Готель на святині або блюзнірство по-чернігівськи

ЧернігівщинаГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 25-06-2008 15:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1214397626.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Свого часу за ділянку на місці Михайлівського Золотоверхого собору у Києві точилася справжня війна, аби замість храму збудувати там готельно-розважальний комплекс. Проте у столичної влади вистачило глузду, аби готелям та казіно знайти інше місце, а на руїнах національної святині відновити храм, який знову став прикрасою Києва.

Щось аналогічне сталося і в Чернігові, тільки все до навпаки...

Як відомо, зараз на чернігівському Валу з ініціативи місцевої влади київською будівельною корпорацією “Столиця” ведеться активне будівництво готельно-ресторанного комплексу. Здавалося б добра справа... Проте виявляється, саме на цьому місці знаходяться залишки Свято-Михайлівського собору, спорудженого аж у 1174 році. Як згадується у літописі: “Того ж лєта Святослав Всеволодович заложи церков каменну в Черніговє на княжем дворє святого Михаїла”.

Свято-Михайлівський собор являв собою яскравий зразок давньоруського зодчества, з яким була тісно пов’язана історія стародавнього Чернігова. Це був хрестокупольний, чотиристовпний, трьохапсидний храм, збудований порядовим муруванням з малоформатної цегли. Під час монголо-татарської навали він зазнав перших пошкоджень, проте зберігався аж до визвольної боротьби українського народу від польського поневолення. В ХVII ст. був зруйнований. Неодноразово виникало бажання його відновити. Проте в 1870 р. на місці стародавнього храму таки було збудовано Будинок дворянського зібрання. Простояти йому довелося не надто довго. Після революції 1917 р. в ньому містилась губернська міліція, потім – Будинок Червоної армії. В роки Другої світової війни фактично був зруйнований під час бомбардувань і після війни розібраний. Ще в 80-ті рр. на цьому місці розташовувались дитячі атракціони, які згодом були перенесені до “Міськсаду”. В результаті проведених археологічних досліджень були виявлені рештки давньоруського храму Св. Михаїла, після чого на його місці ще з радянських часів нічого вже не будувалося.

І от нинішньою місцевою владою, замість відродження національної православної святині, на кошти київських олігархів під виглядом т.зв. відбудови “Будинку дворянського зібрання” вирішено розпочати будівництво готельно-ресторанного комплексу. Що спільного дворянські зібрання мають з готелями, незрозуміло нікому. До того ж проект новобудови при більш детальному ознайомленні виявляється мало чим схожий на колишній “Будинок дворянського зібрання”...

Але мова зараз навіть не про це. Звичайно, місту потрібні і готелі, і ресторани і т.п., для чого у Чернігові є чимало інших і більш підходящих місць.

Мова про те, наскільки морально будувати готелі з ресторанами, казино, іншими розважальними закладами і, як завжди, “традиційними готельними співробітницями” – повіями, на місці однієї з найдавніших чернігівських святинь ХІІ століття? Чи може це в такий спосіб наша місцева влада прагне відзначити 1020-річчя хрещення Київської Русі? Інакше як самодурством і блюзнірством це не назвеш.

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 25-06-2008 15:40 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1214397626.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua