МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відлуння київського засідання

04/12/2003 | Майдан-ІНФОРМ
9 квітня відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування під головуванням народного депутата А.Матвієнка. , “героями” якого стали кіровоградці. Парламентарі обговорили надзвичайну ситуацію в Кіровоградській міській раді
На засіданні були присутні міський голова М.Чигрін, секретар міської ради М.Цуканов, представники міжфракційного депутатського об'єднання "Народовладдя" О.Трав'янко та М.Ткач, депутат від фракції "Трудова Україна" А. Кролевець.
За словами Олександра Трав'янка, який давав інтерв'ю підконтрольній міському голові "Вечірній газеті", першим на засіданні був заслуханий міський голова, котрий розповідав членам комітету про діяльність депутатської більшості в міській раді, про "блокування" нею роботи ради і зволікання з прийняттям бюджету. Микола Цуканов ознайомив комітет Верховної Ради з своєю точкою зору на міські проблеми та із фракції „Трудова Україна", що складають більшість у міській раді.
Голова комітету Анатолій Матвієнко відзначив, що, на його погляд, у Кіровограді хтось проводить "страшний глобальний експеримент, від якого страждають прості Посилаючись на слова народного депутата Ю.Ключковського, депутат О. Травянко не зовсім коректно на сторінках "вечірньої газети" зазначив:"висловився в тому дусі, що він знає, чиї інтереси у Верховній Раді підтримує народний депутат Ю.Іоффе. Слід зазначити, що Ю.Іоффе відкрито перекладав усю відповідальність особисто на міського голову. "
Далі депутат О. Травянко розповів читачам : "Але, до честі всіх інших народних депутатів, у комітеті загалом зрозуміли, що відповідальність за прийняття міського бюджету повністю лежить на міській раді і тільки вона, згідно з чинним законодавством, може затвердити цей документ."
Далі посилаючись на слова депутата газета робить відповідний висновок: "У зв'язку з цим хотілося б зазначити, що в столиці об'єктивно оцінюють роботу міського голови, адже ніхто з народних депутатів не зміг йому дорікнути в невиконанні посадових обов'язків. Усі спроби нав'язати членам комітету Верховної Ради думку про якісь порушення з боку міського голови провалилися. Нам здалося, що в Києві добре розуміють: якщо на підтримку міського голови стала більшість партій (дві - КПУ і ДемПУ з 75 зареєстрованих в області), які представлені у міській раді, а протидіють їм члени однієї партії(до фракції "Трудова Україна" входять члени СДПУ(о), Партії регіонів, НДП, "Нової генерації"), то зрозуміло, що позицію міського голови також підтримують і більшість членів територіальної громади нашого міста."
Опонентам депутата О. Травянка звичайна річ немає місця на сторінках "Вечірньої газети" і давати своє інтерв'ю вони були вимушені іншим газетам. Саме ім депутат А.Кролевець та депутат М.Цуканов повідомили,що лейтмотивом всіх виступів на комісії стало те, що саме міський голова, згідно ст.42 Закону України про місцеве самоврядування, персонально несе відповідальність за организацію работи міської ради та його виконавчих органів. Члени комитету, на їх думку, недвозначно пояснили меру Кіровограда, що він, а не хто-небудь інший, несе повну відповідальність за долю міста. В якості наглядного прикладу небезпеки конфронтації з депутатами була промова колишнього депутата Київської міської ради Бондаренка, що порадив меру Кіровограда вивчити сумний досвід екс-градоначальника Києва Леоніда Косаківського, який через рік після вступу на посаду стикнувся з згуртованою депутатскою більшістю і був вимушений залишити свій пост...
На думку секретаря ради Миколия Цуканова, головною помилкою міського голови була непідготовленність до серьозної розмови з столичними политиками: аргументація його позиції про відносин з депкорпусом була малопереконливою. Можливо у Миколи Чигрина є своє оригінальне бачення того, що відбувається в місті, про що немісцевим важко здогадатися.

За словами М.Цуканова, більше всього знавців відчизняного самоврядування вразили три ноу-хау кіровоградських політиків: довгоочікуване депутатами рішення мера про дозвіл доступу депутатів до документів виконкому, створення тимчасової комисії з 17 обранців по разробці та затвердженню бюджету и рішення Дніпропетровського господарського суду, відмінившого регламента роботи та інші основні документи, що необхідні для работи міської ради.
Непідконтрольна кіровоградському "Народовладдю" преса повідомила кіровоградців про те, що в стиль зустрічі був жорстким і безапеляційним, що свідчило про намір комітету ВР расставит и нарешті всі крапки над “i” в кофлікті, що наносить важко збагнений обсяг шкоди для Кіровограда.
Резолюція комітету виглядає чіткою і категоричною і прийнята була одноголосно.
В ній в місячний термін міському голові запропоновано “здiйснити дiєвi заходи щодо неухильного виконання Конституцiї України, чинного законодавства та вирiшення питань, вiднесених до його вiдання”.
В разі невиконання, голова комітету народний депутат
Анатолій Матвієнко разом з робочою групою прибуде в Кіровоград для того, щоб вивчивши ситуацію на місці, ініціювати дострокові вибори міського голови та міської ради згідно з ст.78-79 Закону України про місцеве самоврядування.
Політична напруга в місті не спадає, а зависла в повітрі о ічікуванні розв'язки.
Прихід до влади міського голови Чигрина був бурхливим. На очах представників українських і зарубіжних ЗМІ заздалегідь організований натовп захоплював міськраду, а що утнуть вони зараз коли приміщення доведеться звільняти ?..


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".