ІРПЕНІАДА: Війна за 18,5 га вкритої лісом землі в Ірпені продовжується

ІрпіньЕкономіка

Майдан-ІНФОРМ: 14-02-2007 12:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1171449628.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вчора Господарський суд Київської області продовжив слухання справи навколо 18,5 га вкритої лісом землі в Ірпені, яка була новою владою повернута територіальній громаді.

Нагадаємо, що при старій владі ця земля була виділена ТОВ „Київський науково-клінічний медичний центр” з метою нібито будівництва там небаченого в Україні центру, де б лікували онкохворих. Підозри нового міського голови Мирослави Свистович, яка спочатку просто вимагала забезпечення інтересів громади при реалізації проекту, викликало те, що це ТОВ з мізерним статутним фондом не має жодного стосунку до медицини, а також поспішний порядок виділення цієї землі, коли саме для цього на півгодини збиралася позачергова сесія з одним питанням в порядку денному. Причому в той момент, коли діяла заборона Господарського суду Київської області на будь-які операції на цих землях (землевідведення, надання у власність, в оренду, продаж, будівництво на цих землях тощо). При цьому було відібрано понад 2,5 га землі санаторію „Ірпінь” Міністерства охорони здоров’я України, в результаті чого цей санаторій, де проходять реабілітацію хворі після операцій на серце, опинився перед загрозою ліквідації через нестачу території.

Влаштована новообраним мером за допомогою активістів „Майдану”, які працюють в Німеччині, перевірка виявила цікаві факти: розрекламований в деяких український ЗМІ як інвестор та Президент фірми ETE.GmbH, що має нібито внести 20 млн. євро інвестиції, Дітер Тоболлік насправді з 2001 року є банкрутом і був двічі засудженим (за приховування банкрутства, невиплату зарплати та незаконне зберігання зброї), а зараз, ще не відбувши до кінця умовний термін покарання, знову перебуває під судом за шахрайство: отримав 29 тис. євро державної субвенції на ліквідацію наслідків повені, хоча його готель „Aleksander” від повені не постраждав.

Юрист Саксонського „Ауфбаубанку” Юлія Сандер каже, що Тоболлік отримав 29 тис. євро на реконструкцію нібито постраждалого від повені готелю, але всі неодноразові нагадування надати звіт про витрачання коштів ігнорував. Тому рішення про видачу цих коштів було анульовано, і він мав їх повернути. Далі виявилось, що готель не знаходиться в тій місцевості, яка постраждала від повені.

Весь цей час міському голові довелося витримувати жорсткий пресинг з боку „інвесторів”, які намагалися через ЗМІ („Газета по-київські”, „Голос України”, „2000”) створити їй імідж жорстокої до онкохворих особи, хоча Мирослава Свистович завжди стверджувала, що підтримає цей проект двома руками, якщо переконається, що там буде збудований дійсно медичний центр, а не задіяна чергова шахрайська схема. Потужну кампанію проти мера розгорнула і місцева опозиція, яка програла вибори. І ця кампанія продовжується й до сьогодні (листівки, пасквілі, „захисники” з числа окремих депутатів від... БЮТ в облраді при тому, що народний депутат Сергій Осика, який курує Київський обласний БЮТ, однозначно займає тут сторону Мирослави Свистович).

Кінець кінцем 24 листопада 2006 року новообрана Ірпінське міська рада скасувала рішення старої ради про надання цих земель в оренду ТОВ „КНМКЦ” і повернула 2,5 га санаторію „Ірпінь”. А через два дні прокуратура м. Ірпеня за листом Міністерства охорони здоров’я подала позов в інтересах санаторію „Ірпінь” на повернення йому цих вже повернутих 2,5 га (події співпали в часі, бо лист МОЗ був написаний задовго до прийняття рішення міськради про повернення цих земель санаторію). Однак, в суді несподівано замість представника прокуратури м. Ірпеня виявився працівник Генеральної прокуратури без письмового доручення, і його допустили до справи в якості представника. І цей представник раптом відмовляється від позову, стаючи на сторону „інвесторів”, а не Міністерства охорони здоров’я. З цього приводу Ірпінський міський голова надіслала до Генеральної прокуратури скаргу і на вчорашньому судовому засіданні вже інший представник Генеральної прокуратури України (також без письмового доручення), вся червона від хвилювання молода дівчина заявила, що Генпрокуратура ще не визначилась, чи підтримує вона свій позов.

Виникає абсурдна ситуація, коли позивач (в даному випадку від його імені виступає чомусь Генеральна прокуратура, а не прокуратура м. Ірпеня, яка подала позов) відмовляється від свого позову (хоча Міністерство охорони здоров’я, в інтересах якого подано позов, цей позов підтримує), а відповідач (Ірпінська міська рада), проти якого цей позов подано, підтримує позов у повному обсязі. Дивуватися ірпінській владі не доводиться, оскільки позов подано проти рішення сесії ще старого скликання, а от позиція Генеральної прокуратури, яка має захищати інтереси держави та її органу (Міністерства охорони здоров’я), абсолютно незрозуміла з точки зору здорового глузду.

Останні повідомлення німецької преси свідчать, що пекар за освітою Дітер Тоболлік не має права робити будь-які інвестиції, оскільки всі його надходження, згідно судового рішення, мають іти на погашення боргів, з якими він досі не розрахувався. Більше того, в суді випливло, що у 2002 році Д. Тоболлік отримав 80 тис. євро готівкою за одним колективним договором, але не повідомив про це судового виконавця і вклав їх в якусь американську фінансову фірму через підставних осіб замість того, щоб виплачувати борги.

10 листопада 2006 року Дітера Тоболліка заарештували за те, що він з вересня не з’являвся на засідання суду. Адвокат пояснив це тим, що Тоболліку потрібно дотягти до весни 2007 року, коли закінчиться термін його умовного ув’язнення. Бо інакше, якщо суд по справі шахрайства закінчиться раніше, новий термін йому доведеться довгі роки відбувати вже не умовно, а за гратами.

Але саме цікаве те, що утримували „відомого інвестора” під вартою цілих два тижні, поки його знайома не внесла 10 тис. євро застави. Це свідчить про платоспроможність „інвестора”, який стверджує, що готовий вкласти в Україні 20 млн. євро, а сам не в змозі відразу внести за себе заставу у сумі в 2000 меншій.

Читачі „Майдану”, які володіють німецькою, можуть ознайомитися з деякими публікаціями про нашого героя. Сподіваємось, що в Генеральній прокуратурі знайдуться люди, які знають німецьку та гідно оцінять вчинок свого представника.

Статті в німецькій пресі про „суперінвестора” Дітера Тоболліка можна прочитати у причеплених файлах (для швидшого знайдення повідомлення в газетах можна застосувати пошук за прізвищем Tobollik). Один файл через його великий обсяг (в ньому стаття про останні пригоди Дітера Тоболліка) подається в окремому повідомленні - http://maidan.org.ua/n/news/1171453915

P.S. На сайті суду: http://www.justiz.sachsen.de/gerichtstafel/index.html – обрати “Insolvenzferfahren” –> ввести “Name”=Tobollik –> зробити запит, натиснути на зелену стрілку і побачите, що в квітні 2001 адвокат Hans-Jörg Derra був призначений судом адміністратором у справі встановлення переліку та опису майна Дітера Тоболліка.

P.P.S. Не виключено, що позбавлені такого ласого шматка як 18,5 га землі, ціна якої доходить вже до 18 млн. доларів за гектар, так звані „інвестори” простимулювали зміну позиції частини депутатів міськради та членів тервиборчкому щодо міського голови. У всякому разі опоненти М. Свистович палко підтримують цих вже колишніх власників.

Обговорити цю новину у форумі

HTML file
04.htm

45.86 Kb
Adobe Acrobat document
03.pdf

139.01 Kb
HTML file
02.htm

1.22 Kb
HTML file
01.htm

43.61 Kb
Adobe Acrobat document
05.pdf

139.01 Kb
HTML file
06.htm

45.11 Kb
Adobe Acrobat document
07.pdf

73.85 Kb
HTML file
08.htm

53.90 Kb
HTML file
09.htm

13.71 Kb

Майдан-ІНФОРМ: 14-02-2007 12:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1171449628.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua