Валентина Голубенко стала чемпіонкою світу з шахів серед молоді

ЄвропаСпорт

Майдан-ІНФОРМ: 31-10-2008 03:52 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1225414373.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На молодіжному чемпіонаті світу з шахів, що відбувається у В'єтнамі, за тур до закінчення турніру у найстаршій віковій категорії U18 спортсменка з Кохтла-Ярве Валентина Голубенко стала чемпіонкою світу, повідомляє естонська газета Postimees з посиланням на "Сєвєрноє побєрєжьє".

В'єтнам став місцем проведення чемпіонату світу серед молоді, змагання на якому проходять у декількох вікових категоріях. .

Україну представляють п’ять шахістів: Воронцов Павло (Київ, юн-10), Бутчак Богдан (Дніпропетровськ, юн-12), мм Харченко Борис (Луганськ, юн-18), Ковальова Валерія (Київ, дів-16), Мальцев Леонід (Київ, юн-8). Найбільша кількість представників з В'єтнаму - 74. Індія делегувала 61 шахіста, Росія - 46, США - 28, Китай -21. Загалом, у змаганнях беруть участь 885 шахістів з 73-х країн світу.

Естонію представляє двоє шахістів Каарел Нестор та Платон-Яан Іванов. Через суперечності з Федерацією шахів Естонії у складі зібрної Хорватії грає жителька Кохтла-Ярве Валентина Голубенко, що виступає у найдорослішій категорії U18.

Після 9 турів Голубенко, яка є четвертою у рейтингу турніру (2273), впевнено лідирувала на першості і набрала 8 очок з 9-ти можливих. Її найближчі переслідувачки - китаянк Панру Лі та індійської шахістки Р. Пріті було по 6,5 очок. Ще у шести суперниць - по 6 очок, а всього участь у турнірі беруть 47 шахісток.

На старті турніру Валентина видала серію з 4 перемог, серед них і над індійською спортсмекою, яка ділить з китаянкою друге-третє місце. У 5-му турі її спіткала нічия. Суперницею була Ольга Гиря з Росії. Після цього спортсменка з Кохтла-Ярве знову тричі поспіль перемагала, в тому числі і другу найближчу переслідувачку китаянку Панру Лі. В 9-му турі Валентина Голубенко хоч і зіграла в нічию з грузинською шахісткою Мері Жоржоліані, однак і з таким результатом стала практично недосяжною для суперниць.

В десятом, передостанньому, турі суперницею естонсько-хорватської шахістки з українським прізвищем стала спортсменка з Казахстану Гулісхан Нахбаєва, що займає 8-ме місце у турнірній таблиці. Голубенко грала білим і, як всі 4 попередні зустрічі білими, цей бій вона знову виграла. А представниці Індії та Китаю з суперницями розійшлися з нічийними рахунками.

Таким чином, за тур до фінішу, відірвавшись від переслідувачок на 2 очка, жителька естонського міста Кохтла-Ярве стале чемпіонкою світу.

В останній зустрічі турніру, яка вже нічого не вирішує, Валентина Голубенко зіграє з чемпіонкою Європи, що має найвищий рейтинг турніру, представницею Чехії Катериною Нємцовою (2369), яка виступає у В'єтнамі вкрай невдало. За два тури до закінчення змагань вона з 5,5 очками займала 11 місце.

За словами одного з найвідоміших шахістів Іда-Вірумаа та тренера нарвського клубу "Малетяхт" Лєоніда Пєлєшева, подібних досягнень естонських шахістів він не пригадує. "Мабуть, можу лише згадати, що призерами свого часу були Яан Елвест і Кайдо Кюлаотс, однак ось такого прориву точно не було. Скільки я живу і працюю, але після класика Кереса нічого подібного у нас не було. Те, що зробила Валя, це просто безумство. Я відчуваю захват, захоплення і одночасно досаду, за те, що це буде належати Хорватії. Звичайно, це буде належати і нашому регіону і місту Кохтла-Ярве, але в першу чергу - сім'ї Голубенко, для яких цей титул винагорода за всі страждання, які вони відчули. Це просто фантастика".

"Мені здається, що ця подія має змусити керівництво Естонської шахової федерації все ж задуматись і знайти вихід із ситуації, що склалась, щоб наші вихованці виступали під прапором рідної країни, а не якоїсь іншої. Щодо міста Кохтла-Ярве, то ми, звичайно, відзначимо це досягнення, тим більше, що Валентина все ж наша місцева вихованка", - відзначив мер Кохтла-Ярве Євгеній Соловйов.

За матеріалами Postimees


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 31-10-2008 03:52 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1225414373.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua