Мітинг під Міносвіти закликав відправити Табачника на смітник історії

КиївГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 17-03-2010 15:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1268834268.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сьогодні у Києві відбувся організований понад десятком об’єднаних єдиною метою громадських організацій мітинг «Табачника – на смітник історії», в якому взяло участь біля 200 осіб.

Окрім членів громадських організацій, в мітингу взяли участь також студенти київських вишів та люди не студентського віку, які не бажають бачити неавторитетного у вченому та освітянському середовищі одіозного українофоба Дмитра Табачника на посаді Міністра освіти і науки України.

Мітинг проходив під гаслами «Табачника геть!», «Табачник = корупція», «Геть фашиста!», «Він – небезпечний для освіти», «Геть хабарника!», «Табачник – дешевый клоун и казнокрад», «Не підкоримось українофобу» та ін. Виступаючі через мегафон висловили свої думки, чому Дмитра Табачника ні в якому разі не можна допускати до займаної нині їм посади (повернення на 20 років назад в СРСР, розквіт корупції з ліквідацією ЗНО, українофобія, одіозна ділова і суспільна репутація тощо), ці виступи часто переривались скандуванням мітингуючих з вимогою відставки «героя дня».

Потім двері Міністерства відчинилися, з низ вийшли особи, які не представились і взяли від мітингуючи звернення.

На підтримку Табачника під Міністерство освіти і науки прийшли дві невеличкі групи трьох категорій. Перша (найчисельніша) жменька у два десятки осіб складалася з молодих людей старшого шкільного або технікумівсько-ПТУшного віку та старших товаришів чоловічої статі (очевидно, викладачів чи вчителів), вони тримали гасла «Суд: Табачник переміг Шухевича», «Табачник – так! Фашизм – ні!» та «Прогульщики – на занятия». До них приєднався десяток строкатих ряжених (козачки, ностальгуючі за СРСР, «фофудьєносці» тощо), а осторонь, ззаду мітингу знаходився десяток людей старшого і середнього віку з прапором «За Януковича. Вибір-2004».

За нашими відомостями кампанію на підтримку Дмитра Табачника доручили організувати уродженцю Новосибірська Семену Уралову, відомого участю у піар-розкрутці нещодавно забороненої українофобської партії «Родіна», лідер якої Ігор Марков знаходився у кримінальному розшуку (з приходом Януковича до влади справу проти Маркова закрили, а реєстрацію партії поновили), а також участю в підтримці у Одесі передвиборчої кампанії кандидата у Президенти України Сергія Тігіпка на прохання все того ж Маркова, який підтримував Тігіпка під час президентських перегонів.

Слід зазначити, що своє завдання А. Уралов виконав вкрай недбало. Так, гасло «Прогульщики – на занятия», на якому, вочевидь, в його авторів скінчився лексичний запас української мови (або вони просто рефлекторно написали те, що часто чують від своїх вчителів чи викладачів) стосувалося більше саме тих, хто його тримав, адже їх привели єдиною організованою групою, в той час як учасники студентського мітингу проти Табачника підходило індивідуально або малими групами, і основну їх масу становили ті, хто має сьогодні вільний від занять час згідно розкладів своїх вишів чи індивідуальних планів навчання. Уявити ж, що у вільній від занять групі якогось ПТУ раптом виявилось так багато прихильників міністра людині зі здоровим глуздом важко. Особливо ж невдало це гасло виглядало, коли «прихильникам» Табачника по закінченні мітингу було дано наказ не розходитися, аби залишитися там на кілька хвилин довше, ніж противники. Таким чином слова «Прогульщики – на занятия» можна було потрактувати як адресовані працівникам міністерства.

Гасло «Табачник – так! Фашизм – ні!» сприймалося так, ніби тих, хто його тримав, влаштовує Дмитро Табачник на посаді міністра, якщо таке призначення вже сталося, але тільки тоді, коли він дотримуватиметься власної обіцянки не проявляти під час перебування на посаді своїх фашистських поглядів.

Гасло «Суд: Табачник переміг Шухевича» також виглядало абсурдним з огляду на те, що Шухевич і Табачник судитися не могли фізично, адже перший загинув задовго до того, як другий народився.

До того ж візуальна однаковість виготовлених у централізованому порядку гасел різко контрастувала з різними за формою й написаними або намальованими від руки чи роздрукованими на принтері гаслами мітингуючих, які яскраво демонстрували, хто прийшов сюди за власною ініціативою, а кого пригнали, як отару.

Щоправда, «прихильники» Табачника мали й кілька гасел, написаних від руки в «народному» стилі, однак і тут всі вони були виготовлені одним почерком. До того ж у змісті одного з них «Они против Табачника, а мы хотели Вакарчука» явно була пропущена частка «не».

Ряжені маргінали також не додавали «прихильникам» Д. Табачника авторитету, а загалом пригнані на підтримку Д. Табачника лише візуально збільшили масу мітингуючи в очах пересічних громадян, оскільки будівля міністерства розташована далеко від дороги й перехожі та ті, хто проїздив проспектом Перемоги у приватному чи громадському транспорті бачили усіх мітингуючи як одну масу, а в поле зору «спостерігачів» потрапляли лише антитабачниківські гасла, обернені на дорогу, тоді як гасла «прихильників» Табачника розташовувались спиною до народу та були обернені до вікон міністерства (вочевидь, для звітності перед замовниками).

Навіть розташування позаду всіх мітингуючих (найближче до дороги) групки з синьо-білим прапором не допомогло піар-картинці, оскільки, за словами тих, хто прийшов після початку мітингу, пасажири громадського транспорту сприймали це як своєрідний прояв протесту проти Януковича, нагадування йому про невдалий для нього 2004 рік, коли він вже спробував не зважати на народ, а нахабно і вперто гнути свою лінію.

Таким чином менш підготовлені та більш стихійні противники Табачника виглядали значно краще за «організованих» політтехнологами «прихильників», які за гроші «табачників» лише допомогли антитабачникам вдало провести мітинг.

Не обійшлося й без провокацій. «Прихильники» Табачника на початку мітингу зустріли противників міністра притаманною новій владі нецензурною лайкою, і один з учасників протесту не витримав, коли на адресу його дівчини пролунали матюкливі образи, й зацідив матюгальнику у те місце, звідки ці образи витікали. Обох учасників інциденту забрали до Шевченківського райвідділу міліції.

Обговорити цю новину у форумі

P3160015.JPG
P3160018.JPG
P3160020.JPG
P3160021.JPG
P3160025.JPG
P3160026.JPG
P3160028.JPG
P3160029.JPG
P3160033.JPG
P3160034.JPG
P3160035.JPG
P3160036.JPG
P3160037.JPG
P3160042.JPG

Майдан-ІНФОРМ: 17-03-2010 15:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1268834268.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua