МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Початок демократії

07/17/2002 | Гура
ОК, СССР был тотальным контролем инакомыслия для выращивания "ванек-встанек", Украина стала заповедником гоблинов и полицейским государством, также тотально контролирующая свободолюбивых граждан, только теперь при помощи налоговой полиции+собственно весь мыслимый госаппарат. КУДА БЕДНОМУ КРЕСТЬЯНИНУ ПОДАТЬСЯ? Предположим, пришел ДЕМОКРАТИЧНЫЙ призидент. Какие у него и у страны есть шансы? То, что мы безнадежно отстали по всем параметрам от внешней цивилизации/рынков, не для кого не секрет. Где ниша Украины в мире? Где ее шанс? Какая судьба уготовлена нашим детям? Как быть с бандами нуворишей, "прихватизовавшими" пол-Украины? Где взять интеллигентную, законопослушную милицию? Как научить людей жить по закону, а не по понятиям? Как объяснить людям, что воровство у народа=воровство у своих потомков? Как людям вернуть веру в возможность честной, наполненной смысла работы ДЛЯ СЕБЯ и общества? Как вернуть людям веру в себя, в свое человеческое достоинство?

Я часто думаю, почему побежденные немцы смогли найти в себе способности построить свою страну такой, как этого действительно хотело все общество, а мы постоянно тонули в разгильдяйстве, шапкозакидательстве, слюнепускательстве и прочих "милых прелестях", но так и не смогли научиться трезво смотреть на жизнь, концентрироваться на главном? У нас что, правительства были все "враги народа" (воры/диктаторы/дураки), а народ все-таки был мудрый и интеллигентный? Есть ди шанс у народа Украины захотеть таковым народом/нацией стать? Может мы действительно настолько "хитры", что перехитрили самих себя и теряем этот шанс? А может мы действительно тупее тех же немцев и не понимаем, как нужно правильно жить?

Я не жду простых ответов, я понимаю, что легче вопросы задавать, но не начав думать над такими вопросами, мы не сможем разорвать замкнутый круг порока...

P.S. Прошу наполнять постинги своими оригинальными мыслями и не сбиваться на безвкусные жвачки о совке, колбасе, зарплате и пр...

Відповіді

  • 2002.07.17 | АВ

    Re: Початок демократії

    Хорошо написано. Продолжить бы надо.

    Ой, не здесь, Гуро...

    см. флорум про майдан, там предложение.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.17 | Roller

      Re: Початок демократії

      АВ писав(ла):
      > Хорошо написано. Продолжить бы надо.
      >
      > Ой, не здесь, Гуро...
      >
      > см. флорум про майдан, там предложение.

      Вероятно вы про это?

      http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_about&key=1025403719&first=1026842909&last=1012860401

      Предложение интересное. Обсуждение можно провести в фоновом режиме.


      Треба попросить Алю сделать мне ящик, я то старый ушел в архив. Мне понравилась такая форма обсуждения, растянутая во времени. При это в день постиг. Пишется именно важное.

      Если в дискуссию и влазят недоброжелатели, то быстро усыхают.

      Вообще, этот метод нами еще не раскрыт и не оценен по достоинству.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.17 | АВ

        Re: Початок демократії

        Я пока не могу о деталях, работает целая группа, устану согласовывать параметры секретности до старта. Кстати, старт не за горами, в начале следующей недели тесты, в конце следующей недели-запуск.

        Адвокат... увязан на СНБОУ, естественно. Это у них такая безопасность, пусть вымрет народ, но Украина будет от него незалежна...Или "меньше народу, больше кислороду". Ну и всякие там госрезервы СССР, оружие, припасы тоже вещь полезная в коммерции. Что-то я не видел борьбы СНБОУ с явлением смертности в Украине. Видно безопасности их "Украины" это явление не угрожает, в отличие от оппозиции и интернета. Фактор смертности они не исследуют и предотвращать не намерены, политики потому что...Реальные потому что. :(:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.07.17 | Augusto

          Невже це нарешті трапиться?!

          1337 hax0r писав(ла):
          > Я пока не могу о деталях, работает целая группа, устану согласовывать параметры секретности до старта. Кстати, старт не за горами, в начале следующей недели тесты, в конце следующей недели-запуск.

          І ви всі вшиєтесь куди-небудь?! Не можу повірити власному щастю! Ура!:):
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.07.17 | юрко

            Re: Невже це нарешті трапиться?!

            рано тішитесь, бачите, хоч все воно й дуже секретне, але чомусь вивішується тут для загального огляду. Навіть ніхто не пробує через приватні e-mail порозумітися для підтримки секретності. Буде як зі старого польського анекдоту: що це таке - висить і погрожує, але ніколи не зробить? Відповідь - лампа фірми "Осрам".
    • 2002.07.17 | Roller

      Re: В досье АВ.

      http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1026858433&first=&last=
  • 2002.07.17 | НеДохтор

    Re: перший маленький крок

    Гура писав:
    > ... Где ниша Украины в мире? Где ее шанс? Какая судьба уготовлена нашим детям? Как быть с бандами нуворишей, "прихватизовавшими" пол-Украины? Где взять интеллигентную, законопослушную милицию? Как научить людей жить по закону, а не по понятиям? Как объяснить людям, что воровство у народа=воровство у своих потомков? Как людям вернуть веру в возможность честной, наполненной смысла работы ДЛЯ СЕБЯ и общества? Как вернуть людям веру в себя, в свое человеческое достоинство?
    >
    > Я часто думаю, почему побежденные немцы смогли ...



    Список питань поданих паном Гурою - продуманий, об’ємний, глобальний. Його можна умовно назвати списком проблем дальнього порядку. Назвемо його "список ПДП".

    Також кожен для себе вирішує список проблем ближнього прядку: вода, їжа, тепло, житло, потомство, ...
    Назвемо його "список ПБП".

    Назви "списків" я вибрав невдалі, але то окрема тема, яку можна обговорити окремо, тому поки скористаюсь ним.

    Отже, (IMHO) перший крок, до демократії народом буде зроблено, якщо в ньому буде більшість з одною не жорсткою вимогою (див п.1) + меншість з більш жорсткою вимогою (див п.2):

    1. Переважна більшість (скільки це?) визнає, що окрім "ПБП" є важливим вирішення і "ПДП".
    Визнати важливим - це не зміна приорітету, а просто усвідомлення наявності "ПДП" і необхідності їх вирішення. При цьому пріоритет може (і часто буде) залишатись за "ПБП", але важливим є приблизно однаковий список "ПДП" і його розуміння.
    Для вирішення "ПДП" ця переважна більшість, буде приймати хоча б мінімально необхідну участь у суспільному і політичному житті суспільства, щоб віднайти, вибрати, і надати владу тим, хто поставить собі пріритет за вирішенням "ПДП". (Переходимо до п.2)

    2. Меншість, але в необхідній кількості (мусить бути якась критична маса) котра вибрала для себе пріоритетом вирішення "ПДП" діє відкрито для всіх інших членів суспільства. Також важливим залишається приблизно однаковий список "ПДП" і його розуміння.
    Вибраний пріоритет за "ПДП" залишається незмінним, незалежно від стану власних "ПБП". Якщо хтось з цієї меншості не в змозі, з якихось причин, дальше слідувати такому принципу, то також відкрито і самостійно + під тиском більшості(описаної в п.1) переходить в кагорту цієї більшості і поступається своїм місцем в меншості.


    Після цього словесного потоку, (вибачайте), залишаються питання:
    ----------------------
    Чи маєте якусь оцінку (в процентах, наприклад), яку частину цього маленького кроку наше суспільство вже зробило?
    Чи може потрібен не цей, а якийсь інший перший крок?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.07.18 | Roller

      пройдемо стадію ФАШИЗМУ

      НеДохтор писав(ла):
      > Гура писав:
      > > ... Как быть ? Где взять ? Как научить ? Как объяснить ? Как вернуть ? Как вернуть людям веру в себя, в свое человеческое достоинство?
      > >
      > > Я часто думаю, почему побежденные немцы смогли ...
      >
      09-07-2002 16:08, Віктор
      Думки з приводу....

      переглядів: 449 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1026220104

      ШановнІ!
      Всі ВашІ думки відображають сегментарну реальність і чомусь ходячи навколо головного питання, ніхто його (питання) не може,або не хоче сказати в голос-наше майбутнє можливо тільки тоді,коли ми-Україна пройдемо стадію ФАШИЗМУ.

      >
      >
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.18 | НеДохтор

        відповідайте за себе, а не за інших, чи це і Ваша думка? (-).

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.07.18 | Roller

          Re: відповідайте за себе, а не за інших, чи це і Ваша думка? (-).

          Это попытка коммуникации.
          Попытка не пытка.И.Сталин.

          Про форум



          Вiдправив: Руденко Віктор Дмитрович (212.111.197.103)
          четвер, 16 листопада 2000, o 10:00 г.

          Форум "Комп'ютерізація освіти" функціонує як Web-орієнтована дошка оголошень та форумів. Ви маєте можливість розпочати або підтримати дискусію, дати свої пропозиції стосовно комп'ютерізації освіти, поставити питання щодо теми форуму, отримати відповіді безпосередньо від фахівців Академії педагогічних наук України. Запрошуємо взяти участь в обговоренні питань форуму та в спілкуванні з його учасниками. Будемо раді з Вами спілкуватись. Дякуємо. Модератор – Руденко Віктор Дмитрович. Посада – головний редактор журналу "Комп'ютер в школі і сім'ї" Телефон – 211-97-55 E-mail – csf@aps.edu-ua.net
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.07.18 | НеДохтор

            :-) Ваші витівки вже надокучають, що це за реклама? (-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.07.18 | Roller

            http://www.ime.edu-ua.net/cgi-bin/forum_ime/forum.pl?read=86


            Тема выставлена на форум образование в ветку родительское собрание.

            Приглашаются желающие принять личное участие в рассмотрении поставленых вопросы в аспекте образования. (Если бы Вас учили...)

            http://www.ime.edu-ua.net/cgi-bin/forum_ime/forum.pl?read=86
    • 2002.07.18 | Roller

      Re: Путь третий , день первый.

      17-07-2002 16:44, Roller
      Re: Путь третий , день первый.

      переглядів: 15 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1026913465
    • 2002.07.18 | Гура

      Спроба трезвої оцінки ситуації

      НеДохтор писав(ла):
      >
      > Список питань поданих паном Гурою - продуманий, об’ємний, глобальний. Його можна умовно назвати списком проблем дальнього порядку. Назвемо його "список ПДП".
      >

      > Також кожен для себе вирішує список проблем ближнього прядку: вода, їжа, тепло, житло, потомство, ...
      > Назвемо його "список ПБП".
      >
      > Назви "списків" я вибрав невдалі, але то окрема тема, яку можна обговорити окремо, тому поки скористаюсь ним.
      >
      > Отже, (IMHO) перший крок, до демократії народом буде зроблено, якщо в ньому буде більшість з одною не жорсткою вимогою (див п.1) + меншість з більш жорсткою вимогою (див п.2):
      >
      > 1. Переважна більшість (скільки це?) визнає, що окрім "ПБП" є важливим вирішення і "ПДП".
      > Визнати важливим - це не зміна приорітету, а просто усвідомлення наявності "ПДП" і необхідності їх вирішення. При цьому пріоритет може (і часто буде) залишатись за "ПБП", але важливим є приблизно однаковий список "ПДП" і його розуміння.

      > Для вирішення "ПДП" ця переважна більшість, буде приймати хоча б мінімально необхідну участь у суспільному і політичному житті суспільства, щоб віднайти, вибрати, і надати владу тим, хто поставить собі пріритет за вирішенням "ПДП". (Переходимо до п.2)
      >
      > 2. Меншість, але в необхідній кількості (мусить бути якась критична маса) котра вибрала для себе пріоритетом вирішення "ПДП" діє відкрито для всіх інших членів суспільства. Також важливим залишається приблизно однаковий список "ПДП" і його розуміння.
      > Вибраний пріоритет за "ПДП" залишається незмінним, незалежно від стану власних "ПБП". Якщо хтось з цієї меншості не в змозі, з якихось причин, дальше слідувати такому принципу, то також відкрито і самостійно + під тиском більшості(описаної в п.1) переходить в кагорту цієї більшості і поступається своїм місцем в меншості.
      >
      >
      > Після цього словесного потоку, (вибачайте), залишаються питання:
      > ----------------------
      > Чи маєте якусь оцінку (в процентах, наприклад), яку частину цього маленького кроку наше суспільство вже зробило?
      > Чи може потрібен не цей, а якийсь інший перший крок?

      Дякую за підтримку дискусії :-)
      Наразі обмаль часу, тому мушу коротко.
      Я виділив принципові моменти у Вашій "схемі демократії".

      1. На жаль, зараз "більшість" НЕ МОЖЕ надати владу тим, хто поставить собі пріритет за вирішенням "ПДП". І тому НАШЕ суспільство наразі не зробило ЖОДНОГО РЕАЛЬНОГО кроку до демократії, а отже, й до власного щастя/гармонії. І зараз я бачу загрозу того, що ми вже може й пройшли "точку повернення" і суспільні процеси ВЖЕ стали необратимі.

      2. Проблема не тільки в приблизно однаковому списку "ПДП" і його розумінні, а в тому, щоб цей список/програма виходу з системної кризи був вірним.

      Але, повторюю, навіть якщо зараз і є такий "геній-політик", то йому НЕ ДАДУТЬ це зробити (і взагалі, не допустять до влади). Звісно, не треба опускати руки і боротися навіть в невигідних стартових умовах (в решті-решт, життя непередбачуване та повне несподіванок). Але, на жаль, в глобальних процесах, "приємні несподіванки" майже виключені...


      P.S.
      Доречі, деякі елементи такої ПДП виклав Максим. Ось спроба моєї відповіді йому:

      Но(!) это все теория-пожелание. А как быть с теми, кто УЖЕ владеет 60-80%(?) "всенародной собственности" и использует эти деньги для "покупки власти"? А такие процессы могут стать и необратимыми (до очередного переворота, правда :-))!!! Предположим, Вы/Ющенко пришли к власти и Вы ТОЧНО знаете, как страну вытащить из болота. Но Вам элементарно начинают МЕШАТЬ (одни - "подножками", другие - неумением/непониманием). И Вас либо "прибирают к ногтю" (реал/власть/деньги не у Вас), либо Ваши усилия становятся бессмысленными (страна дураков/лентяев).

      Это все я к тому, что видимо, пока не закончится "процесс первичного накопления капитала (дележа народного добра)", бардак не прекратится. Но вот что будет дальше? И что будет со страной тогда? Будет классовое общество? "Элита" вспомнит о выжившем народе? Он ей понадобится? По какой границе пройдет это выстраданное состояние равновесия общества? Будет ли оно устойчиво? То, что НЕДЕМОКРАТИЧНЫМ - это понятно :-( Последует ли после этого процесс возрождения нации?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.07.20 | Гура

        А може справа в нашій ментальності?

        Чи скоріше, експерименти над країною відкинули нас на узбіччя цивілізації НАЗАВЖДИ?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.07.20 | Адвокат ...

          Re: А може справа в нашій ментальності?

          Гура писав(ла):
          > Чи скоріше, експерименти над країною відкинули нас на узбіччя цивілізації НАЗАВЖДИ?

          Ні, Гуро!

          Ті експерименти лише подовжили у історичному часі життя найбільш невдалого екземпляру реалізації виду гомо сапієнс,-- гомо сов'єтікуса. Але, як вчить діалектика, хто гомо сов'єтікуса плекав,-- той його і вб'є. А плекав його Ку-чмо із поплічниками.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".