Сьогодні біля посольства Російської Федерації пройшла акція протесту і солідарності

КиївГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 31-05-2010 15:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1275308453.html // Версія до друку // // //

Сьогодні біля посольства Російської Федерації пройшла акція-протест щодо системних порушень свободи зібрань в Україні.

Учасники за допомогою театралізованого дійства показали, що мавпування російського досвіду нинішньою українською владою призвело до того, що перед українцями постала загроза обмеження їхнього конституційного права на мирні зібрання, як це вже є сьогодні у Росії (http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1271400645). Наприклад, вже прийнято в першому читанні і внесено для остаточного прийняття у Верховній Раді України законопроект №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів», який звужує права народу на мирні зібрання у порівнянні з тим, що ми маємо зараз (http://helsinki.org.ua/index.php?id=1253538487).

У Росії влада системно перешкоджає мирним акціям. На знак протесту кожного 31-го числа російська опозиція проводить акції з вимогою до режиму дотримуватися Конституції РФ, яка гарантує свободу зібрань. Саме тому на знак солідарності з російськими правозахисниками акція проводилася під посольством Росії.

В імпровізований, обтягнутий біло-чевоною загороджувальною стрічкою загін 5 на 5 метрів перевдягнуті в міліціонерів учасники акції загнали "бидло" - інших учасників акції з дзвониками на шиї. "Бидло" синхронно в ногу ходило у цьому загоні з опущеними головами та мичало, зазираючи до годівнички з написом "Брехня".

Акція проходила під гаслами "Ми - не бидло!", "Единое милицейское пространство" та "Правильне місце для протестів" з натяком на можливі зміни, які можуть бути внесені до закону про мирні зібрання, який намічено прийняти всередині червня.

P.S. В мережі є документ, який дає уявлення про те, у якому вигляді комітет Ради збирається винести проект закону про мітинги на 2-е читання: http://lesyaorobets.livejournal.com/21852.html#cutid1. Симптоматично, що народні депутати не хочуть його оприлюднювати, тобто по суті хочуть поставити нас перед фактом прийняття закону у день його прийняття. Не мають варіанту, підготовленого до другого читання на сьогоднішній день, і у секретаріаті Кабміну, тобто автори законопроекту. У Гуглі немає жодного посилання, що ж заявляли депутати з приводу законопроекту 2450. Там є лише коментарі представників громадських організацій. Така таємничість насторожує.

У такому вигляді, як цей документ розміщений на блозі Лесі Оробець, він не буде поданий до Верховної Ради. На друге читання подається порівняльна таблиця. Тобто, текст, який складається з 3-х колонок. У першій – текст першого читання, у другій – поправки, запропоновані депутатами, у третій – пропозиція комітету, приймати чи не приймати поправку. З того документу, який ми маємо, незрозуміло, якими були поправки, які з них комітет прийняв, а які відхилив. А голосуватимуться у сесійній залі навіть ті поправки, які комітетом відхилені. Отже, ми й досі не знаємо, у якому вигляді проект буде поданий до 2-го читання і, тим паче, не знаємо, що саме проголосують у сесійній залі.

Бліц-аналіз того документу, що ми маємо, такий: він кращий, ніж той, що був прийнятий під час першого читання. Але має низку істотних недоліків, які змушують виступити проти його прийняття навіть у такому покращеному вигляді. З документу зник «уповноважений», який без суду міг би забороняти мітинги, але залишились невиправдані обмеження для організаторів. Наприклад, до повідомлення про мітинг треба додавати документ про те, що ви – громадянин України або знаходитесь тут на законних підставах. Найголовніший же недолік – подача повідомлення про мирне зібрання за 4 дні (у першому читанні конкретного терміну не було). Тоді як є маса випадків, коли реагувати засобами мирних зібрань на якусь подію необхідно швидше, ніж за 4 дні. Поняття «спонтанного зібрання», так як воно розуміється у проекті, ситуації не рятує. На практиці те, що ваше зібрання «спонтанне», «спричинене подією, яка має важливе значення для суспільства» і що цю подію неможливо було передбачити за 4 чи 5 днів, ви будете розповідати в «обезьянніку» в міліції або в суді після того, як вас затримають за ст. 185-1 КУпАП «Порушення порядку організації і проведення мітингів». І навіть, якщо ви доведете там «спонтанність» свого зібрання (що зробити важко через розпливчатість формулювання), ваше зібрання вже буде припинене (розігнане), і нове зібрання ви зможете зібрати лише через 4 дні, бо воно вже не буде «спонтанним».

На думку організаторів акції під посольством РФ, закон, як мінімум, не повинен погіршувати хоча б ту практику, яка склалася, і не повинен створювати додаткові труднощі для організаторів і учасників мітингів порівняно із ст. 39 Конституції. Той документ, що ми зараз маємо, погіршує і утруднює.

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 31-05-2010 15:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1275308453.html // Версія до друку // // //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua