Комунальний самозахист

ХерсонщинаЖКГ

Майдан-ІНФОРМ: 27-12-2006 21:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1167249241.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Тема тарифів на житлово-комунальні послуги залишається найгарячішою в Херсоні вже впродовж кількох місяців.

Тож, не дивно, що на круглий стіл „Чи обґрунтовані тарифи на комунальні послуги в Херсоні?”, що проводили спільно Центр соціального партнерства (регіональне Бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів Альянсу Майдан) та ініціативна група «Комунальний самозахист», зійшлося поважне зібрання: керівники двох фракцій міськради, заступник міського голови, директор комунального підприємства „Служба єдиного замовника” (СЄЗ), депутати обласної та районних рад, голови будинкових комітетів, представники антимонопольного комітету, управління у справах захисту прав споживачів та інспекції з контролю за цінами, керівники щонайменше 10 громадських організацій (ГО) та представники преси.

Звучали доволі цікаві факти.

Голова громадського об’єднання «За майбутнє Херсона» В.Макуха здивував директора СЄЗ положеннями типового договору громадян із зазначеним підприємством (звісно, підписаним тамтим директором), що порушують чинне законодавство.

Представники товариства захисту прав споживачів продемонстрували арифметичні помилки у розрахунках чи не по кожному з нових тарифів.

Голова будинкового комітету Ю.Майборода отримав акт виконаних робіт з підготовки будинку до опалювального сезону, підписаний заступником начальника ЖЕКу, при тому ключ від підвалу, в якому ті роботи мали проводитися, ніхто ніколи у того голови не брав. Навіть й у тимчасове користування.

Голова ГО «Безпосереднє народовладдя» Л.Щепьоткіна зібрала пачку типових листів, що їх надсилає автотранспортне підприємство, що начебто вивозить сміття (бо насправді нічого не вивозили), яким визначається борг мешканців відповідно до рішення міскьради (яке за словами заступника мера втратило силу), а тариф вказаний відповідно до іншого рішення.

Мабуть, всі ті докази поставили заступника мера у, так скажімо, не дуже зручне становище.

І він відповів. Надаючи дідусю Фройду чимало підстав для роздумів.

Теза перша: «Ви так гарячкуєте з приводу тих тарифів, наче вибори на носі...»

Від М-І: а що, й справді, після виборів у мера є лише якихось три роки на повний дерібан всього майна, адже в останній передвиборчий сезон доведеться бути білими та пухнастими.

Теза друга: «А де ж ви були тоді, коли приймали нові тарифи? Чого мовчали?»

Лукавить, ой, лукавить, пан заступник міського голови.

Як було встановлено під час проведення дослідження місцевим бюро Мережі Альянсу Майдан, мітинги були. 24 травня, 21 червня та 6 жовтня. Про останній повідомила (хто б ви думали?) газета міськради «Херсонський вісник». І громадські слухання були. На яких звучали зауваження, які представники влади пообіцяли врахувати і... затвердили нові тарифи в той самий день, через кілька годин після слухань.

І ініціатива місцевого референдуму була. І міський голова чи його представники тепер регулярно відвідують суди з приводу відмови ініціативній групи у реєстрації.

Теза третя: "Звичайно, на громадських слуханнях зауваження були. Але ж це зрозуміло - всі хочуть якдешевше".

Від М-І: Сам пан Толокнов, мабуть, також хоче користуватися всім найдешевшим, як то: машиною, телефоном, годинником?

Директор КП СЄЗ А.Лушніков щиро не міг зрозуміти претензії з боку учасників стосовно непрозорості очолюваної ним структури. Адже СЄЗ, за його словами, виконує 100% транзитну функцію (тобто збирає та перераховує кошти), і жодної копійки в нього не залишається. А сам пан Лушніков, треба було розуміти, працює із модним нині формулюванням «на громадських засадах»?

Від М-І: Ті «шляхетні» громадські посадовці врешті-решт обходяться суспільству набагато дорожче, ніж якби вони отримували чималеньку зарплатню!

І при тому всьому посадовці зовсім не беруть до уваги, що за новими тарифами зараз фактично надаються комунальні послуги гіршої якості.

В результаті обговорення була прийнята резолюція, серед основних пунктів якої - ініціювання проведення незалежної експертизи стосовно обґрунтованості підвищення тарифів на житлово–комунальні послуги.

А лави «Комунального самозахисту» віднини поповнилися новими членами – як ГО, так і активних громадян (в тому числі й регіональним Бюро з моніторингу, захисту та лобіювання суспільних інтересів Альянсу Майдан).


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 27-12-2006 21:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1167249241.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua