Громадськість веде публічний діалог з представниками влади

ПолтавщинаВлада

Майдан-ІНФОРМ: 13-11-2007 10:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1194940886.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики йшлося під час щотижневої наради, яку провів голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ.

„Обласна влада працює відкрито, громадськість постійно веде публічний діалог з представниками влади, який іде тільки на користь обом сторонам”, - відзначив голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ.

Про це свідчить різноманітність форм роботи влади з громадськістю. Найперше – це створення Громадської колегії при голові облдержадміністрації та відповідних громадських колегій у районах області, які ініціюють розгляд питань діяльності влади, соціально-економічного розвитку області, залучають до їх обговорення представників влади. Зокрема голова облдержадміністрації Валерій АСАДЧЕВ постійно бере участь у засіданнях Громадської колегії. До речі, їх від початку року було проведено три. Розглянуто 12 питань соціально-економічного розвитку регіону, зокрема щодо визначення рівня екологічної безпеки промислових об’єктів, шляхів розвитку культурно-просвітницької сфери формування комунальних тарифів, удосконалення методів реалізації нових напрямків та форм роботи дорадчого органу. Ухвалено рішення про відкриття „дискусійного клубу”, проведення експертного моніторингу найбільш важливих історико-архітектурних об’єктів області, розробку плану сприяння розвитку громадянського суспільства області на 2008-2010 роки тощо.

Громадська колегія при голові облдержадміністрації складається з 85 осіб, з них 25 – представники громадських колегій та інших дорадчих органів при головах райдержадміністрацій, 60 – представники політичних партій та громадських організацій області.

До речі, при головах райдержадміністрацій на Полтавщині діють 24 Громадські колегії. У Козельщинському районі представники політичних партій та громадських організацій вирішили не створювати такий дорадчий орган. Водночас при Полтавському міськвиконкомі створили Громадську колегію, яка активно працює й вирішує питання міської громади.

Узагалі ж при обласній державній адміністрації, крім Громадської колегії, створено 99 дорадчих органів, з яких 48 комісій, 4 комітети, 38 міжвідомчих рад, 9 робочих груп.

При окремих управліннях облдержадміністрації також створені дорадчі органи, до складу яких включені представники громадськості. В УМВС України в Полтавській області також працює Громадська рада з дотримання прав людини. Діє Громадська рада і при Полтавській митниці.

З кожним роком все більшої популярності набувають „круглі столи”, під час яких налагоджується діалог між владою та громадськістю. Тільки управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації від початку року провело 10 „круглих столів”, під час яких представники органів влади, місцевого самоврядування, науковці, представники громадськості обговорили низку найактуальніших питань, що стосуються Соборності української держави, політичної реформи, роботи правоохоронних органів, актуальних проблем державної служби тощо, повідомив начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Олексій ЗАЙЧЕНКО. Окремо обговорювалися Соціальні ініціативи Президента України Віктора ЮЩЕНКА. Узагалі в районах області проведено 167 „круглих столів”, а також під головуванням Валерія АСАДЧЕВА 6 виїзних засідань колегії обласної державної адміністрації.

Широко висвітлюється діяльність органів влади в засобах масової інформації. Зокрема на ОДТРК „Лтава” діють цикли галузевих програм: „Виконавча влада: щоденні будні”, „Запитай у влади”, „До Вас запитання”, „Точка зору”. А в рамках діяльності Громадської колегії при голові облдержадміністрації у прямому ефірі ОДТРК „Лтава” кожної другої середи місяця виходить програма „Голос громади”, де обговорюються актуальні питання регіону. У місцевій пресі запроваджені постійні рубрики, публікуються тематичні сторінки та аналітичні статті.

Постійно керівництвом облдержадміністрації проводяться зустрічі з журналістами, прес-конференції, на ОКІА „Новини Полтавщини” запроваджені Онлайн-конференції.

У книговиданні – також усе демократично. Перелік суспільно значущих видань, які фінансуються з обласного бюджету, визначаються експертною радою, до складу якої входять представники Національної спілки письменників України, обласної організації „Просвіта”, спілки літераторів та суспільної служби, повідомив начальник управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Олег ПУСТОВГАР. Книги, видані за рахунок обласного бюджету, презентуються під час виставок, зокрема виїзних, та „круглих столів”. Окрім цього, на ОДТРК „Лтава” виходить програма „Світ книги”, яка знайомить мешканців області з новинками книговидання.

Про стан опалення житлового фонду та об’єктів соціальної сфери поінформував перший заступник начальника Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олександр ТОНКОВ. Він повідомив, що в с. Супрунівка Полтавського району завершені роботи з відновлення котельні, у п’ятницю, 9 листопада, о 18.30 відбувся пуск тепла в будинки. У с. Червонозаводському Лохвицького району та в м. Пирятині питання з постачанням тепла в будинки вирішується.

Учасники щотижневої наради також розглянули питання про надзвичайні події й ситуації, які виникли на території області, та про стан виконання розпорядчих актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, голови облдержадміністрації.

Джерело: Прес-служба Полтавської обласної державної адміністрації.


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 13-11-2007 10:01 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1194940886.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua