МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стельмах молодець! От їм облігації, от Газ і Нафтогаз!

12/11/2002 | Наливайко
Правління Національного банку України
ПОСТАНОВА
від 9 грудня 2002 р. № 480


Про випуск облігацій Дочірньої компанії
“Газ України” Національної акціонерної
компанії “Нафтогаз України”

Правління Національного банку України розглянуло інформацію про випуск облігацій Дочірньої компанії “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” (далі – ДК “Газ України”), що опублікована в газеті “Голос України” від 26.11.2002 № 221 (2972).
Ця інформація містить умови, відповідно до яких емітент - ДК “Газ України” пропонує проводити розміщення облігацій виключно серед банків -резидентів України без права на подальше відчуження ними облігацій на користь третіх осіб, за винятком Національного банку України, який може викуповувати облігації у їх власників.
Оскільки:
16.10.2002 порушено справу про банкрутство ДК “Газ України” згідно з ухвалою господарського суду м.Києва за справою № 23/368-Б, якою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном;
ДК “Газ України”, капітал якої становить 733 100 гривень, має негативні фінансові результати, тобто непокриті збитки в сумі 1 514 062,8 тис. грн. та поточну заборгованість понад 12 млрд.грн.;
облігації не мають забезпечення;
умови випуску облігацій передбачають термін обігу 10 років, рівень дохідності – 3% річних, що робить їх в реальному виразі збитковими;
умови випуску облігацій передбачають придбання їх тільки банками і лише за рахунок власних коштів;
заборонено відчуження облігацій третім особам, крім Національного банку України, у зв‘язку з цим немає ринкової ціни на ці облігації та можливості їх використання як інструментів відкритого ринку;
дострокове погашення та можливість викупу облігацій емітентом – ДК “Газ України” не передбачається;

надзвичайно спрощені фактори ризику діяльності емітента не дають впевненості в збереженні його як юридичної особи на дату погашення облігацій;
згідно зі статтею 25 Закону України “Про Національний банк України” Національний банк України здійснює операції з цінними паперами лише на відкритому ринку;
під час здійснення рефінансування Національний банк України зобов‘язаний здійснювати операції лише з тими цінними паперами, які є високоліквідними і з якими можна безперешкодно і невідкладно проводити операції щодо їх купівлі або продажу для виконання регулятивної функції, а можливий викуп цих облігацій на вищезазначених умовах може привести до порушення стабільності комерційних банків України,
і тому, керуючись статтею 99 Конституції України та статтями 6, 7, 25, 29 Закону України “Про Національний банк України”, Правління Національного банку України

постановляє :

1. Вважати облігації ДК “Газ України” такими, які є непридатними для використання Національним банком України як фінансовий інструмент під час здійснення грошово-кредитної політики та рефінансування банків.
2. Генеральному департаменту банківського нагляду (Кірєєв О.І.) довести зміст цієї постанови до відома банків.


Голова В.С.Стельмах

Відповіді

  • 2002.12.11 | юрко

    Re: Стельмах молодець! От їм облігації, от Газ і Нафтогаз!

    а хто стоїть за ДК "Газ України"? І чи опозиція захищає Стельмаха?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.12.11 | Наливайко

      Про Нафтогаз (матусі Газу України) якраз трохи тут

      http://www.pravda.com.ua/archive/2002/december/11/2.shtml
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.12.11 | юрко

        Re: Про Нафтогаз (матусі Газу України) якраз трохи тут

        невже Бакай і Горбаль самі по собі є досить впливові, щоб позбутися Стельмаха? Як виглядає зі статті Бакай вже є поза кучмівським оточенням, а Горбаль лише звичайний банкір. То яким чином вони могли отримати підтримку у Верховній раді, щоб хоча б поставити на порядок денний справу усунення Стельмаха? Тепер, випускаючи борг з такими умовами "Газ України" фактично робить те, що називається private placement, тобто, розміщення боргу в приватних руках, без права продажу на вільному ринку. Але, в такому разі, вони не можуть наполягати на тому, щоб Національний банк чи комерційний банк купив цей борг. То звідки переконання, що зможуть примусити їх купити, невже кучмо має свої лапи в тому?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.12.11 | Майдан

          Бандити просто хочуть пустити на пограбування сам Нацбанк

          Це перший проект запуску їхніх волохатих лап у Нацбанк. Судячи зі всього виконавцем всього повинен стати Тигипко, який після переведення грошей Дніпропетровського обкому комсомолу у гроші Приватбанку набув таку сяку банківську кваліфікацію. Взагалі то більшість існуючих зараз банків є або старими державним - наприклад Укрсоцбанк, або ж чимось таким що виникла в результаті трансформаціх комсомольських структур - наприлад АВАЛЬ це колишній Київський обком комсомолу (міськкому повезло менше - він звязався був з банком ІНКО).

          Всі ці комсомольські банки фактично і були тим "золотом партії" яке намарне шукали Чобіт і його друзі. Потім ці банки отримали доступ до бюджетних коштів - наприклад АВАЛЬ до Пенсійного Фонду і використовували ці гроші як їм тільки хотілося.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.12.11 | юрко

            Re: Бандити просто хочуть пустити на пограбування сам Нацбанк

            якщо так, то при існуючих обставинах, у Стельмаха є малий шанс залишитися на посаді і стає зрозумілим, чому вони пропихають Тигипка на голову Нацбанку. Взагалі, ідея геніальна, по-перше, взяти таку позику, при якій той, хто зичить, ще й в принципі доплачує боржникові за позичені гроші (інфляція 20%, а позика виплачує лише 3%), по-друге, примусити це зробити Національний банк, тобто, громадян України. Якщо Кучма підтримає зміщення Стельмаха, то з того вийде, що і йому якийсь кусень перепаде.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.12.11 | Майдан

              Але це дорога до фінасової кризи.

              Звичайно в НБУ є певний ресурс емісії, який він не використовує, АЛЕ СПОКУСА для номенклатрного криміналу нагребти кредитів і потім їх не віддати надзвичайно сильна. Тому фінансова дестабілізація рано чи пізно станеться.
              Інша річ що попри радикалізації обивателя це матиме і повністю протилежні наслідки - апатію, страх, розпач, зниження "ціни голосу" люмпенсько-продажних прошарків.
            • 2002.12.11 | Shooter

              Re: Бандити просто хочуть пустити на пограбування сам Нацбанк

              юрко пише:
              > Якщо Кучма підтримає зміщення Стельмаха, то з того вийде, що і йому якийсь кусень перепаде.

              У вигляді одного з джерел наповнення передвиборчого фонду "прійомніка" і "малювання" одного з претендентів у личині Тігіпка.

              Завтра про все дізнаємось.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.12.11 | Мартинюк

                Однак існують потужне зацікавлення у стабільній гривні.

                Ситуація все таки відрізняється від ситуації весни 1993 року - зараз є потужні сили, ті ж банки які надавали кредитів і хочуть їх вернути.

                Хоча й в кредитних умовах часто є малопомітне зауваження що банк може змінити кредитну ставку. Це подається як можливість зменшення проценту, але це може бути і свавільним підняттям цієї ставки. У всякому разі банки зможуть шукати консенсунс з кредиторами, які згодні віддавати реальні гроші.

                Цікаво що до цього "готові" не всі банки, а лише деякі, напр. той же Приватбанк, який зараз дуже багато кредитує, в тому числі і звичайних громадян.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.12.11 | юрко

                  Re: Однак існують потужне зацікавлення у стабільній гривні.

                  > Цікаво що до цього "готові" не всі банки, а лише деякі, напр. той же Приватбанк, який зараз дуже багато кредитує, в тому числі і звичайних громадян.

                  це зрозуміло з опису ситуації. Надання кредиту є завжди ризиком, а Приватбанк Тигипка може дозволити собі прийняти вищий рівень ризику - адже розраховує посісти місце Стельмаха. Видно, бандюки досить впевнені, що їм вдасться Тигипка посадити до Нацбанку. То, які б проблеми з боржниками Приватбанк не мав, Нацбанк на чолі з Тигипком завжди прийде на "допомогу". Також, можна скласти список тих банків, які, як пишете "готові" до збільшеного кредитування і це буде список бандюківських банків.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.12.12 | юрко

                    Re: ще раз переглянув постанову

                    правління Нацбанку, підписану Стельмахом, щодо випуску облігацій "Газом України". Нажаль, не вказано на яку суму планувалося випустити облігацій, але поточна заборгованість "Газу України" становить 12 мільярдів гривень. Навіть як частину з цієї заборгованості збираються покрити з грошей проданих облігацій, то вийде кругленька сума.

                    Найцікавіше, що бандюки передбачили, як вони кинуть громадян України, адже продають їх лише комерційним банкам за рахунок власних коштів тих банків. А вони не мають права їх перепродати нікому іншому, лише Нацбанкові, що, як Тигипко дістанеться до крісла голови Нацбанку, вони зразу ж і зроблять, щоб позбутися непотрібу. Заборона продавати їх через звичайний фондовий ринок робиться для того, щоб вони відразу ж не знецінилися ще під час початкового розміщення. Бо, як знеціняться, то "Газ України" нічого взагалі не отримає.

                    В тому, що знеціняться, немає ні найменшого сумніву, при дисконті в 3% знецінення буде моментальне, адже сам Стельмах говорить, що з інфляцією 20% дисконт повинен бути 20%-25%, а не три проценти, тобто ціна їх на ринку зразу встановилася б принаймі на 20%-25% нижче, ніж лицева сума, а реально і ще нижче, враховуючи стан банкрутства "Газу України". Бандюки, отримавши через суд мораторій від кредиторів, тобто, тимчасову передишку в банкрутстві, намагаються швиденько зіпхнути свою проблему на громадян України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".