Перемикач мов

Харківська область сильно зруйнована війною.

За рік війни, з 24 лютого 2022, в Харківській області внаслідок злочинних дій окупантів були пошкоджені чи зруйновані повністю 329 навчальних закладів, 252 заклади дошкільної освіти, 26 державних підприємств, 41 об’єкт енергопостачання.  Росіяни вбили на території Харківщини 1780 цивільних громадян, у тому числі 74 дитини. Отримали поранення в результаті обстрілів та ракетних ударів російською федерацією 2718 цивільних осіб, серед яких 215 дітей. Загалом було оголошено у розшук  як безвісти зниклі 2272 особи, не розшукано 1311 осіб. Харківщина сьогодні є одним з найбільш замінованих районів України. Майже кожного дня поліція отримує інформацію про підриви на мінах.

За період деокупації на Харківщині були виявлені масові поховання в смт Козача Лопань, с. Копанки Борівської СТГ, смт Борова. Найбільше масове поховання поліцейські виявили в Ізюм 15 вересня під час стабілізаційних заходів на території населених пунктів району, тимчасова окупація яких тривала 6 місяців. З місця поховання вилучено 451 тіло загиблих.

Станом на початок лютого 2023, у Харківській області зруйновано через війну понад 18 000 об’єктів.

У самому Харкові, станом на 8 лютого 2023, пошкоджено 6 116 будıвель та споруд, серед яких 3 352 багатоквартирних житлових будинки, 1 809 будинків приватного сектору, 280 дитячих садків, шкіл та вищих навчальних закладів, 77 закладів охорони здоров’я, 174 адмінбудівлі та споруди соціальної ıнфраструктури, 424 інших об’єкти, у тому числı комунальної та критичної ıнфраструктури, споруди комерцıйного призначення.

Єдина школа в селищі міського типу Слатине, на півночі Харківської області, в якій також навчалися діти з кількох прилеглих сіл.
Єдина школа в селищі міського типу Слатине, на півночі Харківської області, в якій також навчалися діти з кількох прилеглих сіл. Селище від 24 лютого до 23 квітня 2022 року було у сірій зоні. Росіяни обстрілювали селище і школу ракетами, з мінометів та реактивних систем залпового вогню багато разів.
Фотограф: Євген Титаренко. Знято з дрона 22 листопада 2022 року.

Фото виставки FRACTURE – РОЗЛАМ зробили Юлія Гуш, Сергій Петров, Євген Титаренко, Катерина  та Олексій Свід, Петр Пойман, Наталія Зубар та наші дрони. Дизайнер Дарія Семенюк. Куратор Наталія Зубар.

З 10 березня 2022 року команда Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” документує руйнування житлових будинків та цивільної інфраструктури військовими РФ в Харкові та Харківській області. Ми робимо фото і відеозйомки в рамках кримінальних проваджень в співпраці з державними органами.

Виставка організована разом з Team 4 Ukraine.

This project has been funded by Crown Agents International Development.

ліцензія CC BY-SA 4.0