МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Газпром» збирається відкласти будівництво газопроводу в обхід У

01/25/2002 | Спостерігач
«Газпром» збирається відкласти будівництво газопроводу в обхід України



ForUm
Нове керівництво "Газпрому" вирішило переглянути не тільки свою фінансову стратегію, але і експортну. Як випливає з матеріалів до наміченої на 4 лютого ради директорів, монополія збирається відкласти будівництво газопроводу в обхід України. Польща з цим вже змирилася, повідомляє в сьогоднішньому номері московська газета «Ведомости».
Портфель довгострокових експортних контрактів "Газпрому" зараз становить 2,3 трлн куб. м газу. Контрактні зобов’язання газової монополії щодо річних поставок газу в Європу повинні зрости з 156,5 млрд куб. м в 2002 р. до 195,9 млрд куб. м в 2010 р. Для прокачування цих об’ємів "Газпрому" треба в майбутньому побудувати один із трьох газопроводів: Північноєвропейський - через Фінську затоку і Балтійське море в Німеччину, газопровід в обхід України "Кобрін - Велке Капушани" або другу гілку "Ямал - Європа". На газотранспортну систему цього року "Газпром" має намір витратити 82 млрд крб.
У матеріалах до ради директорів "Газпрому" зазначається, що обсяги експорту компанії до 2008 р. повинні становити 170 млрд куб. м газу на рік. Для виконання цих контрактних зобов’язань досить буде запуску експортних проектів "Ямал - Європа" (1-а нитка) і "Блакитний потік", а також розширення газопроводів на територіях України, Румунії і Болгарії для поставок газу в Туреччину. Тільки від двох перших "Газпром" буде отримувати більше $3 млрд на рік.
Будівництво газопроводу-перемички "Кобрін - Велке Капушани" в обхід України вирішили призупинити. "Беручи до уваги досягнуті останнім часом домовленості з Україною, реалізація даного проекту може бути перенесена на більш пізній період", - пропонується в матеріалах до ради директорів.
Як повідомив учора "Відомостям" торгпред Росії в Польщі Микола Захматов, зараз розглядається питання про доцільність будівництва цієї перемички взагалі. Російсько-польська робоча група по співпраці в газовій сфері буде перераховувати параметри газопроводу, який виявився на 40 - 60 км довший, ніж планувалося.
"Це дуже правильне рішення, - вважає аналітик "АТОНа" Стівен Дашевський. - Газопровід в обхід України фактично був би просто викинутими грошима. Обсяг експорту він би не збільшив, а від того, що через Україну піде на 60 млрд куб. м газу менше, відбирати його менше не будуть".
Інший перспективний експортний проект "Газпрому" - друга нитка газопроводу "Ямал - Європа" - також під питанням. Як стверджує Микола Захматов, його будівництво, мабуть, буде відкладене на дев’ять років. А судячи з документів до ради, перевага "Газпром" віддає Північноєвропейському газопроводу. Хоч, за оцінками самого "Газпрому", будівництво цього трубопроводу обійдеться більше ніж в $10 млрд і займе шість років. Як пояснює один з топ-менеджерів компанії, Північноєвропейський газопровід найнадійніший з погляду транзиту. "У появі цього газопроводу зацікавлені країни Євросоюзу. Так і наші західні партнери - Ruhrgas, Wintershall і Gasuni - готові допомогти нам його побудувати", - пояснив він "Відомостям". До речі, як зазначається в матеріалах до ради директорів, через високі ризики в умовах лібералізації європейського газового ринку "Газпрому" потрібно створювати міжнародні консорціуми при просуванні нових проектів.

Відповіді

  • 2002.01.25 | LEN

    Re: Не совсем так !

    Пан Наблюдатель ! Если Вы внимательно прочтете свой(!!!) же постинг то убедитесь что там идет речь о возможном откладывании строительства газопровода через Польшу. Но термин " в обход Украины" не тождественен термину "через Польшу". И остальные трубы упомянутые в нем как раз и идут мимо Украины. Например труба "Голубой поток" или через Балтику. Т.Е вместо 4 труб мимо Украины будут две или три . С уважением LEN
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.01.25 | Спостерігач

      Я бачу, що Ви не в контексті. Або клеїте дурня

      Бо в українській і російській пресі під терміном "газопровід в_обхід_ України" мається на увазі лише один. Всі инше газопроводи - це газопроводи не_через_Україну: якщо Ви звісно на географії розумієтесь краще, ніж на газопровідній тематиці.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.01.25 | LEN

        Re: А я про что ??? И я про тоже !

        Пан Спостеригач ! У Вас "Всі инше газопроводи - це газопроводи не_через_Україну: ". А я про что ??? И я про тоже ! А что газопровод о которм Вы говорите разве идет через Украину. Они (они все четыре) не через Украину а мимо Украины и по ним российский газ пойдет в Европу (даже по Голубому потоку)мимо Украины. Т.е Россия планировала четыре газопровода для поставки газа в Европу мимо Украины а построит возможно два или три но и четвертый не исключен. Т.е это аналогично нефтепроводам. Снова прос....ли богатство Украины (газопроводы). При правильной политике все эти четыре газопровода могли пройти через Украину. Даже в Турцию выгодно гнать через Украину. Но этого не случится! За что подякуем Кравчуку,Ющенко , Тимошенко, Кучме, Пустовойтенко. С уважением LEN
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.01.26 | Shooter

          про тоже

          LEN писав(ла):
          > Пан Спостеригач ! У Вас "Всі инше газопроводи - це газопроводи не_через_Україну: ". А я про что ??? И я про тоже ! А что газопровод о которм Вы говорите разве идет через Украину.

          Mova pro Urengoj-Uzhhorod. Vidkoly vin perestav proxodyty cherez Ukrajinu?

          >При правильной политике все эти четыре газопровода могли пройти через Украину. Даже в Турцию выгодно гнать через Украину. Но этого не случится! За что подякуем Кравчуку,Ющенко , Тимошенко, Кучме, Пустовойтенко. С уважением LEN

          :hot:

          Shche raz dl'a Vas - idiota. Kruhloho.

          Koly buduvavs'a Urengoj-Uzhhorod, to vyxodylos'a z ekonomichnoji docil'nosti tijeji doby. Kotra bula nastupna:
          1) vyhidnishe proklasty najbil'shu chastynu truboprovodu po "svojij" terytoriji
          2) dl'a todishnix objemiv najvyhidnoshoju bula sxema "central'noji truby" na rivni, prybl., seredn'oji shyroty Zax i Cen Jevropy i "hilky" vid neji na pivnich i na pivden'.


          S'ohodni, pry kil'karazovomu zbil'sheni postavok hazu (v porivn'anni iz chasom budivnyctva U-U), pry nalezhnosti ukrajins'koji terytoriji Ukrajini, je ekonomichno docil'noju sxema kil'kox truboprovodiv na riznyx shyrotax. Chy Vy proponujete peremistyty Jamal ma shyrotu Uzhhoroda, a Ukrajinu "rozshyryty" "vid mor'a do mor'a"?

          30 rokiv v nauci...cikavo til'ky, v jakij haluzi...bidolashna nauka...t'xu :gun:
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.01.26 | Shooter

            + про Jushcenka i haz.

            LIGA ONLINE

            "Если газопровод в обход Украины все же будет построен (mova pro peremychku "Кобрін - Велке Капушани" - prym. moja) , то это удостоверит, что и Киев и Москва не сумели эффективно распорядиться этими своими козырями, не смогли соединить интересы государства-экспортера и государства-транзитера", - сказал В.Ющенко. Он отметил, что одной из сложнейших проблем всегда было цивилизованное использование газотранспортной сети, напомнив, что в декабре 2000 года, когда он был Премьер-министром, была достигнута договоренность с российской стороной о возможности совместного пользования газотранспортной сетью. По его словам, Украина проработала проект по использованию газотранспортной системы двумя сторонами, а Россия отказалась от притязаний на контрольный пакет.

            "В 2000 году Киев впервые вышел на режим регулярных расчетов за российские энергоносители, завершив год без фактов несанкционированного отбора газа. Украина впервые взяла на себя гарантии транзита топлива в Европу, был создан страховой фонд поставок российского газа на случай чрезвычайных ситуаций. Москва со своей стороны взяла на себя гарантии за транзит туркменского газа в Украину. Этот пакет договоренностей на сегодня тяжело недооценить," - считает В.Ющенко.

            По его словам, на отношения в энергетической сфере между Киевом и Москвой влияли проблемы предыдущих лет, в особенности периода с 1991 по 1999 гг. Это и постоянные неплатежи за топливо, и несанкционированный отбор газа, и нескончаемые реструктуризации долгов.

            В.Ющенко отметил, что на проект строительства альтернативного газопровода в Киеве всегда смотрели через призму российско-украинских отношений, а Польша всегда отстаивала и учитывала украинские интересы при обсуждении проекта строительства газопровода.

            Также он отметил, что его правительство приложило немало усилий для того, чтобы не допустить строительства газопровода в обход Украины.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".