Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”

Третина дійсних членів організації святкує 15 річчя. 19 грудня 2015 року. Десь в лісу.

Збори організації з нагоди 15 річчя сайту Майдан, 19 грудня 2015 року, десь у лісі. На цих зборах консенсусом було ухвалено рішення, що нашим основним пріоритетом є безпека. Холістична безпека. Наш кращий досвід в цій галузі тут.

23 листопада 2012 року був зареєстрований Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”. Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” є недержавною, неприбутковою громадською організацією.

Наша візія (в процесі узгодження)

Через 20 років (в 2039 році) ми хочемо жити в безпечній Україні.

Безпечна Україна – це країна, де:
* більшість становить середній клас і сформувалася культура середнього класу,
* люди всіх віків хочуть вчитися,
* люди дотримуються угод і поважають право на приватність,
* суспільство готове до викликів та загроз колективним правам через суспільний діалог
* втілені стандарти НАТО, член НАТО
* існують доступні джерела об’єктивної інформації про діяльність державних інститутів
* громадяни беруть участь в розробці, ухваленні, впровадженні та контролі рішень владних інституцій, які готові до такої участі

А місія наша – мотивувати людей до навчання та діяльності в напрямку візії.

Напрямки роботи

Статутними завданнями Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” є:

 • сприяння реалізації та захисту конституційних прав та свобод своїх членів;
 • здійснення просвітницької діяльності, виконання програм та проектів задля сприяння становленню в Україні демократичного громадянського суспільства та правової держави;
 • сприяння налагодженню та розширенню суспільного діалогу та співробітництва у сфері реалізації та захисту конституційних прав і свобод між органами державної  влади, органами  місцевого самоврядування, громадськими організаціями, підприємствами, установами, організаціями та їхніми об’єднаннями; підтримка обміну досвідом, знаннями, спеціалістами та  інформацією у сфері реалізації та захисту конституційних прав і свобод;
 • сприяння доступу громадськості до інформації та знань у сфері реалізації та захисту конституційних прав і свобод громадян України;
 • сприяння розвитку інформаційної інфраструктури громадянського суспільства;
 • сприяння реалізації права громадян України, членів територіальних громад області, на участь у державних справах;
 • сприяння участі громадськості в освітніх, наукових, культурних програмах та діяльності з питань дотримання конституційних прав і свобод, захисту культурних та економічних прав та інтересів;
 • сприяння розвитку правової та інформаційної культури;
 • сприяння розкриттю творчого потенціалу, підвищенню соціального та  економічного статусу членів Організації, підвищення їхньої професійної кваліфікації, освітнього рівня, знань та досвіду задля реалізації мети та статутних цілей Організації;
 • створення та розвиток матеріально-технічної бази для забезпечення та реалізації мети та статутних завдань Організації.

Статут організації можна прочитати тут 

Як вступити в нашу організацію?

 1. Взяти участь в якості волонтера в якомусь з проектів Майдану.
 2. Прочитати статут . Погодитися його дотримуватися.
 3. Познайомитися з як мінімум трьома членами організації, попросити в них рекомендацію для вступу в організацію.

Рішення про прийняття нових членів ухвалюють члени організації на Загальних Зборах.

Контакти

Наші проекти

За рахунок власних або коли є донорських коштів ГО ІЦ “Майдан Моніторинг” на постійній основі виконує такі програми:

 1. Школа Інформаційної Безпеки
 2. Школа Соціальних Посередників
 3. Українська Миротворча Школа
 4. Вільний Університет “Майдан Моніторинг”
 5. Український родинний клуб “Мовограй”
 6. Моніторинг Публічних Фінансів
 7. Систематизація та адаптація соціальних технологій побудови громадянського суспільства.
 8. Організаційна, методична і технічна підтримка Сайту «Майдан»
 9. І багато чого ще….

Про сайт «Майдан»

Сайт «Майдан» існує з 20 грудня 2000 року. Це волонтерський ресурс з більш ніж 311.000 публікаціями, проіндексованими Гуглем та більше ніж мільйоном форумних повідомлень. Ми вдячні Міжнародному фонду “Відродження” (МВФ) за підтримку проектів з відновлення та технічної реконструкції сайту.

Сайт був заснований як офіційний рупор «України без Кучми» і до травня 2014 року існував як «пульс громадянського спротиву».

В 2004 році сайт став основним джерелом новин про Помаранчеву революцію, в розпал протестів 23 листопада на сайті було оприлюднено біля 1500 новин. Сам термін «Помаранчева революція» вперше було оприлюднено в нас на форумі (дивися статтю Вікіпедії Помаранчева революція). Сайт також був основним координаційним протестів пунктом в Інтернеті. 23 листопада 2004 року сайт відвідало півмільйона унікальних айпі.

В 2005 році шляхом відкритого консенсуального обговорення десятки учасників майдану на сайті написали фундаментальний документ  Меморандум Майдану – єдиний документ публічної політики (policy paper) написаний в результаті Помаранчевої Революції. Меморандум містить перелік практичних завдань, спрямованих на подолання пост-тоталітарного стану в Україні, утвердження принципу “влада відповідальна перед народом, суспільство контролює владу”, захист, утвердження та розширення людських прав і свобод, утвердження верховенства права.

З травня 2014 року сайт “Майдан” став інформаційним ресурсом Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” і більшість публікацій на сайті зараз повідомляють про діяльність нашої організації.

Правозахисна діяльність

Ми концентруємося на моніторингу та активному впровадженні права на доступ до інформації про діяльність влади як одному з базових прав людини.

Наш портал “Право Знати” сфокусований на інформаційних правах в Україні та в світі.

З 2011 року ми фокусуємося на моніторингу політичних свобод в Україні – свободи мирних зібрань, свободи інформації, свободи слова, свободи вираження, свободи совісті.

Моніторингова діяльність

Ми, разом з Харківською правозахисною групою, підготували доповідь “Права людини в Харківському регіоні” (2005) (грант National Endowment for Democracy та МФВ). В 2012 році ми підготували главу про свободу мирних зібрань для річного звіту “Права людини в Україні”.

Ми моніторили:

 • незаконно засекречені урядові акти (з 2005) (на внески членів організації)
 • право на доступ до інформації про діяльність влади (з 2005) (на внески членів організації та МФВ)
 • врахування громадської думки міською владою Харкова при забудові міста (2007) (грант Freedom House),
 • повноту та доступність інформації на урядових веб-сайтах (з 2010) (грант МФВ)
 • виконання органами виконавчої влади “символічних” указів Ющенка про заборону тоталітарної символіки та вшанування пам`яті жертв Голодомору та учасників визвольних змагань (з 2011) (на внески членів організації)
 • не особисте голосування народних депутатів України (з 2011) (на внески членів організації)
 • реалізацію права на мирні збори (з 2011) (на внески членів організації та МФВ)
 • порушення політичних прав в Україні (з 2012 – на внески членів організації та МФВ) – карта тут
 • порушення виборчого законодавства під час парламентських виборів 2012 (на внески членів організації та МФВ) – карта тут
 • порушення прав людини в Криму в березні 2014 року (до, під час і після “референдуму” (на внески членів організації та МФВ)
 • дотримання виборчого законодавства на виборах Президента України 2014 (на внески членів організації та МФВ)
 • дискримінацію (з 2014 – за підтримки European Commission, Microsoft) – фінальна публікація тут 

Просвітницька діяльність

З огляду на те, що наша країна пережила тоталітарне минуле і окупацію, люди в нас були позбавлені громадянської освіти, яку отримують всі громадяни цивілізованого світу. Тому, ми займаємося просвітництвом. Зокрема, поширюємо і пропагуємо наукові знання в рамках проекту «Вільний університет Майдан Моніторинг»

Школа інформаційної безпеки

З лютого 2014 року ми провели десятки тренінгів для  державних чиновників, військових, активістів, волонтерів, студентів, журналістів та блогерів, які відвідали більше 1000 осіб.  Запит та такі навчання постійно збільшується. Наша експертиза по інформаційній війні https://maidan.org.ua/infowar/

Українська миротворча школа (УМШ) – це коаліція громадських і державних організацій України та Польщі, яке  з вересня 2014 р. займається трансформацією місцевих конфліктів в найбільш проблемних регіонах, що межують з іншими державами. А саме, у Донецькій, Луганській, Херсонській та Одеській областях, а також у субрегіоні Приазов’я.

Спільними зусиллями  учасників коаліції досліджуються конфлікти ідентичностей, міжетнічні, міжрелігійні конфлікти, конфлікти бачення спільного майбутнього та спільного минулого.

В рамках УМШ здійснюються проекти, як по всій географії, так і специфічно локальні.

Протягом 2014 – 2016 років були здійснені такі проекти:

 • Школа соціальних посередників
 • Школа Лідерів Змін
 • Школа миротворчої журналістики
 • Школа інформаційної культури.
 • Миротворчий автобус: відвідини з миротворчою місією проблемних регіонів автобусом з активістами УМШ, які збирали у містах маршруту за столи переговорів місцевих активістів, волонтерів, військовослужбовців та органи влади, проводять круглі столи з проблемних питань, демонструють фільми УМШ.
 • Навчальний курс для середньої школи «Культура добросусідства».
 • Актуальні соціологічні дослідження.

Найбільшу зацікавленість серед громадських активістів,  представників місцевої влади, журналістів, соціальних працівників, науковців та освітян викликала Школа соціальних посередників. Вона дає добру підготовку тим небайдужим громадянам, які в майбутньому зможуть стати арбітрами у суперечках, матимуть змогу втрутитися у гарячу фазу конфлікту та трансформувати її в договірну.

Засновниками Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” стали ключові виконавці моніторингових проектів  ГІМЦ “Всесвіт” (“Майдан Моніторинг” та “Майдан Моніторинг: Вибори 2012”).

Вибрані публікації про нашу діяльність до 2012 року

Моніторинг політичних прав

Моніторинг дій влади у контексті відкритого суспільства

Захист, утвердження та розширення права вільно обирати та бути обраним

Моніторинг права громадян на доступ до інформації про діяльність влади

Моніторинг повноти та доступності інформації на урядових веб-сайтах

Громадський контроль за владою

Публікації про діяльність в Харкові