Конгрес США визнав Голодомор 1932-1933 геноцидом українців

СШАПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 24-09-2008 13:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1222252420.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Конгрес США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців Палата представників конгресу США на засіданні у вівторок засудила сталінський "голодний геноцид - голодомор" в Україні в 1932-1933 роках і вшанувала пам'ять його жертв у зв'язку з 75-річчям трагедії, що виповнюється цього року, - повідомляє "Обком" з посиланням на "РІА-Новини".

"Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид українців", - йдеться в тексті, затвердженому палатою резолюції, співавторами якої є 29 американських конгресменів на чолі зі співголовою існуючої в палаті представників "Фракції на підтримку України" конгресменом-демократом Сандером Льовіним.

В документі зазначається, що "комісія США по голоду в Україні, сформована 13 грудня 1985 року, провела дослідження з метою розширення знання і розуміння в світі про український голодний геноцид (голодомор) в 1932-1933 роках і прийшла до висновку про те, що його жертви загинули голодною смертю в результаті штучно створеного голоду".

"Майже 10 мільйонів українців загинули з 1932 по 1933 роки з вини тоталітарного сталіністського уряду колишнього Радянського Союзу, який навмисно викликав в Україні голод, аби зламати опір цієї країни проти колективізації і комуністичної окупації", - йдеться в документі.

У законопроекті підкреслюється, що "радянський диктатор Сталін наказав закрити кордони України, щоб зі штучно створеного голоду ніхто не міг врятуватися, і щоб до голодуючих не надійшла будь-яка міжнародна допомога".

"Конгрес США скорботно відзначає 75-у річницю українського голодного геноциду і висловлює свої якнайглибші співчуття сім'ям жертв, а також тим, хто пережив цю трагедію", - зазначено в документі. "Конгрес США засуджує систематичні порушення радянським урядом прав людини, включаючи право на самовизначення і свободу слова українського народу".

Конгрес виступає за "розповсюдження інформації про український голодний геноцид для розширення знання в світі про цю штучно створену трагедію", а також підтримує зусилля України у сфері демократичних і ринкових реформ, щоб Україна "могла реалізувати свій потенціал як важливий стратегічний партнер США в цьому регіоні світу", - зафіксовано в резолюції.

Received From: Богун joshuatd[AT]ukr.net
Date: Wed, September 24, 2008 04:40
To: news[AT]maidanua.org

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 24-09-2008 13:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1222252420.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua