Ольга Веснянка: Дискримінація жінок в Україні: факти є, закони є, наслідків – нема

УкраїнаСуспільство

Майдан-ІНФОРМ: 18-08-2010 07:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1282107320.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ольга Веснянка, "Німецька хвиля": Дискримінація жінок в Україні: факти є, закони є, наслідків – жодних.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5917140,00.html

Українки намагаються протистояти дискримінації за ознакою статі на робочому місці. Наприклад, коли догляд за дитиною гальмує кар’єру. Успішні приклади боротьби з цим явищем трапляються за кордоном, а не в Україні.

Історія українки Оксани Денисенко стала прикладом для найманих працівниць у Великій Британії. Газета The Daily Mail розповіла, що жінка виграла судовий процес у свого працедавця — інвестиційного банку Credit Suisse. Лондонський суд ухвалив: банк дискримінував її через те, що вона жінка.

Київський правозахисник Володимир Яворський у розмові з DW подібних успішних судових справ у самій Україні не пригадує. «Проблема гендерної дискримінації на робочому місці в Україні є досить поширеною. Про це свідчать дані численних досліджень», - зауважує соціолог Тамара Марценюк. Вона викладає так звані «гендерні курси» у Києво-Могилянській Академії.

«На жаль, ми не лише не чуємо про успішні судові справи, пов’язані із проблемою дискримінації, нам взагалі відомо лише кілька випадків, коли жінки намагалися відстояти своє право на рівноправне ставлення», - каже голова «Жіночого консорціуму України» Марія Алексеєнко. На її погляд, це пов’язано з тим, що люди не визначають випадки дискримінації за статтю як такі, й не знають про можливості захистити себе у таких випадках.

«Однак самі жінки, які в першу чергу і є жертвами дискримінації, її не усвідомлюють. Зокрема, один з найбільш відомих типів дискримінації, це «скляна стеля» - коли жінки, які тривалий час працюють у певній компанії, не отримують просування по кар'єрній драбині через їхню стать. Як-от через те, що вони стануть матерями, народять дитину та будуть зайняті хатніми справами», - розповіла DW Марценюк.

Догляд за дитиною – шлях до втрати роботи

Дещо подібне трапилось і з Денисенко. Вона прийшла працювати в Credit Suisse працювати в 2004 році й стала віце-президентом по Україні. Перед тим, як 2006 року піти в декрет, вона запропонувала кандидатуру українця Юрія, який мав обіймати її посаду на час декрету. Але після повернення на роботу виявилося, що жінка змушена ділити посаду з колегою. І наступного року українка потрапила під скорочення.

Суд у Лондоні з трудових питань ухвалив, що мала місце статева дискримінація. Адже Денисенко, що отримувала, як передбачено, шестизначну зарплату, була скорочена саме через свою вагітність.

«І за українським законодавством, особливо, якщо це держструктура, жінку чи чоловіка не можуть звільнити, якщо ті беруть відпустку з догляду за дитиною. Втім, приватні компанії часто це собі дозволяють, і це є пряма дискримінація за ознакою статі», - додає соціолог Тамара Марценюк.

Британське видання зазначає, що сума компенсації буде визначена пізніше, але Денисенко вимагає 13,5 мільйонів фунтів стерлінгів. Марія Алексеєнко нагадує, що в Україні існує законодавчо закріплена заборона дискримінації за статевою ознакою (Конституція, Закон України про рівні права і можливості). «Наразі вдосконалюють законодавчі механізми щодо усунення гендерної дискримінації в галузі праці. Відповідну робочу групу було створено на базі Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики і праці», - ділиться голова «Жіночого консорціуму України».

Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Роман Гончаренко


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 18-08-2010 07:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1282107320.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua