Соціальна мережа для планування кампаній із захисту прав людини

ЧернігівщинаГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 05-12-2010 15:29 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1291555766.html // Версія до друку // // //

Минулі вихідні були відзначені не тільки жорстким протистоянням влади та Майдану. У цей же самий час у Чернігові випускники Всеукраїнської програми «Розуміємо права людини», представники молодіжних правозахисних організацій приступили до розробки нової стратегії дій. На першій робочій зустрічі Ради модераторів правозахисної соціальної мережі «Human Rights Activists in Action» порушувалися питання про необхідність об'єднання всіх громадських активістів для порятунку демократії в Україні.

Нова соціальна мережа - це не тільки можливість тематичного спілкування. Це, перш за все, - механізм для координації. На даний момент молодіжні лідери, громадські активісти, юристи-правозахисники продовжують використовувати загальнодоступні ресурси для мобілізації активної молоді - перш за все соціальні мережі «Вконтакте» та «Facebook». Однак проблема полягає в тому, що існуючі Інтернет-ресурси вже не задовольняють потреб активістів правозахисного руху в їх прагненні отримувати нові знання, обмінюватися інформацією, знаходити партнерів і ресурси для організації та координації повномасштабних проектів, спрямованих на демократизацію суспільства та всебічний захист прав людини.

Виникає проблема перенасичення інформації, в якій молодим активістам вкрай важко орієнтуватися.

У пошуках виходу з ситуації, що склалася, низка громадських організацій ухвала рішення взяти на себе модерацію нової правозахисної соціальної мережі «Human Rights Activists in Action».

Правозахисна мережа для молоді, перш за все, - спосіб конструктивного спілкування. Крім функцій звичайних соціальних мереж вона володіє спеціалізованим інструментарієм. Вбудована стрічка новин дозволяє не тільки спілкуватися у колі однодумців, але й формувати громадську думку через публікації актуальних матеріалів.

З іншого боку Мережа - це розвиток. Молодіжним активістам часто не вистачає досвіду. Тому вони люблять «винаходити велосипед». Перевага Мережі полягає в тому, що молодь, яка прагне діяти, зможе отримувати найбільш достовірну інформацію і самостійно планувати громадські кампанії на єдиному ресурсі. Завдяки серйозному експертного складу (в соціальній мережі «Human Rights Activists in Action» зареєстровані провідні українські правозахисники) молодіжні активісти зможуть отримувати експертну оцінку своїх дій і вносити необхідні зміни у плани в залежності від ситуації.

Будемо сподіватися, такий симбіоз дуже скоро зможе проявити себе в нових кампаніях на захист прав людини. Можливо, координація дій вже зараз буде відбуватися не тільки в закритих розсилках, але і в новій соціальній мережі.

Для довідки:
Правозахисна соціальна мережа «Human Rights Activists in Action» була створена в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» в 2010 році. Фінансову підтримку проекту надав Міжнародний фонд «Відродження». Адміністрування ресурсу взяв на себе Правозахисний центр «Поступ».

Майдан-ІНФОРМ: 05-12-2010 15:29 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1291555766.html // Версія до друку // // //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua