МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стратегія переходу України в лідери світової цивілізації

11/14/2001 | Микола Рудь
СТРАТЕГИЯ ПЕРЕХОДА УКРАИНЫ
В ЛИДЕРЫ МИРОВОЙ ЦИВИЛИЗАЦИИ

http://proeco.visti.net/naturalist/oracle/strt.htm

Досить непогана стаття з цифрами і власними свіжими думками.
Варта не лише уваги для читання, а й пари слів у якості коментарів цього поважного форуму.

Відповіді

  • 2001.11.14 | M.

    Re: Стратегія переходу України в лідери світової цивілізації

    Я хочу сказать, что пишется много правильных слов.
    Нет только реального ответа- КАК это сделать? КТО будет это делать? И после постановки нескольких простых вопрос концепция статьи превращается в обыкновенное наукоподобное повидло.
    Проблема состоит прежде всего в том, что для успешного решения глобальных задач неплохо бы научиться успешно решать хотя бы локальные. К апримеру такие, как научиться экономить электроэнергию. Так как это делают в развитых странах. Хотя бы так...
  • 2001.11.14 | Alex

    Re: Стратегія переходу України в лідери світової цивілізації

    Все это реально.
    Но, пожалуй, универсального алгоритма для исследования
    характеристик таких сложных систем не существует.
    Но, с другой стороны в нашем распоряжении есть колоссальные
    вычислительные ресурсы (мэйнфреймы, PC, etc.)
    Пока что задачи интеллектуализации хозяйственной
    и научной деятельности редко где поставлены и решены.


    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.14 | Гарасим

      Re: Стратегія повинна спиратись на тактику

      Так саме ж про це і мова!
      Якщо ніде немає нічого подібного, то чи не варто розробити, нехай навіть попервах досить примітивні системи, і спробувати їх перевірити.
      Можна також перевірити дієвість методу, обчислюючи працездатність моделей на вже реалізованих прикладах, вводячи первинні, початкові дані і порівнюючи все з тим, що вже отримано.
      Це також шлях до корекції і шліфовки самого методу і методологічного підходу.
      Будь яка стратегія повинна спиратись і мати тактичні ходи.

      Чи є в нашій країні можливість для самостійної діяльності наукових груп, винахідницьких самофінансованих інституцій, якщо мінімально необхідних умов для існування малого бізнесу замало?!
  • 2001.11.14 | Stepan Salo

    Re: Стратегія переходу України в лідери світової цивілізації

    >Широкомасштабное использование интеллектуальной технологии во всех возможных сферах ее применения позволит Украине из индустриального общества минуя информационную стадию развития перейти к наиболее передовому интеллектуальному обществу, в котором большая доля национального продукта получается за счет интеллектуальных технологий, и тем самым обеспечить себе роль лидера мировой цивилизации.

    Дуже гарно сказано, красиві слова. Так, на Україні є багато спеціалістів, які можуть і вміють працювати з високими технологіями. Питання заключається в тому, де взяти ринок для збуту цих технологій.

    Вітчизняний ринок мертвий або майже мертвий. Коли технологію нема до чого застосовувати то й технологія ця нікому не потрібна. Розробка високотехнологічного процессу вивезення сировини за кордон для підняття рівня валового доходу від еxпорту? Нонсенс.

    Нема виробництва - нема що поліпшувати завдяки високим технологіям. Вітчизняні спеціалісти або виїзджають за кордон, де їм забезпечують достойний рівень проживання, або працюють на батьківщині в сумісних підприємствах, які за кордоном називають офшорами, де отримують достатньо грошей для забезпечення собі достойного рівня проживання.

    Ні в тому ні в іншому випадку вони аж ніяк не підвищують ніяку долю національного продукту, точніше підвищують, але підвищують долю національного продукту тих країн, на чьйому ринку їх технології продаються.

    Отже - високі технології при правильному застосуванні можуть ПІДВИЩИТИ обсяг національного продукту, але ніяк не СТВОРИТИ якийсь обсяг, бо 0 помножений на 10 буде все одно 0, а якщо -10 помножити на 10 (бо використання високих технологій пов*язане з серйозними інвестиціями і на перших періодах не приносить прибутку) то буде -100.

    Так що поки не буде створено вітчизняного виробництва, на якому могли б ці технології застосовуватись, єдиний прибуток від їх розвитку може бути отриманий від податків, сплачених офшорними суспільними підприємствами. А оскільки при нашій доблесній системі оподаткування ніяка частка цього податку не йде саме на розвиток технологій, ця с хема приречена до виродження, а спеціалісти - до виїзду за кордон, де вони потрібні, на відміну від рідної держави.
  • 2001.11.14 | Augusto

    Падал прошлогодній снєг...А може Україна вже і так "лідер", тільки ніхто не помітив?

    >Широкомасштабное использование интеллектуальной технологии во всех
    возможных сферах ее применения позволит Украине из индустриального
    общества минуя информационную стадию развития перейти к наиболее
    передовому интеллектуальному обществу....

    Найближча аналогія: мультик SouthPark, там в одній серії були гноми, що крали майтки(труси) з шухляд, робили концерн. У них був план за яким вони мали збагатіти в три кроки.
    Крок перший, збирання майток (інтелектуальної технології в цьому випадку)
    Крок другий, означався "?"
    Крок третій, багатство.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2001.11.14 | Augusto

      О, а ось і приклад!

      Почався збір інтелектуальної технології!

      Жарти жартами, але це вже стає не смішно
      Mary®, 14-11-2001 20:04 | Версія до друку
      Не знаю, як у вас, а у ВСІХ моїх знайомих, що мають скриньки на українських серверах протягом останніх 2 місяців почала дуже активно пропадати пошта. Це вже дійсно не смішно.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2001.11.15 | Адвокат ...

        Приклад чого?

        Augusto писав(ла):
        > Почався збір інтелектуальної технології!
        >
        > Жарти жартами, але це вже стає не смішно
        > Mary®, 14-11-2001 20:04 | Версія до друку
        > Не знаю, як у вас, а у ВСІХ моїх знайомих, що мають скриньки на українських серверах протягом останніх 2 місяців почала дуже активно пропадати пошта. Це вже дійсно не смішно.

        От і справді! Минули ся повз інформаційну добу, та й поринули у рожеве дитинство. Бо кожен, хто не пройшов повз інформаційної доби, не був її екстерном, або заочником, добре знає: інформація -- що гроші, і вона потребує уважного та поважного до себе ставлення. Інакще будуть "тунельні ефекти": "с вєчєра всє двєрі настєжь, а утром -- мілая, нас обокралі!"

        ... Почитавши багацько чого наближеного до цієї теми, я відчув, чому Ющ, попри всі свої "чесноти", має такий шалений рейтинґ! Тож, невеличкий стьоб на задану М. Гоголем тему:" Скучно жіть в етой странє, ґоспода!"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2001.11.15 | Augusto

          Не знаю я, ще не певен прикладом ЧОГО то є!

          Мабуть чогось все ж приклад!:):
  • 2001.11.15 | Пані

    Ну зачем быть лидером? Просто нормально жить нельзя?

    Просто зацепился глаз за название.

    По-моему, такие лозунги пишут и воспринимают на ура только люди, которые сами в жизни лидерами не были. И не знают все отрицательных свойств такого статуса.

    Догоним и перегоним. И не надоело всю жизнь на кого-то равняться? Соревноваться заочно с Вандербильдихой? Почему не начать с собственных интересов, изнутри, от своих потребностей?

    Все это риторические вопросы, на которые я не жду ответа. Но с интересом причитаю оный, если таковой появится.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".