Українку нагороджено званням "Green Talent" у Німеччині

ЄвропаОсвіта і наука

Майдан-ІНФОРМ: 13-11-2010 19:05 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1289667949.html // Версія до друку // // //

Українську молоду дослідницю Юлію Нікітченко у Берліні відзначено за її значні досягнення. В рамках міжнародного конкурсу "Green Talents" науковці представляють свої розробки у сфері захисту довкілля.

26-річна випускниця Національного Авіаційного університету Юлія Нікітченко у ці дні відвідує дослідницькі центри і підприємства у Німеччині, що працюють у галузі захисту довкілля і сталого розвитку. У складі 20 молодих вчених – переможців конкурсу "Green Talents". Юлія отримала звання „Зеленого таланту” у листопаді на урочистій церемонії під час Форуму зі сталого розвитку, що організувало федеральне міністерство з освіти і науки. Дослідників з різних країн й континентів, що працюють у сфері захисту клімату, сталого використання природних і земельних ресурсів, енергоефективності, вітала у Берліні міністр освіти ФРН Анетте Шаван.

Робота на новоствореній кафедрі

„Я щаслива, бо мені вдалося цього досягти. Тому що раніше я не отримувала жодної подібної нагороди”, – ділиться враженнями Нікітченко з „Німецькою хвилею”. Науковиця у Німеччині вже вдруге, влітку вона вже працювала над своєю дисертацією у Дрезденському технічному університеті. Юлія – перша з України, хто переміг у міжнародному конкурсі "Green Talents", минулого року українські науковці не були відзначені. І це не єдине, що пов'язує її з Німеччиною: „Зараз я працюю в іншому університеті – в університеті Шевченка. На посаді асистента на кафедрі екологічного менеджменту та підприємництва. Вона булла недавно організована, за спільною ініціативою української та німецької сторони - International Business School в Німеччині”.

Німеччина може бути привабливим місцем для молодих науковців з усього світу, в цьому переконана міністр освіти Анетте Шаван. Окрім українки, відзначено й перспективних вчених з Росії, країн Латинської Америки, з Індії, Китаю, Бразилії, Південної Африки, Сполучених Штатів та інших країн. Загалом відбирали з-поміж 234 проектів з 57 країн. Член журі професор, доктор Рейнхард Гюттль з Потсдама каже, що заявників з України було чимало: „Думаю, близько 10-20 з них - з України. Це сильна конкуренція. Дослідниця з України вивчає питання утилізації чи переробки старих шин. Цікаво, що можна зробити з цим матеріалом, адже все більше й більше авто, відповідно й шин – отже це дуже цікавий виклик у питанні ресурсів та їх вторинного використання”. Підхід Юлії Нікітченко професор називає цікавим, а українку – перспективним „зеленим талантом”.

Проект Нікітченко

„Основним об’єктом моїх наукових досліджень є зношені автомобільні шини. Шини для транспортних засобів як для наземного, так і для авіатранспорту”, – ділиться науковця. Працювати над цією темою Юлія почала ще в університеті, коли готувала дипломний проект на ступінь магістра. Нікітченко навіть відвідала голландський завод, який переробляє шини механічним методом і отримує крихту: „Зацікавило мене це питання, я повернулася і почала шукати інформацію, які технології існують. Чи дійсно ця проблема є актуальною і для України”. Вчена називає шини унікальними відходами, адже в залежності від технології переробки, можна отримати різні продукти, як-от рідку фракцію вуглеводів, яка за своїми фізико-хімічними властивостями дещо наближена до нафти.
Професор Гюттль вважає, що дослідження Нікітченко може знайти й практичне втілення: „Ці проблеми також є по-справжньому міжнародними, і це важливо, ми бачимо це як факт, у Східній Німеччині. Коли дуже важко конкурувати та вдосконалювати те, що є. Потрібно придумувати щось нове. І тому, якщо ви отримуєте перспективні технології та розробки, які стають справжньою інновацією, успішною на ринку, то ви будете посідати лідируючі позиції в цій сфері”.

Наступна тема досліджень - рапс

Нагорода за „зелений талант” - не лише відзнака, а й також можливість досліджувати у Німеччині. Нікітченко захоплюють і нові теми у сфері відновлювальної енергетики: „Цікавить мене біопаливо, яке отримують із біо-олії, рослинних олій, а саме, для України це важливо – рапс. Бо останнім часом в Україні «рапсовий бум». Великий попит в Європі на рапс, тому майже всі площі, де можна рапс сіяти – сіють. І цікаво мені, чи дійсно рапс є добрим для виробництва біопалива, чи можна біопаливо використовувати в транспорті, чи це є дійсно безпечним для довкілля”. На загал українка планує й надалі працювати у науці: „Плюс будь-який бізнес, тим більше, пов’язаний з екологією, має бути економічно вигідним. Хочу вивчати новий напрямок, зелений бізнес. Можливості застосування німецької, європейської практики в Україні, адаптувати, аналізувати”.
Член журі "Green Talents" доктор Рейнхард Гюттль так відповідає на питання, чи не хоче так Німеччина переманити до себе «молодих розумників»: „Багато наших німецьких студентів вирушили у США. Спочатку втративши їх, тепер ми говоримо про їх повернення. Сьогодні люди є мобільними і можуть працювати в різні періоди їхнього життя, в різних областях. Науково, але і в географічних районах, так, наприклад, щодо цього експерименту в Східній Німеччині - так, багато людей пішли, але багато людей повернулися”. За словами професора вони отримали деякий досвід і повернулися до свого коріння, до своїх родин, і розвивали компанії або працювали в адміністрації чи в промисловості. „Тому що це відкрите суспільство, і завдання полягає в тому, щоб бути привабливими, щоб люди хотіли б повернутися. І це не тільки наукові і промислові кола, важливим аспектом є культурний, соціальний. Мої прогнози - так, це станеться в Україні”.Автор: Ольга Веснянка, Берлін-Київ

Українку нагороджено званням "Green Talent" у Німеччині http://tinyurl.com/2aqsrqm

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6224352,00.html


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 13-11-2010 19:05 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1289667949.html // Версія до друку // // //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua