Звернення Києво-Могилянського колегіуму

Майдан-ІНФОРМ: 18-03-2010 14:23 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1268914994.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Звернення
колективу гімназії «Києво-Могилянський колеґіум»
щодо призначення Д.В. Табачника міністром освіти і науки України


Освітянська громада гімназії «Києво-Могилянський колеґіум» глибоко стурбована ситуацією, що склалася в гуманітарній сфері України, зокрема в освітньому просторі, у зв’язку з призначенням нового Кабінету міністрів. Хоч як не прикро, проте доводиться констатувати, що в Україні на сьогодні вкрай загострився внутрішній конфлікт, виявом якого є ідеологічне протистояння, безпрецедентна політизація, брутальне маніпулювання суспільною свідомістю, залякування, з одного боку, та підбурювання до пошуку ворогів, з іншого. Заяви у ЗМІ політиків високого рангу з табору «Партії регіонів», деякі політичні акції, як, наприклад, спалення підручників із історії України в Криму, на тлі яких відбулося призначення міністра освіти та науки Д. Табачника, створюють небезпечний прецедент повернення політичних практик, які в колективній пам’яті нашого народу безпосередньо пов’язані з ідеологічним диктатом однієї партії та більшовицькими репресіями.

Не може не бентежити, що інформаційна політика тільки-но обраного Президента спрямована не на об’єднання країни, досягнення суспільного компромісу на конституційних засадах, а, навпаки, – на розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі, поглиблення ментальних суперечностей між Сходом та Заходом країни, загострення проблеми соціальної нерівності тощо. Про це свідчать, зокрема, брудні маніпуляції навколо мовного питання, які, крім зневаги до норм Конституції, демонструють щонайменше нехтування правами мільйонів українців, які, живучи від 1989 р. із «Законом про мови», і досі не мають відповідної кількісним показникам мережі українськомовних періодичних видань та відповідного інформаційного простору; не кращою є ситуація з реалізації прав загрожених мов.

Вся історія Української незалежної держави, попри складну мовну ситуацію, успадковану від попередніх епох, відзначалася толерантністю в забезпеченні мовних прав багатонаціональної спільноти українських громадян. Проте риторика останніх тижнів руйнує хисткий паритет, штовхаючи громадян у вир, де «своїх-чужих» визначають за мовою та релігійними вподобаннями. Зайве говорити, що такий світогляд далекий від цивілізованих гуманістичних світоглядних моделей. У цьому ж контексті варто розглядати заяви достойників-міністрів про «переписування історії». Вражає блюзнірство й цинічність таких заяв, адже вони перекреслюють діяльність учених, наукових шкіл, університетів кількох попередніх поколінь.

Войовничий нігілізм, заперечення здорового ґлузду, демагогія та формалізм – це засади, які не мають нічого спільного ні з освітою, ні з вихованням. Та найприкрішим вважаємо те, що керувати всією освітою та наукою доручено людині, яка в наукових та освітянських колах зажила лихої слави обпльовувача України, українців та всього українського.

Викликають стурбованість заяви про зміни умов уступу до ВНЗ, перегляду умов ЗНО тощо. Вважаємо за потрібне застерегти, що діти – це не піддослідна соціальна маса для масштабних експериментів.
Нехтування демократичними цінностями та тими здобутками, які сьогодні визначають освіту в Україні – дотримання європейських стандартів якості освіти, впровадження ЗНО, поширення методик партнерства та взаємодії, альтернативність програм та підручників, поступ у сфері утвердження особистісно орієнтованого та компетентнісного підходів, демократичність та ліберальність, прозорість умов вступу до ВНЗ, поява підручників нового покоління, спрямованих на розвиток критичного мислення, індивідуальності учнів, — відкине Україну на цивілізаційні задвірки, що, по суті, позбавляє наших дітей майбутнього.

Ми, вчителі, маємо дбати про нові вікна у світ, тож застерігаємо від залізних завіс – як зовнішніх, так і внутрішніх. Саме тому висловлюємо незгоду з призначенням урядовців, які у своїй діяльності чинять за принципом «розділяй й володарюй».

Вимагаємо звільнити з посади міністра освіти та науки Д. Табачника, призначивши натомість людину, яка має авторитет та повагу серед освітян та молоді й працюватиме в ім’я України.

Колектив
гімназії «Києво – Могилянський колеґіум»
м.Київ, вул. Драйзера, 9-а
02217sean


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 18-03-2010 14:23 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1268914994.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua