Агітпроп від «сеньйора Потапа»

УкраїнаСуспільство

Майдан-ІНФОРМ: 02-01-2010 20:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1262457971.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Напередодні Нового року один з агітаторів Юлії Тимошенко "сеньйор Потап" порадував своїх, ну і, слід розуміти, всіх Юлиних, прихильників новою пісенькою, цього разу - умовно новорічної тематики. У продемонстрованому по М1 кліпі співак виконує її разом зі своєю постійною партнершою Настєю Каменських.

В новоспеченому синглі Потап залишився вірним бандитському амплуа – як і вся його "творчість" черговий "шедевр" написаний в тому ж стилі і є зразково-показовим у своєму примітивізмі, несмаку та відвертій вульгарщині.

В цій, як і багатьох попередніх його піснях, співак ніяк не підніметься (бо, власне, і не ставить перед собою такого завдання) вище рівня геніталій і всім, що пов’язано з цією хвилюючою його темою. Чувак слушно допетрив як все зробити так, щоб і формальних приводів для заборони пісні не було, і в той же всі розуміли, про що йдеться:

"Ну, какой же Новый год без даты, без даты...

Дата у нас есть – с тридцать первого на первое!

Ну, а как без Насти и Потапа, как же без Потапа

Будем танцевать? Настроение волшебное!

Мы поём на нашей вечеринке, ауа, пати,

И танцуем танцы неприличные.

Ждут под ёлкой МАНДА-мандаринки, мандаринки.

Мне так хорошо! Аналогично!

А ты мне в Новый год ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ МНЕ оторви иголочку, иголочку.

Гуляют в Новый год пацаны всей страны и поют девчоночки.

А ты мне в Новый год ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ МНЕ оторви иголочку, иголочку.

Гуляют в Новый год пацаны всей страны и поют девчоночки.

Эх, переживём любой мы кризис, мы кризис.

Предложу избавиться от сТРАХА Я.

Выпьем мы за СРЕДНИЙ, за БОЛЬШОЙ и МАЛЫЙ бизнес

Организмом музыку размаХУЯ!

Огонёк под Новый год он разный, он разный.

Для кого-то РОЗОВЫЙ и ГОЛУБОЙ,

Для кого-то жёлто-синий, для кого-то красный.

Выбирай любой и вместе с нами пой!

А ты мне в Новый год ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ мне оторви иголочку, иголочку.

Гуляют в Новый год пацаны всей страны и поют девчоночки.

А ты мне в Новый год ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ мне оторви иголочку, иголочку.

Гуляют в Новый год пацаны всей страны и поют девчоночки.

А ты мне в Новый год, ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ МНЕ, ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ МНЕ, ОТ СОСНЫ в Новый год ОТ СОСНЫ...

А ты мне в Новый год ОТ СОСНЫ, ОТ СОСНЫ мне оторви иголочку, иголочку.

Гуляют в Новый год пацаны всей страны и поют девчоночки."

Багатороазове повторення слова, враховуючи контекст пісні та й загальну спрямованість епатажної "творчості" Потапа, не залишає жодних сумнівів виникнення яких аналогій він переслідував, що насправді мав на увазі і який зміст автор вкладав у вищенаведені рядки.

Наочним підтвердженням продукованих співаком асоціацій служить і відеоряд кліпу. Заляпане кремом обличчя дівчини, що мліє від отриманого задоволення – це, слід розуміти, вже після «от сосны»?

Автору цих рядків дуже б не хотілося виглядати ханжею, але, слухайте, люди добрі, повинна ж бути якась межа елементарної пристойності, яку не гідно переходити. Невже українська аудиторія не достойна нічого ліпшого, окрім таких фізіологізмів?

Згадую почуту мною на одній з fm-радіостанцій у програмі, присвяченій розгляду прем’єрних пісень, репліку лідера гурту «Тартак» Олександра Положинського відносно «Поцелуев» ВІА ГРИ. Сашко сказав, що судячи з тексту, йому здається, що в пісні йдеться про оральний секс. Співак зазначив, що нічого проти мін’єту як такого не має, але чи не надто ризиковано обирати таку тему саме для пісні.

Так от в порівнянні з «от сосны» Потапа «поцелуи» ВІА ГРИ якщо не виглядають самою невинністю, то звучать досить пристойно. Потап опустив планку ще нижче. Це така його місія? Привнести своєю «творчістю» якомога більше різноманітної російськомовної *уйні та заполонити нею українські екрани? Видати в народ якомога більших відповідного штибу і спрямованості афоризмів, ідіом, метафор, алегорій? А це комусь потрібно? Чи ми без цього не можемо обійтися? За кого він нас має?

Та й чим ця бодяга краща від "сникерсов-хуикерсов, баунти-хуяунти" (якими в 2004 року зустрічали в Донецьку Віктора Ющенка), чи того ж "Владимирского централа", «Мурки» та іншого «блатняка» і «шансону»?

І такі от члени агітаційної к«а»манди Юлії Тимошенко, кажуть, що їздять у виборчих турах... "З Україною в серці"?

З чим чим, але таки точно не з Україною. Та й серце тут ні до чого. А в одній кампанії з такими "гастролерами"-пошляками – Ніна Матвієнко, Тарас Петриненко, Руслана, Олександр Пономаьов, ТНМК, «Друга ріка» та інші, що «їдять і п’ють з її долонь».

А може ідею пісні Потапу підказала обрана його патронесою модель поведінки з Путіним? Складається таке враження, що якщо там у Юлії Володимирівни до "от сосны" ще не дійшло, то все до того невпинно наближається і є лишень справою часу.

Здається, Путіну й вмовляти особливо не доведеться – без нав'язливого, як у пісні Потапа, кільканадцятиразового повторення обійдеться. Бо виглядає так, що «Леді Ю» завжди і на все готова для свого кремлівського кумира та не оминає жодної нагоди зробити йому приємне. Он вже скільки всього наробила.

Окрім всього вищевикладеного, новий кліп Потапа примітний ще деякими деталями. У«б»л«ют»изація української естради спричинила привнесення в українську музичну відеопродукцію елементів агітпропу, політкоректного з точки зору як БЮТ, так і… Кремля.

В кліпі Потап виконує багато ролей і почергово постає перед глядачами в різних образах, в тому числі, як можна зрозуміти, Путіна і Саакашвілі.

Так от перший виходить класним дядьком, що домовляється на фоні промислового пейзажу з персонажем, схожим на Тимошенко.

А другий, принаймні такі асоціації виникають при перегляді, зображується злим агресивним диктатором, що виступає на фоні прапорів, стилізованих під американські. Спочатку він рішучим і характерним жестом руки, що нагадує нацистське привітання, ніби дає якусь команду, а потім – змінившись у настрої, починає жувати червону краватку.

Мабуть у такий спосіб Потап обігрує російсько-грузинський військовий конфлікт. Цей епатажний агітатор «примудрився» вирости в Україні справжнім російським «валєнком», бо, вочевидь, ніколи не виховувався в дусі українського патріотизму. Зростав на всьому російському, будучи цілковито байдужим, а то й навмисно відкидаючи національне, українське. Відтак нині і дивиться на світ, в тому числі на Україну і Грузію, з точки зору Росії.

Потап, який, здається, назавжди зупинився в своєму громадянському і інтелектуальному розвиткові на рівні напівграмотного російського сексуально стурбованого петеушника, і досі вважає винним у конфлікті Саакашвілі, не знаючи або не бажаючи сприймати нічого, що передувало конфлікту і що стало головною його причиною. І тепер своє невігластво новоспечений «уБлЮТок» тиражує з телевізійних екранів.

З огляду на це така «потапізація» українського шоу-бізнесу являє собою не менший виклик суспільній моралі, а також культурній і, зрештою, національній безпеці України, ніж інші загрози як внутрішнього, так і зовнішнього походження.

Олексій Мазур,
Дніпропетровськ.

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 02-01-2010 20:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1262457971.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua