Зміни до закону про вибори можуть викликати застереження

Україна

Майдан-ІНФОРМ: 27-07-2009 15:51 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1248699089.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ, 27 липня. /Олена Кривенко - УКРІНФОРМ/. Внесення змін до законодавства про вибори Президента України може викликати ряд застережень від міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ та Венеціанської комісії, а також Конституційного Суду України, якщо до нього надійде відповідне подання. Таку думку висловив в інтерв'ю журналістам заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера на брифінгу за результатами чергового засідання ЦВК. Свою позицію він аргументував тим, що у новій редакції закон значно обмежує права офіційних спостерігачів під час виборів президента.

За словами А.Магери, недоцільною також є норма закону, згідно з якою передбачається збільшення максимальної кількості виборців на одній виборчій дільниці з 2,5 до 3 тисяч осіб. Значно обмежує конституційні права громадян і положення, згідно з яким членами виборчих комісій можуть бути лише громадяни, які проживають на території того чи іншого виборчого округу, додав він.

Заступник голови ЦВК не підтримує також механізм включення громадян до списків виборців безпосередньо в день голосування. Якщо ця норма вступить у дію, Центрвиборчком не зможе назвати точне число громадян, які взяли участь у виборах, зазначив він.

На думку А.Магери, скорочення термінів президентської виборчої кампанії зі 120 до 90 днів вплинуть на ряд передвиборчих процедур, які здійснюватиме ЦВК.

Говорячи про збільшення грошової застави для кандидатів у президенти з 500 тисяч гривень до 2,5 мільйонів гривень, Андрій Магера зазначив: "Це, безумовно, питання, яке лежить виключно в політичній площині, і Верховна Рада сама має право змінювати розмір грошової застави. Але я не знаю, як діятиме Конституційний Суд, якщо туди звернуться з відповідним конституційним поданням".

А.Магера також повідомив, що до ЦВК ще не надходила нова редакція Закону про зміни до законодавства про вибори Президента України.

Як повідомляв раніше УКРІНФОРМ, Верховна Рада ухвалила 24 липня під час позачергової сесії в цілому Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно виборів Президента України". Відповідне рішення підтримали 316 народних депутатів.

sean


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 27-07-2009 15:51 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1248699089.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua