першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

До Києва, до Олекси Тихого

ДонеччинаГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 16-05-2008 17:35 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1210948533.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«Провінція» http://konstantinovka.com.ua/node/10592

Деякі люди проходять свій шлях, не залишаючи жодного сліду. Вони схожі на тіні, сірі й непомітні. Але є й такі, що віддають душу й тіло за нашу свободу. Одним із таких людей і був Олекса Тихий – правозахисник, громадський діяч. Він жив в період репресій, війни, розрухи, страху кожного за своє життя та життя своїх близьких. Проте Олекса не мав страху перед тоталітарною машиною, яка врешті-решт розчавила його тіло, але не дух. Помер Олекса Тихий на початку травня 1984 року у лікарні табору для політв’язнів.В січні 2008 року, у 81-шу річницю з дня народження Олекси Тихого в Олексієво-Дружківці пройшли перші читання творів Олекси, присвячені його пам`яті. Мене, як переможця цих читань, преміювали досить незвично: мандрівкою до Києва, зустріччю з сином і онуком Олексія Івановича та відвідинами його могили на Байковому цвинтарі. Поруч із Олексою спочивають його однодумці і побратими Василь Стус і Юрій Литвин.

У Києві зібралася ціла делегація: окрім мене, рідних Олекси Тихого, його пам`ять вшановували директор ЕКЦ «Бахмат» Володимир Березін, учениця Миколаївської школи, де в 1948-49 роках працював Олекса Тихий, Яна Небувайло, київські журналістки Світлана Кузьменко та Наталя Жукова, які є вихованками студії еко-журналістики газети «Провінція» та «Бахмату».

На могилу Олекси було покладено квіти, запалено освячену лампадку з його малої батьківщини – Костянтинівського району. Потім у Володимірівському соборі та храмі Св. Архангела Михаїла було відслужено панахиду за упокій Олекси.

Цим екскурс містом не закінчився. Відомий громадський діяч, колишній політв`язень Василь Овсієнко дав нам декілька порад, де б хотів побачити своїх послідовників Олекса Тихий. Одним з таких місць, безперечно, є музей народної архитектури та побуту України у Пирогові, який знаходиться просто неба. Саме в таких скарбницях історії виховуються справжні патріоти своєї Вітчизни, такі, як Сковорода, Шевченко, Тихий...

Окремо треба сказати про Володимира Олексійовича Тихого, який наслідує батька не лише зовнішньо, але й активною громадською діяльністю, яку він поєднує з науковою роботою у ядерній фізиці та екології (до речі він, як і батько, завершив МДУ). До того ж, Володимир Олексійович виявився чудовим екскурсоводом і показав нам Київ в усій красі.

Насамкінець хотілося б висловити щиру подяку спонсорам цієї подорожі: товариству ім. Олекси Тихого, обласній організації “Просвіта”. Сподіваюсь, що подібне преміювання переможців Олексиних читань не завершиться тільки-но розпочавшись, і наступного року гідні цього теж поїдуть до Києва.

Олександр Середа, учень 11-го класу Дружківської ЗШ № 17.

Від редакції «Провінції». Олександр має рацію. Як стало відомо, товариство ім.Олекси Тихого, “Просвіта”, «Бахмат» разом з Костянтинівським районним та Дружківським міським відділами освіти планують зробити Олексини читання та травневі подорожі до Києва традиційними. Отже, готуйтеся! Наступні читання відбудуться наприкінці січня наступного року у Новодмитрівському ліцеї Костянтинівського району. Взяти участь у них може кожен, кому цікаві життя і творчість Олекси Тихого. Звертайтеся до «Провінції».

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 16-05-2008 17:35 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1210948533.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua