Екологи закликали бойкотувати фільм Бондарчука Населений острів

УкраїнаКультура

Майдан-ІНФОРМ: 02-01-2009 18:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1230914794.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Екологи закликають українських глядачів бойкотувати фільм Федора Бондарчука «Населений острів», на зйомках якого понівечили унікальний Казантипський заповідник. Природоохоронці вимагають відкриття кримінальної справи по факту злочину за статтями 252 і 365 Кримінального кодексу України - "навмисне знищення або ушкодження територій, узятих під охорону держави, і об'єктів природно-заповідного фонду; перевищення влади або службових повноважень".

«Мис Казантип є природним заповідником, на території якого закон забороняє проводити будь-яку діяльність, навіть перебувати без спеціального дозволу! – коментує Олег Андрос з Дружини охорони природи «Зелене майбутнє», - Натомість, знімальна група розгорнула у заповіднику «воєнні дії» із застосуванням танків, імітацією ядерних вибухів та витоптуванням червонокнижної рослинності. Важка військова техніка, завезена на півострів заради «екранної війни», вичавила унікальну флору й фауну і спаплюжила ландшафт. По зникаючим рослинам потопталася масовка, а в повітря «висадили» ефектну піротехніку!»

«Кожен українець має знати, що ця видовищна кінострічка є найбільшим в історії незалежної України плівком на українські заповідники, - переконаний Олексій Василюк, заступник Голови Національного екологічного центру України, - Сам фільм – документальне підтвердження кричущої наруги над українською природою!»

Згоду на проведення "псевдовійськових" заходів дала Державна служба заповідної справи Мінприроди України. Дозвіл підписав перший заступник начальника цього відомства Микола Стеценко, порушивши тим самим статті 16 і 64 Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Крім того, видача дозволу на проведення таких протизаконних зйомок також не є законною діяльністю.

Незаконність зйомок підтвердила Генеральна прокуратура України. Після перевірки Генпрокуратури на М. Стеценка були накладені дисциплінарні санкції, а на дирекцію фільму - штраф. Суму збитків оцінили в 16,5 тис. грн. Бюджет "Населеного острова" становить близько 60 млн. доларів.

«Ми сподіваємося, що нове керівництво Державної служби заповідної справи не припустить в майбутньому таких ганебних для їх відомства вчинків», - підсумовує Олексій Василюк.

Нагадаємо, що на території Казантипського заповідника зростають унікальні й реліктові рослини, живуть представники рідкісних видів ссавців, птахів, плазунів, риб і комах. 12 видів рослин півострови є ендеміками, тобто більше ніде на Землі, окрім Казантипа, не зростають.

Екологи закликають українських глядачів заступитися за унікальні заповідні острівки природи в Україні і не йти на фільм в кінотеатри, щоб не фінансувати нищівні зйомки і не ставати співучасниками злочину проти найціннішого багатства нації - природи.


Джерело : Національний екологічний центр України

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 02-01-2009 18:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1230914794.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua