ІРПЕНІАДА: КВУ заявляє про значні порушення під час виборів

ІрпіньВлада

Майдан-ІНФОРМ: 18-06-2007 13:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1182163319.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

17 червня відбулися позачергові вибори міського голови міста Ірпінь (Київська область). За передніми даними територіальної виборчої комісії результати виборів наступні:

Взяли участь у голосуванні 12568 виборців (23,6%)

Лідери виборчих перегонів отримали:
Бондар Олег – 3610 голосів (28,7%)
Свистович Мирослава – 3317 голосів
(26,3%)

Представники Комітету виборців України, які вели спостереження за процесом голосування та підрахунком голосів і зафіксували низку порушень виборчого законодавства:

- напередодні дня голосування ректор Національного університету державної податкової адміністрації України Петро Мельник збирав студентів на стадіоні Академії, де агітував їх голосувати за одного з кандидатів.

- 6 червня 2007 року Ірпінська міська територіальна виборча комісія прийняла рішення за яким спостерігачі в день виборів та під час підрахунку голосів виборців повинні знаходитися не ближче ніж за два метри до членів дільничних комісій. Це значно ускладнило процедуру спостереження і можливість подачі в комісії актів про порушення. Ірпінська міська територіальна виборча комісія в день голосування уточнила це рішення і рекомендувала головам дільничних комісій дозволити спостерігачам безперешкодно підходити до членів комісій з зауваженнями, актами та скаргами. Проте не всі виборчі комісії врахували це уточнення. З цієї причини на 5 виборчій дільниці підрахунок голосів був зірваний і вибори на цій дільниці визнані не дійсними;

- КВУ стала відома інформація, що студентам Податкової Академії пропонують 50 гривень за голос, якщо вони проголосують за одного з кандидатів і знімуть свій бюлетень з відповідною позначкою за допомогою мобільного телефону в кабінці для голосування. Найбільше підозр щодо можливості такого порушення викликала дільниця №11 (7-й корпус Податкової Академії). Студенти там голосували групами, тримаючи в руках мобільні телефони, а після голосування прямували на факультет податкової міліції, в приміщення якого сторонніх людей не пропускала охорона;

- вкрай низька якість списків виборців, де були відсутні два багатоповерхові будинки (мешканці яких підтримують кандидата Мирославу Свистович).

Зважаючи на незначну різницю в кількості голосів, які отримали лідери виборчих перегонів ( менше 300), Комітет виборців України вважає, що вище перераховані порушення могли вплинути на результат виборів міського голови Ірпеня. Тому КВУ вимагає ретельного розслідування всіх зафіксованих порушень.

Окрім того, під питанням залишається сама легітимність проведення позачергових виборів міського голови Ірпеня, оскільки постанову про їх проведення Верховна Рада України прийняла 5 квітня, коли вже був виданий Указ Президента про припинення повноважень Верховної Ради 5 скликання. І якщо прийняті в той період закони були пізніше переголосовані, то постанов ВР ця процедура не стосувалася, що може стати ще однією з причин визнання виборів недійсними.

Водночас КВУ наголошує, що вибори міського голови Ірпеня продовжили загрозливу тенденцію проведення місцевих виборів у жорсткому протистоянні кандидатів, розпочату на виборах міського голови Черкас в минулому році. Особливо це стає небезпечним напередодні проведення позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 30 вересня 2007 року.

Прес-служба КВУ


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 18-06-2007 13:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1182163319.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua