земельних ділянок, надавати дозволи на освоєння (підготовку проектів відводу земельних ділянок) цих земель, а будь-яким юридичним особам та громадянам здійснювати забудову на них.

Такі речі ще більше посилюють сумнів у платоспроможності інвестора та переконують, що за гарними словами може стояти велика земельна афера. Адже, хоча й „Інком” велика фірма, але вона в проекті участі не бере, хоча і знаходиться з КНКМЦ за одною юридичною адресою – м. Київ, вул. Смоленська, 31-33. І навряд чи у фізичної особи Сергія Скуртова є власних понад 25-42 мільйони євро, бо навіть річний доход всього „Інкому” складає у перерахунку на євро – 10 мільйонів. А це ж навіть не чистий прибуток після сплати податків. Саме ж ТОВ „Київський науково-клінічний медичний центр” має статутний фонд і річний прибуток разом взяті менше 100 тис. грн.

Щось суттєвого про німецьку ж фірму з назвою E.T.E. GmbH, як і про її директора Дітера Тоболліка в інтернеті відшукати не вдалось. Що дуже дивно, бо навіть в не надто інтернетизованій Україні про фірми, які здатні на знано менші інвестиції, інформації у мережі побільше. Загалом вдалося відшукати кілька німецьких фірм з такою назвою:
http://www.fuzing.com/vci/0001140f9214/ETE_GmbH
http://www.euro-limousine.com/german/locations/Ukra.html
http://web2.cylex.de/firma-home/ete-elektronik-gmbh-erfurt-2102720.html
http://www.gbi.de/r_ubrowsing/et/et.e._gmbh.html?WID=63152-7250996-62806_1
http://www.firmenwissen.de/psfiwi/fn/page/sfn/fiwi/aff/index/func/t/sdb/vc/pt/S/f_an/4050300367/ETE_GMBH_.HTM

У газеті „Факты” вдалося розшукати повну назву – Європейська торгова енергетична компанія (прямо „безпосередній” зв’язок з медициною!). Але це мало допомогло.

Показово, що понад рік тому з КНКМЦ познайомилася Київська обласна державна адміністрація. І на сьогоднішній день в її високопосадових осіб (заступника голови ОДА Валерія Кондрука та начальника Управління охорони здоров’я Ігоря Басистюка) склалося про товариство з обмеженою відповідальністю така сама думка, як і в новообраної Ірпінської влади, про що ці особи і сказали на оббреханих „Газетой по-киевски” та „Голосом України” громадських слуханнях в Ірпені. А тому позиція ірпінчан залишається сталою: інтереси громади мають бути враховані, не зважаючи на підтримку „інвесторів” з боку високих осіб, яких, не виключено, просто ввели в оману гарними словесами.


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 03-10-2006 15:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1159879299.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua