А. Гриценко пояснив, чому 23 лютого має бути святом в Україні

УкраїнаСуспільство

Майдан-ІНФОРМ: 23-02-2009 18:12 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1235405562.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У своєму посланні, адресованому офіцерам, Анатолій Гриценко пояснив, що переносити святкування Дня Захисника Вітчизни з 23 лютого на іншу дату не варто, бо у свідомості переважної більшості тих, хто його відзначає в Україні – це День Мужчин.

Подаємо текст звернення, як він наданий на сайті А. Гриценка:

Панове офіцери!

Ще за кілька днів до 23 лютого почали надходити дзвінки і смс-ки з поздоровленнями до Дня Захисника Вітчизни. Від друзів, колег, від знайомих і зовсім не знайомих людей.

Знаю, що коли завтра завезу Гліба до школи, на його парті лежатимуть дівчачі привітання, маленькі подаруночки від однокласниць. Так було, і коли сам ходив до школи, і наші батьки...

Знаю, що офіцери – хто починав службу за часів СРСР і хто вже після його розвалу – увечері 23 лютого сядуть за стіл і з келихом відзначать цей день. Так само, як і сиві ветерани колишньої Радянської.

Ця традиція зберігається, хоча давно вже маємо українську, а не радянську армію, і День Збройних Сил України святкується не 23 лютого, а 6 грудня. Зберігається вона не лише в армії, а в суспільстві в цілому. І в тому, як на мене, нема нічого недоброго або непатріотичного.

ЗМІ повідомили, нібито Президент має намір перенести святкування Дня Захисника Вітчизни з 23 лютого на іншу дату, можливо, щоб ушанувати захисників Вітчизни, які загинули під Крутами. Я б не цього не робив.

Видасть Президент такий указ, чи він його не видасть, думаю, це не дуже вплине на ставлення людей до дня 23 лютого. Бо у свідомості переважної більшості тих, хто його відзначає в Україні – це скоріше День Мужчин, аніж чергова річниця вже давно не існуючої Радянської Армії.

День Збройних Сил України є і надалі буде професійним святом військових, людей у погонах. Я хотів би, щоб цей день святкувала вся країна. Але сьогодні це не так. І навряд чи завтра буде так у країні, армія якої не воює і в якій все менше юнаків проходять строкову службу.

Тож мої вітання Мужчинам! Насамперед тим, хто захищав нашу Батьківщину на минулих війнах! Тим, хто завтра її захищатиме і сьогодні стоїть в армійському строю. Добра вам, здоров’я, сили і Мужності!

Переконаний, мине кілька років і ставлення до армії зміниться кардинально. З боку і держави, і суспільства в цілому. Замість ритуальних обіцянок і заклинань про необхідність боєздатної армії, буде більше логіки, здорового глузду і більше реальної турботи про українську армію.

Війна на Кавказі показала, що світ не став безпечнішим, скоріше навпаки. Задумалися багато з тих, хто ще зовсім недавно ставив питання, а чи потрібна взагалі Україні армія? І навіщо витрачати на неї ресурси?

А дехто по-іншому почав ставити питання, а чому в нас армія вдвічі меншої чисельності, ніж міліція? І чому увага держави до армії і військового бюджету набагато менша, ніж до МВС та багатьох інших воєнізованих структур, яких наплодилося в Україні, як тих грибів після дощу?

Армії сьогодні важко як ніколи. Тим більше, маємо шанувати і вітати зі святом тих людей, які в дуже складних умовах бережуть наш спокій, які не опускають руки і роблять можливим неможливе. В усі віки в кожному народі були і будуть Мужні люди, спроможні йти вперед навіть тоді, коли непевні, що за ними підуть інші. Люди, для яких ризик, вихід за межу можливого, готовність за самих складних обставин брати на себе відповідальність за долю інших – то є природний стан, внутрішня потреба душі.

Витримка і Мужність, притаманні військовим, сьогодні потрібні нам усім. Попереду дуже серйозні випробування, по суті – перевірка на міцність, на спроможність вистояти перед справжніми викликами світового масштабу. Тож витримки і Мужності нам усім! З Днем Захисника Вітчизни!

-
http://grytsenko.com.ua/blog/view-panove-ofitsery.html


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 23-02-2009 18:12 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1235405562.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua