МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нашоукраїнець критикує нашоукраїнця (чи вже їхукраїнця?)

11/27/2002 | Майдан-ІНФОРМ
Народний депутат-мажоритарник з фракції "Наша Україна" Євген Жовтяк різко розкритикував міністра юстиції України Олександра Лавриновича, який на останнях виборах пройшов до Верховної Ради за списком Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".

Наводимо коментар Є. Жовтяка до Заяви міністра юстиції О. Лавриновича про неконституційність Постанови Верховної Ради України “Про прийняття у другому читанні проекту Закону України” “Про Державний бюджет України на 2003 рік”

Заява міністра юстиції О. Лавриновича про неконституційність Постанови Верховної Ради України “Про прийняття у другому читанні проекту Закону України” “Про Державний бюджет України на 2003 рік” є або проявом юридичного невігластва міністра, або намаганням вислужитись перед новим Прем”єр-міністром, який заявив про бажання пропрацювати над бюджетом з метою його “вдосконалення”.

З розповсюдженого прес-службою Мінюсту коментаря “юридичного висновку” Міністерства юстиції та заяви п.Лавриновича всупереч Конституції України та Бюджетному кодексу України випливає, що роль Верховної Ради зводиться до безальтернативного голосування за проект закону “Про Державний бюджет України”, поданий Кабінетом Міністрів України на друге читання.

Насправді ж п.1 статті 43 Бюджетного кодексу передбачає розгляд у другому читанні “висновків комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо розгляду проекту Закону про державний бюджет України у другому читанні, в тому числі, щодо врахування Кабінетом Міністрів України бюджетних висновків Верховної Ради України при підготовці проекту закону про державний бюджет України до другого читання”.

Тому трактування міністром юстиції абз. 2 пункту 2 ст.43 про ”постатейне голосування проекту закону про Державний бюджет України, поданого Кабінетом Міністрів України на друге читання” як обовязкове безальтернативне затвердження статей проекту закону про бюджет у варіанті Кабміну виглядає щонайменше дивним. Насправді ж голосування проекту закону, поданого Кабінетом Міністрів відбулося і набрало “аж” 5 голосів. Після цього відбулося голосування пропозицій бюджетного комітету, згідно з якими деякі статті проекту затверджені у редакції другого читання, запропонованому Кабінетом Міністрів, інші - у редакції, прийнятій Верховною Радою України у першому читанні. Частину статей перенесено на третє читання. При цьому, як того і вимагає Бюджетний кодекс, був затверджений “загальний обсяг дефіциту (профіциту), доходів і видатків Державного бюджету України на наступний бюджетний період, обсяг міжбюджетних трансфертів ... необхідних для формування місцевих бюджетів” (п.3 ст.43 Бюджетного кодексу).

Рішення Верховної Ради про прийняття проекту закону про Державний бюджет України на 2003 рік у другому читанні ухвалено у повній відповідності з повноваженнями Верховної Ради у бюджетному процесі, визначеними Конституцією України та бюджетним законодавством та відповідно до Регламенту Верховної Ради України (ст.9.1.3;9.1.6). Спроба міністерства юстиції перебрати на себе роль тлумача постанов Верховної Ради України свідчать про низький професійний рівень таких “тлумачів” або нехтування професійною етикою заради виконання політичного замовлення.

Що ж стосується твердження міністра юстиції про неконституційність згаданої Постанови через ніби-то допущені порушення процедури прийняття, то очевидно, що шановний пан міністр чув дзвін, та не знає де він. Бо Конституція України в повноваженнях Конституційного Суду процедуру згадує лише у двох випадках. Стаття 151 Конституції говорить про процедуру імпічменту. Запевняю п.Лавриновича, що про імпічмент Кучмі в Постанові Верховної Ради про бюджет не йдеться. Процедури ж розгляду бюджету в Конституції України не закладено, тому і неможливо її порушити. А саме про порушення встановленої Конституцією процедури йдеться в ст.152 Конституції України, як підстави для визнання правових актів неконституційними. Сумно, що міністр юстиції не знає Конституції України.

Відповіді

  • 2002.11.27 | zinc

    Re: Нашоукраїнець критикує нашоукраїнця (чи вже їхукраїнця?)

    Dear Майдан, ви спочатку визначіться хто такі нашоукраїнці а потім вже пишіть. Так "любите" "Нашу Україну", що обов"язково треба було паплюжити новину історичними екскурсами ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.27 | Михайло Свистович

      Re: Шановний пане Zync

      Я вже стомився писати, що серед майданівців прихильники НУ становлять більшість. Не абсолютну, але близько 50%. Але вони не люблять її сліпої любов"ю як Ви, а бажають їй допомогти

      zinc пише:
      > Dear Майдан, ви спочатку визначіться хто такі нашоукраїнці а потім вже пишіть. Так "любите" "Нашу Україну", що обов"язково треба було паплюжити новину історичними екскурсами ?

      Новину спаплюжити правдивим історичним екскурсом неможливо. Правда є правдою, від цього нікуди не дітись. А Ваше питання задайте "Нашій Україні", яка поки що не відмежувалась від Лавриновича, якого можна побачити на суто внутрішньонашоукраїнських тусовках.

      А якщо Ви аж настільки об"єктивний, то чому ж не обурювалися нашими критичними матеріалами щодо Юлі?
  • 2002.11.27 | Спостерігач

    Що за маразм?!Про Щербаня Ви теж будете писати "нашоукраїнець"?-

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.11.27 | Михайло Свистович

      Re: Щербаня виключили з НУ

      До того ж про Лавриновича там зазначено в дужках як про їхукраїнця.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.11.28 | Спостерігач

        ;-) НУ - не иснує, це назва _перед_виборчого блоку

        Лавринович наразі не є депутатом, а тому не є і частиною НУ.

        До речі, може Щербаня виключили з ЛПУ - частини НУ? Отож.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.11.28 | Михайло Свистович

          Re: От-от

          Я мав на увазі, що Щербаня не лише виключили з НУ, але й відмежувались від нього.

          Спостерігач пише:
          > Лавринович наразі не є депутатом, а тому не є і частиною НУ.

          Тоді що він робить на внутрішньонашоукраїнських тусовках?

          >
          > До речі, може Щербаня виключили з ЛПУ - частини НУ? Отож.

          Слушне запитання. ЛПУ й надалі залишається частиною НУ, хоча повністю підпорядкована Щербаню
    • 2002.11.28 | Богдан

      Звичайно. Чи може його вибрав не ющенківський електорат? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".