МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Левко Лук'яненко: Ющенко став на позиції Кучми

12/12/2001 | Спостерігач
http://postup.brama.com/011208/188_2_3.html
Левко Лук'яненко: Ющенко став на позиції Кучми

ЕКСКЛЮЗИВ



Учора у Львові перебував голова Української республіканської партії Левко Лук’яненко. Хоча під вечір він давав прес-конференцію з цього приводу, та для “Поступу” Левко Григорович в обід дав ексклюзивне інтерв’ю


— Я приїхав, бо хотів з’ясувати, наскільки львівські республіканці готові до виборів, наскільки вони задоволені структурою штабів і яке їх місце у регіональному блоці. Попереднє враження таке: в обласному штабі Блоку Юлії Тимошенко відбувається притирання один до одного і взаємні поступки. На початку республіканці вважали, що вони займають недостатньо поважне місце в штабах, що “Батьківщина” їх недооцінила. Але тепер вона поступається і в дружньому дусі готова вирішувати всі проблеми. Зрештою, головою обласного штабу є республіканець.

— Призначення Ігоря Коваліска керівником облштабу більшість розцінила як формальний реверанс республіканцям із боку “Батьківщини”, адже Коваліска навряд чи можна вважати відомим і маститим політиком на Львівщині...

— Спершу так воно і виглядало. Тому й було поставлено завдання точніше оцінити здібності представників кожної партії в районах. І “Батьківщина” пішла назустріч: у деяких районних штабах їх голови вже замінені на республіканців, і це буде робитиметься й далі. Ми створили політичну раду з голів усіх партій-учасників блоку. Вона виробить свої пропозиції Коваліскові, який зробить подання голові Центрального штабу Турчинову про заміну голів районних штабів. І зовсім даремно створили думку, ніби Коваліско безхребетний і слабкий чоловік. Він просто у спілкуванні лагідніший і не дуже публічний. Але тут важливіші організаторські здібності, а не ораторські.

Зараз триває суто організаційна підготовка кадрів. Те, що ми недостатньо виходимо на ЗМІ, можна пояснити тим, що влада старається перекрити нам вихід на ЗМІ. Ну, можливо, є й недоліки в роботі самого штабу.

— Скажіть детальніше про злиття вашої партії з УХДП і “Собором”.

— Ми думали про об’єднання в межах цілого блоку, але це якщо й можливо, то хіба в майбутньому.

Три згадані вище партії утворили початковий блок. На самому верху між лідерами партій різниці нема, але є проблеми на нижчих рівнях. Установчий з’їзд має відбутися десь у середині квітня.

Основне, що треба, — спільна програма статуту й інвентаризація майна всіх партій. Щодо назви, то є два варіанти. Перший — УРП. Ця назва некон’юнктурна, вона будується на класичному поділі ідеологій, тобто ми акцентуємо на понятті республіканізму. Друга пропозиція — “УРП-Собор”. Треба дивитися, хто яку силу собою представляє. Але є закон про політичні партії, який вимагає до 31 березня 2003 року наростити повноту структури до осередків у двох третинах областей і районів, інакше партію знімуть із реєстрації. Цей юридичний примус спонукає партії до об’єднання. Воно вигідне, бо в сукупності ми досягаємо тієї повноти, і перед такою потребою після виборів опиняться більшість партій.

— Останнім часом ви піддаєте різкій критиці Віктора Ющенка...

— Він відкрито заявляє, що не бореться проти влади. А ми — опозиційний блок, і ми хочемо замінити цю злочинну владу. Отже, ми з Ющенком опиняємося в різних таборах. Я би не хотів, щоби ми взаємно поборювали один одного, хоча логіка політичної боротьби неминуче нас до цього приведе. Ющенко став на позиції Кучми й кучмівської олігархії, тому як ми зможемо уникнути боротьби?

Адміністрація Кучми допоможе йому пройти у Верховну Раду. Але яку позицію займатиме команда, яку він проведе під своїм іменем? Прокучмівську — навіть якщо вона ззовні виглядатиме патріотичною. Я дуже розчарувався в Ющенкові. Він мусив знайти в собі сили відкрито відстоювати інтереси України.

Він мусив сміливіше стати на прю з несправедливою владою. Сама історія його піднесла на той п’єдестал, на якому він міг стати лідером нації. Але він не став відбувся як символ патріотичного політика.

— І все ж БЮТ продовжуватиме домовлятися з Ющенком?

— Мені хотілося б, аби він формував широкий блок, у тому числі з опозиційних сил. Таке хитрування на кшталт “мета виправдовує засоби” неприпустиме для відкритої політики. Як це? Він 6 місяців виголошував щось усупереч національним інтересам, а потім раптом скаже, що діяв так, аби приспати пильність Адміністрації президента? Але ж він заплутує свідомість виборців! Цим шляхом він зводить нанівець себе як політика загальнонаціонального масштабу. А шкода, бо особисто я маю до нього симпатію.

— Тож чи можлива декларація непоборювання між Юлією Тимошенко і Ющенком?

— Ми швидше зможемо досягнути такої декларації з Морозом, аніж з Ющенком. Логіки декларації непоборювання з ним нема, бо як ми можемо заявляти, що не поборюватимемо кучмівську олігархію?

Ющенко віддаляється від нас. А з Морозом ми відрізняємося хіба що соціальною програмою. В усьому іншому він теж опозиціонер, і стосунки з ним у нас пряміші та простіші.

— Багато хто був здивований побачити вас у компанії з доволі одіозною Юлею Тимошенко...

— Із “Батьківщиною” ми перебуваємо в єдиному блоці ситуативно. Ми різні не лише за історією, а й за складом. Чи будемо ми зближуватися, залежатиме від того, як розвиватиметься “Батьківщина”. Я не виключаю, що ми об’єднаємося в єдину партію, якщо у їхніх рядах не буде шовіністичних, червонуватих і промосковських елементів. СБУ, прокуратура і міліція шукали проти Юлі обвинувачення понад рік, але не знайшли. Для мене це достатній доказ, що вона не зробила великого гріха. Я щиро хотів би бути поруч із Рухами, але вони не захотіли. Удовенко — відвертий угодовець, як і Костенко й Пинзеник. В їх партіях є багато добрих людей і патріотів, але керівників є вважаю угодовцями.

— Тепер щодо львівських подій. Як ви ставитися до того, що ЛОО УРП на виборах мера підтримує Богдана Федоришина?

— УРП офіційно не заявляла про підтримку. На жаль, усіх цих речей я не знаю, хоч мусив би знати.

Це рішення прийняте без погодження з Центральним Проводом. Але я не хочу його спростовувати. Нині на засіданні керівників блоку попередньо розглядали питання про підтримку кандидатур на мера. Із цим поспішати не потрібно. Люди підтримують кандидатуру Федоришина. Але рішення ще не прийнято.

Варто ще проконсультуватися з нашими колегами по блоку. Можу сказати, що львівські уерпісти трошки поспішили. Але з деяких міркувань кандидатура Федоришина є доброю.

Відповіді

  • 2001.12.12 | Максим’як

    Re: З Ющенком в нас розбіжності, з Тимошенко ми лише ситуативно,

    Але найцікавіше, що УРП підтримує Богдана Федоришина, в якого права рука «авторитет» Глухий, чи навпаки, права рука Федоришин. Хоч Федоришин, як людина є цікава особа і корисна, але є під контролем невідомо кого. На попередніх виборах мера російськомовна рекетня (це у Львові) ходила по фірмах і розносила агітки: «Ну, шо, все понялі, что голасавать за Фєдорішіна нада! Кто нє понял?»

    Цікаво, чим влада Кравчука відрізняється від влади Кучми?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".