МОЗ: Альтернативи щепленню наразі у світі не існує

УкраїнаМедицина

Майдан-ІНФОРМ: 05-09-2009 17:32 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1252161122.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

04.09.2009

У зв’язку із ситуацією, що склалася в інформаційному просторі навколо смертей немовлят у різних областях України, Міністерство охорони здоров’я застерігає від розпалювання в державі антивакцинальних настроїв.

Поширення неправдивої інформації щодо причинно-наслідкового зв’язку між смертю дітей і вакцинацією („Смертельна вакцинація”, „В Україні після щеплення померли діти” і т.д.) обертається панічним страхом населення перед профілактичними щепленнями, і як наслідок - країна може опиниться перед загрозою епідемічних спалахів. Показовим прикладом є пов’язування факту смерті немовляти у Волинській області з вакцинацією.

На жаль, щороку з тих чи інших причин, в Україні помирає близько 5000 немовлят. Практично кожен малюк отримує за рік щеплення проти 10 інфекцій, тобто постійно знаходяться в періоді щеплень.

Враховуючи масштабну кампанію, розгорнуту деякими політичними силами, з використанням громадських організацій, теоретично кожен випадок малюкової смерті може бути використаний як привід для політичних спекуляцій та дискредитації самої ідеї імунопрофілактики.

Передбачаючи можливість такого перебігу подій, МОЗ звертається до ЗМІ з проханням виважено підходити до висвітлення питань, пов’язаних зі смертю малюків, та утриматися від безапеляційних тверджень про зв’язок смертей з проведенням планових щеплень.

Коментуючи питання висвітлення зазначеної проблеми у ЗМІ Головний державний лікар України Олександр Біловол зазначив:” Альтернативи щепленню наразі в світі не існує. Сьогодні це найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних хвороб. В результаті відмови від щеплень витрати держави зростають у декілька разів. Їх можна розділити на три основні напрямки: витрати на лікування інфекційних хвороб у дітей, які можна було запобігти щепленнями; витрати на дітей, що одержали інвалідність у результаті перенесеного інфекційного захворювання (часто довічну); витрати на боротьбу з поширенням інфекційних захворювань у країні в результаті їхнього масового поширення (протиепідемічні заходи). Сьогодні є багато охочих пропіаритися на темі вакцинації, проте ніхто так і не взяв на себе відповідальність за майбутнє тих дітей, чиїх батьків сьогодні закликають не робити щеплення”

Довідково:

Дитина М. 12.03.2009 р. н., мешканець с. Грибовиця (Волинської області), протягом 5 місяців життя вакцинувався, згідно з календарем щеплень. Реакції на щеплення були відсутні. У кожному випадку перед введенням вакцини батьки давали інформовану згоду на проведення щеплення та були ознайомлені з можливими реакціями та ускладненнями, в чому підписувались, що підтверджується документально.

17 серпня (на 6 добу після проведення щеплення), о 09.30 год. батько звернувся до ФАПу зі скаргами на захлинання дитини. О 09.55 год. дитина оглянута зав.ФАПом, констатована смерть.

17.08.2009 року за результатами судово-медичного розтину смерть дитини настлала внаслідок аспірації вмістом травника (хлопчик відригнув і захлинувся).

Прес-служба МОЗ України
http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13541

Обговорення теми на форумі "Майдану" - тут:
http://www2.maidan.org.ua/n/free/1252054093

sean

Майдан-ІНФОРМ: 05-09-2009 17:32 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1252161122.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua