МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Financial Times: Kuchma's Count

04/02/2002 | Broker
LEADER: Kuchma's count
Financial Times; Apr 2, 2002



The dust has yet to settle in Ukraine's general election. But there is every indication that parties allied to President Leonid Kuchma, the country's authoritarian ruler, have increased their power in Sunday's polls. Viktor Yushchenko, the reformist former prime minister, has done well enough to show that he is Ukraine's most popular politician. But he failed to weaken the clique of corrupt businessmen and bureaucrats surrounding Mr Kuchma. This bodes ill for democracy in Ukraine and for its economic modernisation.

With more than half the vote counted, Mr Kuchma's allies seemed set to win a parliamentary majority for the first time. Mr Yushchenko claims the authorities cheated - a charge being investigated by inter-national election observers. However, Mr Kuchma is unlikely to be moved by such criticism, any more than he has been in the past.

The real offence against demo-cracy in Ukraine is not the willingness of the state administration to manipulate the vote but its all-embracing influence on life. People live in fear of officialdom, whether it be the police or the tax bureau. To resist such a machine requires great courage, as the murdered journalist Georgy Gongadze found to his cost. Mr Kuchma has condemned as a fabrication tapes linking him to the killing but he has been unable to clear up the scandal.

The challenge for Mr Yushchenko now is to build upon his limited success in this election and prepare for the 2004 presidential poll. Mr Kuchma, who is required by law to step down, will almost certainly try to groom a successor, as Boris Yeltsin did in Moscow.

Mr Yushchenko has in the past avoided direct confrontation with Mr Kuchma - indeed, he served for a time as his prime minister. Whether he has the stomach for a fight now remains to be seen. The election fraud allegations are an important test. If he manages to make the mud stick, he may succeed in maintaining the political pressure on Mr Kuchma.

The west must tread a delicate line. Its election observers must condemn election abuses in the strongest terms. Its leaders must make clear their support for democracy. But they should avoid allying themselves too closely with the anti-Kuchma camp for fear of compromising Mr Yushchenko.

The European Union, in particular, has an interest in a democratic and prosperous Ukraine, with which it will have a common border once Poland, Slov-akia and Hungary join the EU. It must not neglect its future neighbour. But ultimately it is for Ukrainians to decide whether to fight for a change of leadership.

Відповіді

  • 2002.04.02 | юрко

    Re: переклад

    Пилюка ще має осісти в українських загальних виборах. Але вже є всі ознаки, що партії, пов'язані з президентом Л. кучмою, авторитативним керівником країни, збільшили свою силу в недільних опитуваннях. В. Ющенко, колишній прем'єр-міністр реформіст, достатньо добре проявив себе, щоб показати, що він є найбільш популярним укр. політиком. Але йому не вдалося послабити кліку коруптованих бізнесменів і бюрократів, що оточують Кучму. Це робить погану службу демократії в Україні та економічній модернізації.

    При більше, ніж половині голосів вже порахованих союзники Кучми, виглядає, вперше готові виграти парламентську більшість. Ющенко стверджує, що влада обшахрувала - оскарження, яке досліджується міжнародними оглядачами. Але Кучму критика, мабуть, це не особливо зачепить, принаймі не більше, ніж зачіпала у минулому.

    Справжнім наступом на демократію в Україні є не бажання державної адміністрації маніпулювати голосами, але її всеохоплюючим впливом на життя. Люди живуть в страсі перед офіційними структурами, чи це поліція, чи податкова служба. Опір такій державній машині вимагає великої сміливості, як це виявив вбитий журналіст Г. Гонгадзе коштом свого життя. Кучма засудив записи, що поєднували його з вбивством, як фабрикацію, але не зміг прояснити скандал.

    На сьогодні викликом для Ющенка є подальша розбудова на обмеженому успісі в цих виборах та підготовка до президенських виборів 2004 р. Кучма, котрий згідно закону мусить відійти, майже певно буде пробувати "виховати" собі наслідника, як Б. Єльцин зробив в Москві.

    Ющенко в минулому уникав конфронтації з Кучмою - справді, він певний час був кучмівський прем'єр-міністр. Але чи Ющенко буде мати силу волі для боротьби - покаже час. Оскарження про шахрайство на виборах є важливим тестом для нього. Якщо йому вдасться втримати багно приліпленим, то, можливо, буде успішним у втриманні політичного тиску на Кучму.

    Захід мусить утримувати делікатну лінію. Західні спостерігачі за виборами мусять засудити порушення під час виборів в якнайсильніших виразах. Західні лідери мусять виявити явну підтримку щодо демократії. Але вони повинні уникнути пов'язувати себе занадто близько з анти-кучмівським табором із-за страху компроментації Ющенка.

    Європейська Спільнота має особливий інтерес у демократичній та процвітаючій Україні, з якою буде мати спільний кордон, як лише Польща, Словакія та Угорщина приєднаються до ЄС. Ні в якому разі ЄС не може ігнорувати свого майбутнього сусіди. Але в принципі це належить українцям вирішувати, чи воювати за зміну свого керівництва.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.04.02 | Майдан-Інформ

      дякую

      Брокеру за статтю,
      особлива подяка Юркові, за переклад
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.04.03 | Косарик

        Треба перекласти заголовок

        Пропоную - "Кучмина арифметика", "Кучмин рахунок".
  • 2002.04.02 | ilia25

    Ще один переклад з УП

    Обвинувачення Кучмі

    Редакційний коментар Financial Times, 2.04.2002, 20:56


    Пил загальнонаціональних виборів в Україні ще не встиг влягтися. Але є всі підстави вважати, що після виборів, які відбулися в неділю, партії -союзники авторитарного керівника цієї країни президента Леоніда Кучми збережуть свої провідні позиції. Віктору Ющенку, екс-прем'єру реформатору, вдалося лише продемонструвати, що саме він є найпулярнішим політиком в Україні. Але він не зміг послабити кліку корумпованих бізнесменів і бюрократів з оточення пана Кучми. Для демократії в Україні це погано, так як і для її економічної модернізації.

    Однак навряд чи після повного підрахунку голосів союзникам пана Кучми вдасться сформувати парламентську більшість. Пан Ющенко стверджує, що власті фальсифікували результати - це обвинувачення тепер розсліджують міжнародні спостерігачи. Але пана Кучму навряд чи торкне подібна критика, принаймні, не більш, ніж раніше.

    Справжньою загрозою для демократії в Україні є не готовність держави маніпулювати голосами, а її всеохоплюючий вплив на життя людей. Люди живуть в страсі перед чиновниками, чи то з міліції, чи то з податкової. Щоб чинити опір цій машині, потрібна велика сміливість - це з'ясував ціною власного життя український журналіст Георгій Гонгадзе. Пан Кучма назвав фальшивкою записи, що вказують на його причетність до вбивства журналіста, але йому не вдалося згасити скандал.

    Пан Ющенко тепер має розвивати свій обмежений успіх на цих виборах і готуватися до президентських виборів 2004 року. Пан Кучма, який згідно із законом повинен залишити свою посаду, майже напевно спробує виростити собі наступника, як це в Москві зробив Борис Єльцин. У минулому пан Ющенко уникав прямого протистояння з паном Кучмою, він навіть якийсь час був при ньому прем'єр-міністром. Чи висточить йому мужності боротися далі, покаже час. Обвинувачення в фальсифікації виборів - серйозне випробування. Якщо йому вдасться це довести, то він може зберегти політичний тиск на пана Кучму.

    Заходу потрібно провести обережну лінію. Західні спостерігачі повинні засудити зловживання у виборах - причому в самих сильних висловлюваннях. Західні лідери мають чітко висловитися в підтримку демократії. Але вони повинні уникати дуже близької співпраці з антикучмівським табором, оскільки це може скомпрометувати пана Ющенка.

    Європейський Союз, зокрема, зацікавлений в демократичній та процвітаючій Україні, з якою у нього будуть спільні кордони після того, як до ЄС вступлять Польща, Словаччина та Угорщина. ЄС не повинен нехтувати своїм майбутнім сусідом. Але, насправді, тільки українці повинні вирішити, чи боротися їм за зміну влади.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".