МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українську зброю продавали через югославських посередників

11/25/2002 | Спостерігач
Українську зброю продавали через югославських посередників – Ґардіан
www.ПРАВДА.com.ua, 25.11.2002, 21:07

"Східна Європа озброює Садама" стаття під таким промовистим заголовком з'явилася у британському виданні "Ґардіан".

Автори статті стверджують, що Югославія стала головним посередником у постачанні зброї до Іраку зі Східної Європи, і обсяги продажу (переважно нелегального) навіть зросли від часу повалення режиму Слободана Мілошевіча.

"Ґардіан" посилається на доповідь аналітичного центру Міжнародна Кризова Група, у якій автори доходять висновку, що югославська державна компанія "Югоімпорт" укладала контракти на продаж зброї Іракові з Боснії, України, Росії, і, можливо, Македонії та Білорусі.

Як зазначає "Ґардіан", "згідно з повідомленнями західних дипломатів майже усі югославські військові підприємства продавали свою продукцію до Іраку через Сирію, або інших посередників".

"За існуючою інформацією, міністр закордонних справ Югославії попереджав ще у лютому президента Коштуніцу про можливі наслідки, якщо міжнародна громадськість довідається про такий продаж, але югославський уряд ухвалив продовжити таку практику", - пише видання.

"Під впливом Заходу офіс "Югоімпорту" у Багдаді було закрито, але на думку американських фахівців югославські підприємства досі постачали Садамові Хусейну практично усі види традиційних озброєнь, які йому були необхідні", - цитує "Ґардіан" Українська служба ВВС.

Серед інших країн, які торгують з Іраком часопис вказує на Україну, президент якої підозрюється у продажу радарів на суму у сто мільйонів доларів, Болгарію, чиї компанії продають бронетехніку, та Білорусь, яка продає ракетні технології та товари подвійного призначення.

Тему продажу Іракові озброєнь Росією порушує в останньому числі видання "Джейнс Інтелідженс Дайджест", яке вміщує статтю "Російський прихований експорт зброї":

"У той час, як Україна та Білорусь вже пожинають плоди порушення ембарго ООН на продаж зброї Іракові, і тоді як власті Югославії сподіваються уникнути негативних наслідків власної торгівлі, критики на Заході уникають теми продажу зброї Багдадові з Росії", - зазначає американське видання.

"Джейнс Інтелідженс Дайджест" пише, що НАТО замовчує той факт, що Росія ось уже 10 років співпрацює з Іраком, Сірією, Лівією та Північною Кореєю. Російський збройний експорт сягнув 4 мільярдів доларів на рік і далі зростає, і хоча керівництво компанії "Рособоронекспорт" твердить, що не продає зброю Іракові, у Багдадді постійно працює представництво тієї компанії.

Згідно з оцінкою Московського центру аналізу стратегій та технологій, прихований експорт зброї з країн СНД сягає річно восьми мільярдів доларів. "Джейнз Інтелідженс" зазначає: "Ідеологія не відіграє жодного значення у торгівлі зброєю. Російські та придністровські ділки продавали збою чеченським повстанцям і узбецькій ісламістській опозиції, а також боснійським мусульманам та хорватам".

"У січні 2000 року грузинські спецслужби перехопили вантажі зброї, які російські війська продали чеченським повстанцям у Північній Осетії. Українські власті твердять, що хоча президент Кучма міг дозволити продаж радарів до Іраку, СБУ перешкодила здійсненню такого продажу. Насправді, продаж "Кольчуг" був так званою спец-операцією, яку провадила сама українська спецслужба, що ніколи не виступає проти виконавчої влади", пише видання.

"Джейнс Інтелідженс" зауважує, що у випадку України ат Білорусі торгівля зброєю з Іраком викликає різку реакцію з боку США та НАТО, але у випадку з Росією така торгівля не позначається на антитерористичному союзі Вашингтона та Москви.

Хоча США незадоволені діями російської сторони, Вашингтон почувається задоволеним від рішення Кремля допустити американську сторону у Середню Азію та погодитися на скасування угоди про обмеження балістичних ракет.

Вашингтон з розумінням поставився до російських економічних інтересів у Іраку при ухваленні останньої резолюції Ради Безпеки ООН. "Джейнс Інтелідженс" зазначає, що факти порушення Росією ембарго щодо Іраку були відомі і раніше: "В середині дев"яностих Росія відправляла до Іраку запасні частини до іракських озброєнь радянського виробництва через болгарських та турецьких посередників у Йорданії.

У 1996 році Ірак нелегально отримав з Росії 20 бойових вертольотів Мі-24 через болгарського посередника і російські фахівці їздили в Ірак для їх обслуговування. Усі ці поставки були добре відомі в Організації Об'єднаних Націй, але досі їх було ігноровано", відзначено у статті "Джейнс Інтелідженс".

Відповіді

  • 2002.11.25 | Гура

    Re: Українську зброю продавали через югославських посередників

    Пэтому в "Европах" пусть хорошо подумают - пускать ли нас на мирный рынок (с зерном, к примеру). Алкоголик-наркоман и мать родную продаст. Бедные страны дороже обойдутся Европе.
  • 2002.11.26 | Nemo

    А от це особливо смішно. Яку ж лапшу їм вішають на вуха !

    "Українські власті твердять, що хоча президент Кучма міг дозволити продаж радарів до Іраку, СБУ перешкодила здійсненню такого продажу. Насправді, продаж "Кольчуг" був так званою спец-операцією, яку провадила сама українська спецслужба, що ніколи не виступає проти виконавчої влади", пише видання."

    Ви можете собі уявити, щоб СБУ перешкодила чомусь, що дозволив Кучма?!!!Ги-ги:-)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".