Чому Україна - не Фінляндія?

УкраїнаПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 08-06-2008 11:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1212912394.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Нещодавно Держдепартамент США висловив глибоке стурбування з приводу того, що Україна прикладає недостатньо зусиль у боротьбі проти викрадення людей. Подібна оцінка Держдепартаменту не дивує.

Як Україна може ефективно боротися проти такого ганебного явища, якщо у цьому кримінальному бізнесі замішані високо посадовці та деякі представники правоохоронних органів? Більше того, цей бізнес має яскраво виражений міжнародний характер - деякі викрадення організовуються на замовлення правоохоронців таких сусідніх держав як Російська Федерація. Масштаби кооперації та рівень запопадливості українських правоохоронців перед іноземними замовниками примушує сумніватися в реальності та щирості зовнішньополітичного напруження між Україною та Росією, яке ми спостерігаємо зараз.

Найбільш цинічним видом викрадення людей є такі, які організовуються під офіційним прикриттям нібито запитів з боку російських правоохоронних органів. Після того, як люди затримуються українськими правоохоронцями і передаються російській стороні вони зникають безвісти. Більшість таких справ залишаються невідомими для широкої громадськості й лише випадково вдається запобігти злочинові.

Одним з таких випадків, коли таємна спільна „операція” українських та російських правоохоронців стала надбанням громадськості є випадок з біженцем з Чечні Льомою Сусаровим, який був затриманий СБУ на вокзалі Києва рік тому назад. Лише завдяки втручанню правозахисних організацій вдалося перешкодити його екстрадиції до Росії за сфабрикованою кримінальною справою. Російські правоохоронці „шиють” йому кримінал лише за активну громадську позицію. Проте, незважаючи на очевидність переслідування за політичні переконання, українські правоохоронці мали і мають серйозні наміри передати Сусарова російській стороні.

Зараз ситуація виглядає парадоксальною. Льома Сусаров є політичним біженцем, життю якого загрожує реальна небезпека. Йому надає політичний притулок Фінляндія, яка погоджується прийняти його. Тим не менше на сьогодні Льома Сусаров уже цілий рік утримується в Лук'янівському СІЗО поруч із злочинцями. Попри існуючі процесуальні норми, попри міжнародні зобов'язання України щодо захисту політичних біженців. Ось уже рік він позбавлений волі, хоча проти нього не висунуто жодних звинувачень. Його тримають за гратами і чекають слушного моменту, щоби віддати російським катам.

Ми можемо довго пишатися своєю „демократією” та „свободою слова” і навіть не помітимо, як Україну дуже скоро виключать із списку демократичних країн. Годі мовчати! 9 червня о 10-й годині ВО „Європейська хвиля” разом з українськими правозахисниками буде пікетувати Апеляційний суд міста Києва, який у цей момент вирішуватиме долю Льоми Сусарова. Хоча насправді він проходитиме тест на демократичність української влади.

ЄВРОПЕЙСЬКА ХВИЛЯ


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 08-06-2008 11:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1212912394.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua