Акція-антиутопія "За межею": як виглядатимуть мітинги в 2019

Львівщина

Майдан-ІНФОРМ: 11-06-2010 16:49 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1276264145.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

"Молодіжний рух захисту національних інтересів" провів акцію, мета якої показати, як виглядатимуть мітинги в найближчі роки, якщо тенденції, започатковані законопроектом N 2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів" будуть тривати.

"Надворі восьме серпня 2019 року. Ми цілих десять років чекали цього дня, адже після поправок до закону "Про мирні зібрання", подавати заявку про акцію протесту необхідно не пізніше, ніж за десять років до самої акції. В 2010 році ми подали цю заявку (ведучий показує цю заявку або роздає копії) і розпочинаємо наш протест.", - розповідала ведуча.Акція відбулася на спеціальному майданчику, виділеному місцевою владою для мітингів та пікетів (промислова зона на околиці Львова, оточена сміттям та лініями електропередач). На жаль, активісти не можуть більше висловлювати свій протест на звиклих місцях, наприклад, на проспекті Сталіна (це колишній проспект Шевченка), тому що він засмучує чиновників.Щоб не бути звинуваченими в екстремізмі, мітингуючі дуже обережно формулювали вимоги до влади. В протилежному випадку їх переслідуватимуть за статтею кримінального кодексу "Державна зрада" або "Розпалювання міжрегіональної ворожнечі". "На кожен транспарант приблизно чотири роки тому з третьої спроби було отримано дозвіл уповноваженого облдержадміністрації з проведення акцій непокори", - розповідала активістка. "Політика дорогого вождя Віктора Федоровича Януковича містить окремі недоліки", "Нові підручники історії містять деякі неточності", "Ровиток української мови дещо сповільнився", "Братське єднання з російським народом, можливо, трішки передчасне" - такі гасла було дозволено використовувати владою протестуючим.Скандування заклику "Ганьба" відбувалося пошепки, адже в новій редакції закону "про мирні зібрання" скандування гасел уголос заборонене. Покарання за порушення - адміністративне стягнення у вигляді перелому основи черепа.На жаль, не обійшлося без ексцесів - "міліціонер", що охороняв акцію, напав на журналістів зі словами, що "їх в заявці не було" і що вони повинні покинути територію спецмайданчика. Також паніку спричинив учасник протесту, який спізнився і спробував доєднатися до мітингу. Оскільки цей новий учасник не "вміщувався" в кількісний ліміт, визначений останньою редакцією закону, то учасники мітингу почали в жаху втікати від нього. В протилежному випадку усім загрожувало б кримінальне переслідування за перевищення кількості учасників. На щастя, "зайвого" активіста вдалося прогнати геть.Демонстрація закінчилася досить звично - "правоохоронець" повідомив, що, як з"ясувалося в останню мить, на цьому місці заплановано мітинг місцевого осередку партії Регіонів. Тому акцію було примусово розігнано. На спецмайданчику залишився один-єдиний активіст з прапором партії Регіонів, який мовчав відмовлявся відповідати на будь-які запитання.На цьому екскурс в майбутнє було завершено. Ведуча повернула нас в 2010 рік, однак при цьому повідомила, що заявку на акцію в 2019 році Молодіжний рух захисту національних інтересів подав і офіційно зареєстрував (копію квитанції було роздано всім бажаючим). Це на випадок, якщо строки подачі заявок будуть і надалі зростати.

Опісля театралізованого дійства на цьому ж місці відбувся круглий стіл з обговоренням законопроекту N2450. Участь в обговоренні взяли Андрій Павлишин, Михайло Свистович, Ірина Калинець, Ірина Магдиш, Маркіян Гудз, а також Володимир Чемерис, що спеціально для цього прибув з Києва. Репортаж цього заходу чекайте згодом на Майдані.


Майдан-ІНФОРМ: 11-06-2010 16:49 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1276264145.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua