Ігор Філоненко: "Навчання українською"

УкраїнаОсвіта і наука

Майдан-ІНФОРМ: 06-05-2010 10:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1273129610.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ідея

Вона дуже проста і базується на факті, що більшість йде шляхом найменшого опору. Створюємо в інтернет україномовну підтримку навчального процесу і нею будуть користуватися і вчителі, і учні.

Що потрібно для реалізації?

Мати сайти-каталоги по основним шкільним предметам. Змістом таких сайтів повинні бути основні навчальні елементи уроку: задачі, завдання, тести, шматки теоретичного матеріалу, тести, демонстрації (малюнки, відео, анімації), лабораторні, практичні, компютерні моделі тощо. Все це в максимально відкритому вигляді і доступне для використання вчителем як елементу свого уроку, а учнем для самоосвіти.
Мати хоча б один базовий курс по кожному з навчальних дисциплін в межах якого будуть інтегровані вказані вище навчальні елементи та платформу для розработки вчителем свого курсу на основі базового та навчальних елементів сайту-каталога.

На кого можна спиратися?

Я не вірю в допомогу ні держави (особливо зараз), ні науково-дослідних інститутів (крім окремих спеціалістів), ні педагогічних вузів (крім окремих спеціалістів), ні методистів, директорів чи завучів. Їм це невигідно, нецікаво і непотрібно. Тільки приватна/громадська ініціатива здатна зрушити з місця такий проект.

Що зроблено?

З 2004 року працюю над сайтом "Шкільна фізика" sp.bdpu.org. Попри звичайний персональний компютер замість сервера та маленький вихідний канал у 0,5 Мбіт/с, який до того ж ділиться із офіційним сайтом університету, кількість відвідувачів на добу в середньому 1600. Якщо зауважити, що маємо сайт по доволі складному і мало популярному шкільному предмету, то можна точно сказати про існуючий попит на такі сайти.
Маю досвід роботи з CMS Plone і впевненість, що саме ця система найкраще підходить в якості основи для сайтів-каталогів.
Маю досвід роботи з LMS Moodle і впевненість, що саме ця система найкраще підходить в якості основи для навчальних курсів.

Комерційна складова

CMS Plone та LMS Moodle безкоштовні та відкриті системи.
Свій сайт роблю на громадських засадах, намагаюсь присвячувати роботі над ним не менше години на добу.
Де знайти контент-менеджерів інших шкільних дисциплін і фінансування для оплати їх роботи не знаю.
Для Moodle є організація, що готова безкоштовно розмістити в себе (воно вже почали це робити власними силами) базові варіанти навчальних курсів, доступ вчителям для створення власних курсів з можливістю використання базового курсу готові надати за 144 грн за рік, доступ учням до всіх базових курсів теж готові надавати за 144 грн за рік.

Про автора

Ігор Філоненко - за фахом вчитель трудового навчання та фізики, 9 років працював у школі вчителем фізики, потім у Бердянському державному педагогічному університеті інженером (створення та обслуговування офіційного сайту університету та системи електронної підтримки навчального процесу).

Для зв"язку: i.filonen@gmail.com

Майдан-ІНФОРМ: 06-05-2010 10:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1273129610.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua