Громадянський рух “Відсіч”: Революцію можуть відмінити тільки ті, хто її розпочав

УкраїнаПротест

Майдан-ІНФОРМ: 23-11-2010 17:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1290525650.html // Версія до друку // // //

Вчорашній день був настільки насичений подіями, що багато у кого голова ішла обертом. Особливо у тих, хто намагався зрозуміти «план дій», побачити структуру протесту, виокремити координаційну раду з-поміж десятків (може й сотень) організаторів і координаторів. Не великому емоційному піднесенні люди з легкістю простояли весь день на вулиці, відчуваючи єдність духу, особливість моменту, зрештою — реальність перемоги.


Але почало вечоріти, ті, хто приїхав з інших міст, розуміли, що їм треба їхати додому або залишатись (більшість до такого готовою не була), всі потребували подальших вказівок. І виявилось – що вказівок було надто багато, вони мали рекомендаційний характер (якщо хочете – залишайтесь, ми б радили їхати додому і готувати наступний приїзд більшою кількістю, …); виявилось, що «немає лідера», що немає єдиної позиції щодо подальших дій і єдиного координаційного центру. А ще виявилось, що з моменту, коли протести дрібних підприємців за право чесно заробляти свою копійку стали масовими, то опальні політики, сприйняли це як свій унікальний шанс і повалили на сцену з промовами-настановами – ну як же без них! «Революція відміняється» – прокричав хтось розчарований, і інші розгублені скрушно похитали головами і вже почали заговорювати про ще одне розчарування.


Стоп! Все ще тільки починається. Все, що відбувається – закономірне. І ця закономірність має в собі досить багато позитивів. Пояснюємо.


Хто піднімав протести на місцях, у містах і містечках країни? Самі підприємці. Були, звичайно, ініціатори, які доносили інформацію про небезпеки Кодексу, але когось, хто ззовні організовував підприємницький протестний рух не було. Рух з самого початку був стихійним, але не був хаотичним, був децентралізований, позапартійний, він не мав жодного фінансування, централізованої аналітики – йому притаманна унікальна для сьогоднішнього часу природність утворення. Саме тому цей рух є загальнодержавним не розділений регіональними особливостями, бо не очолений ніким і не мав у своєму зародку «центральної лінії», яка могла стати насправді каменем спотикання.


Єдність забезпечила спільність вимог і однакове розуміння засад протесту. Відхилення, а не косметичні правки існуючого Кодексу, відставка Уряду – інші вимоги також існують, але ці дві є основними і незмінними для всіх; рух є принципово позапартійним, жоден політик не має права виступати ініціатором того, до чого він не причетний – підприємці САМІ піднялись на протести.


Політикам також є місце на Майдані: своєю депутатською недоторканістю посилювати безпеку наметового містечка чи автоколони на Київ, партії володіють ресурсами, яких потребуватимуть підприємці – для цього не потрібна присутність на сцені.


Такий підхід робить сьогоднішній Майдан невразливим до розколів і суперечок, але він став причиною того, на що нарікають сьогоднішні новорозчаровані. Отже:


- Погана координація є причиною природності творення протестного руху і зараз, у процесі роботи, коли витворився епіцентр протесту у Києві, рух тільки зараз починає структуруватись.- Те, що до цього хочуть «примазатись» деякі політики не має викликати у нас ані подивування, ані розчарування. Швидше навпаки, зараз ми маємо явно показати їм наше ставлення і докласти всіх зусиль для збереження понадпартійності руху;


- Надалі треба вимагати попереднього узгодження позиції в тих, хто іде на переговори з владою. Не потрібно, щоб туди ходили ВСІ представники галузей, ініціативних груп чи підприємницьких організацій, достатньо кількох людей. Якщо цього вчора не відбулось, то швидше за все через брак часу і знову ж, не достатній рівень організованості – поки що. Давайте довіряти один одному.


Спроби скористатись з повсталих підприємців однозначно будуть. Хтось хоч колись у цьому сумнівався? Тож навіщо зараз усі ці плачі? Нами скористаються рівно настільки, наскільки ми це дозволимо.


Тож давайте наберемось стійкості, відповідальності і довіри один до одного. Бо все тільки починається.


Громадянський рух “Відсіч” є співкоординатором протестів підприємців проти податкового кодексу.http://chesni-podatky.org/archives/2578

Майдан-ІНФОРМ: 23-11-2010 17:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1290525650.html // Версія до друку // // //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua