Відкритий лист щодо щодо ганебної депортації узбецьких біженців

Майдан-ІНФОРМ: 21-02-2006 22:03 // // URL: http://maidan.org.ua/static/viol/1140552213.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сьогодні найбільші українські правозахисні організації надіслали цей відкритий лист щодо депортації узбецьких біженців Президенту України, МЗС, парламенту та в європейські інституції:

"Ми вважаємо, що безпосередня відповідальність за це брутальне порушення прав людини лежить на керівниках названих відомств. Але відповідальність лежить також на Президентові України, який не виконав свого конституційного обов‘язку гарантувати дотримання прав та свобод людини.

У зв‘язку з ганебним порушенням Україною фундаментальних засад людяності, враховуючи надзвичайну шкоду, завдану міжнародному авторитетові України та авторитетові Ради Європи, членом якої є Україна, вимагаємо:

1. Від Президента України - негайно визнати факт порушення Україною Конвенції ООН 1951 року "Щодо статусу біженців", Конвенції ООН 1984 року "Про запобігання катуванням, іншим видам жорстокого, нелюдського та такого, що принижує людську гідність поводження та покарання", Європейської Конвенції 1950 року "З захисту прав людини та основних свобод", та від імені українського народу принести вибачення постраждалим за завдану шкоду.

2. Від Президента України - негайно ухвалити рішення про відставку Голови Служби Безпеки Украіни та Голови Держкомнацміграції України.

3. Від Верховної Ради України - негайно утворити Спеціальну слідчу комісію ВР України для вивчення причин та наслідків порушення Україною міжнародних стандарт в галузі прав людини під час підготовки, ухвалення та виконання рішення про екстрадицію громадян Республіки Узбекистан в лютому 2006 року.

4. Від МЗС України - вжити заходів для забезпечення присутності спостерігачів від українських дипломатичних установ в ході можливих судів над громадянами Узбекистану, екстрадованими з України. Підготувати та оприлюднити звіт про дотримання узбецькою владою міжнародних стандартів справедливого судочинства під час судового розгляду справ осіб, екстрадованих Україною.

5. Від Ради Європи - направити в Україну спеціальну комісію для вивчення стану з дотриманням Україною прав людини щодо іноземців, відносно яких виконуються рішення про екстрадицію в країни, які не є членами Ради Європи.

6. Від Ради Європи, Європейського Союзу, УВКБ ООН, інших міждержавних та міжурядових організацій - негайно припинити будь-яке технічне співробітництво та надання технічно допомоги будь-яким українським державним органам та установам в сферах облаштування державного кордону України, протидії нелегальній міграції, технічного оснащення правоохоронних органів та органів охорони державного кордону України до оприлюднення результат в розслідування обставин екстрадиції шукачів притулку з Республіки Узбекистан до країни їх походження в 2006 році, покарання винних в порушенні прав людини щодо цих осіб".

Пропонуємо долучитися до цього листа індивідуальними підписами, лист буде надіслано через тиждень, тобто 28 лютого. Підтримаймо боротьбу за права людини!

Підписатися під листом можна тут: http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1140436902

Майдан-ІНФОРМ: 21-02-2006 22:03 // URL: http://maidan.org.ua/static/viol/1140552213.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское правоCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua