МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ ПАВЛА ЖОВНІРЕНКА.

08/01/2003 | Майдан-ІНФОРМ
У вівторок 5 серпня на сайті “Майдан” відбудеться інтернет-конференція голови правління Центру Стратегічних дослідженнь Павла Жовніренка. Інтернет-конференція розпочнеться о 12.30 на Вільному Форумі інтернет-сайту “Майдан”.

Павло Жовніренко вже багато років працює як аналітик та розробник багатьох проектів , які мали і мають велике значення для зовнішньополітичної діяльності України та сусідніх країн.

Він тісно співпрацював із Збігнєвом Бжезинським та Джорджом Соросом, є автором ідеї нафтопроводу “Одеса-Броди”, механізму міжнародних гарантій для безядерної України, концепції припинення першої російсько-чеченської війни та концепції внутрішньогрузинського замирення.

Відповіді

  • 2003.08.01 | Майдан

    Практична діяльність громадських організацій. -П. Жовніренко

    рекомендуємо познайомитися з посібником для НУО, написаним під керівництвом Павла Жовніренка.


    Практична діяльність громадських організацій.

    http://maidan.org.ua/n/lib/1059717772
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.02 | Petro

      Re: Практична діяльність громадських організацій. -П. Жовніренко

      Це десь публікувалося (брошура, книга, газета, журнал...) раніше?
  • 2003.08.01 | Radnyk

    Re: Інтернет -конференція Павла Жовніренка.

    Шановний пане Павло!
    Цікавить Ваша думка щодо останніх подій на україно-молдавському кордоні. Чи вважаєте Ви цей акт провокацією, чи нормальними вимогами Молдови? І ще, на Ваш погляд, чи має відношення до дій молдавських прикордонників Румунія? І че буде це мати наслідки для Зміїного? І як на вашу думку повинна було відреагувати МЗС?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Re: Інтернет -конференція Павла Жовніренка.

      Аналіз подій говорить, що сталася провокація. Хто за нею стоїть – власті Молдови, опозиція, Румунія чи ПМР зараз неважливо: оскільки питання застосування сили молдовськими прикордонниками не узгоджувалося на високому міждержавному рівні (що підтвердив Кишинів) – вина властей Молдови мені здається незаперечною. Тому реакція України (і МЗСу зокрема) була зам’якою – треба було застосувати стандартний набір дій: виклик посла Молдови в МЗС, вручення ноти протесту з вимогою повернення до статус-кво, розслідування, покарання винних та вибачення, в разі незадовільної реакції – відкликання посла, закриття кордону, оголошення санкцій.
    • 2003.08.05 | Валерій

      Re: Інтернет -конференція Павла Жовніренка.

      Шановний Пане Павло,
      Цікавить Ваша думка та прогноз щодо вирішення найближчим часом питання про упорядкування (демаркація, технічне та технологічне оснащення, додаткове фінансування з боку ЄС) кордону між Україною та Російською федерацією, як кордону що фактично мусить відповідати стандартам міждержавного кордону, тим більше, що питання нелегальної міграції та контрабанди реально наносить величезні політичі та економічні збитки Україні.
  • 2003.08.02 | Kanivets

    Re: Інтернет -конференція Павла Жовніренка.

    Друже Жовніренко що означає заява Премєра Януковича про якнайшвидше вирішення долі проекту ОДЕСА-БРОДИ.Чи не початок це президентської кампанії?
    Що означає "позичити у Росії млн. тон зерна як не ляпас місцевим дуримарам?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Re: Інтернет -конференція Павла Жовніренка.

      Президентська кампанія вже йде мінімум рік. Її складовими є будь-які дії основних претендентів, коло яких продовжує формуватися, Янукович – свіжий гравець, котрий щочастіше тримає м’яч, питання тільки в тому, в які ворота – східні чи західні – він цей м’яч має намір забивати.
  • 2003.08.04 | Petro

    Re: Інтернет -конференція Павла Жовніренка.


    > Він ... є автором ... концепції припинення першої російсько-чеченської війни та концепції внутрішньогрузинського замирення.

    А що це за концепції?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Відносно Чечні й Грузії....

      Концепція є щодо Грузії, щодо Чечні – я просто там писав проект великого міждержавного договору, який мав укладатися після Хасавюрту.
      Щодо Грузії – якщо коротко. Там ситуація подвійно складна: у Шеварднадзе немає підтримки, але й опозиція складається з кількох сил, що “мочать” одна одну. Кожен з лідерів воює проти всіх інших, тому перемога будь-кого на президентських виборах 2005 року досить проблематична. Ідея полягає в балотуванні колишнього голови Комітету об’єднаних штабів США Джона (Малхаза) Шалікашвілі.
  • 2003.08.04 | Павло Жовніренко

    Шановні дописувачі, завтра відповім на ці питання в першу чергу

    думаю, що час дозволить:)
  • 2003.08.04 | П. Жовніренко

    Дещо з неанонсованого: минулорічна стаття в газеті "Свобода"


    «Повстань, Україно!» — деякі думки та суб’єктивні поради №34 (116), 24-30 вересня 2002 року

    Події 16 вересня та наступний перебіг акції показали небезпідставність побоювань (висловлених у № 33 «Свободи») у поки що слабкості її організаційного забезпечення. Не зупинятимуся на аналізі стратегії акції, бо не знайомий з нею (contra spem spero вона є в організаторів не лише у вигляді задекларованої цілі, а й шляхів її досягнення, необхідних ресурсів, методів подолання можливих загроз). Відмічу лише ті промахи, що просто кидаються у вічі і які, на думку багатьох симпатиків акції, мають бути терміново виправлені, якщо опозиція хоче перемогти.

    По-перше, знову доводиться говорити про нетотожність понять «акції протесту» і «акції громадської непокори». Громадська непокора — більш тонка й складна, але й ефективніша форма боротьби. Вона часто виростає з чисто протестних акцій, коли стає очевидним небажання влади йти назустріч вимогам демонстрантів, коли виникає розуміння того, що ці вимоги можуть бути реалізовані лише в результаті тотального тиску на владу у вигляді паралізації її діяльності мирним, ненасильницьким шляхом.
    Про ненасильство треба сказати окремо. Наскільки влада докладає всіх зусиль, аби представити своїх опонентів прихильниками силових методів, настільки опозиції треба зробити все для того, щоб акція «Повстань, Україно!» виглядала конструктивною і мирною. Для цього, крім іншого, треба прибрати з листівок та публічних виступів опозиціонерів «воєнну» термінологію, яка тільки відлякує багатьох потенційних «протестантів».
    Кожен повинен знати свою роль, свої дії від початку акції і до її завершення — те, що в армії звучить як «солдат мусить знати свій маневр». Мають бути інструктажі учасників акції чи хоча б керівників груп про планований її перебіг з рекомендаціями на всі можливі випадки, у першу чергу — небезпеки для її учасників. (Маленький приклад: багато хто з регіонів, врятувавшись після розгрому наметового містечка, залишилися просто неба до вечірніх поїздів, бо крім наметів ніякий дах для них у Києві не планувався.)
    Завчасне ознайомлення «протестантів» з планом дій матиме ще один плюс: люди, які знають і свідомо цей план сприймають, всім своїм виглядом демонструватимуть впевненість і не поводитимуться як безголоса і безбарвна отара (що ми бачимо в телерепортажах з пропрезидентських мітингів).
    По-друге, демонстрації мають бути єдиним живим організмом, різні частини якого не знаходяться в конфлікті одна з одною. Єдність трьох політичних сил, які злилися для реалізації одного спільного, але тимчасового проекту, дуже умовна. Їх об’єднує тільки мета цього проекту, все інше — ідеології, зовнішньо- і внутрішньополітичні цілі — є фактором роз’єднавчим, бо партнери по акції були суперниками, а то й ворогами до її початку і залишаться ними після усунення Кучми. Саме тому лідери партій та їхні прихильники на час виступів перед мітингуючими або забудуть про рекламування своїх партій (чим вони, особливо представники КПУ, досить зловживають), або повинні організовувати три окремі мітинги.
    По-третє, розтягнута в часі акція повинна мати свої ритм та динаміку. Після проголошення щоденних о 17-00 зустрічей з депутатами на майдані Незалежності акція набуває бажаної ритмічності, логічним розвитком якої мають стати «щовівторкові демонстрації». Але і зустрічі на майдані, і демонстрації треба наповнити динамікою, життям, щоб вони стали цікавими для людей, навіть далеких від політики. Мітинги опозиції потребують того, чого боїться Банкова: іскрометного гумору та їдкої сатири. Зібрання народу повинні стати веселими хепенінгами, де будуть виступати не тільки політики, а й актори, співаки, «люди з натовпу». Сценаріїв для коротких п’єс вистачає — варто згадати серіал про Чучму, Остопустенка та інших із «Дзеркала тижня». Співаків теж немало — варто згадати лише Марію Бурмаку, «Кому вниз», Зорича, Пономарьова, Тризубого Стаса. (Як вам пісня типу «Гуд бай, Кучмо! Ти нас довго мучив!..»?) Потрібні добрі декламатори поки що відсутніх коротких, римованих і не нудних гасел, смішні листівки, «відкриті мікрофони» не тільки на Хрещатику, а й в усіх людних місцях. Там же щоденно у строго визначений час треба роздавати короткі бюлетені з логотипом акції, інформацією про вчорашні події, оголошенням про наступну демонстрацію з телефоном та адресою місцевого штабу. Не завадять вміщення до бюлетеня короткого анекдоту «в тему» чи президентської цитати типу «я дивуюся, чому люди виходять на вулицю і скаржаться на тлі економічного покращення, збільшення зарплат та пенсій».
    Перераховане є лише незначною часткою того, з чого має складатися бульдозер опозиції, якщо остання прагне того, щоб він потужно змів диктатуру, а не розсипався при контакті з нею.
    Повторюся — акція мусить бути живим, органічно функціонуючим організмом. Натомість ми поки що бачимо ноги, котрі йдуть на демонстрації, руки, які тримають гасла, язики, що проголошують стандартні промови, глотки, з яких лунає «Кучму геть!», але не видно голови, точніше — мозку, який би аналізував і вносив корективи у хід акції. Без цього сподіватися на успіх задуманого — утопія.

    Павло ЖОВНІРЕНКО.
  • 2003.08.05 | ВІЙ

    Як склалося Ваше співробітництво з "Яблуком"?

    За слухами деякі Ваші ідеї були використані Михайлом Бродським при реалізації свого політичного проекту "Яблуко". Як Ви можете оцінити цей політпроект і чи мали Ви відношення до створення назви ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Нормально:)

      Я співпрацюю з “Яблуком” скоро три роки. До назви відношення не маю, а щодо деяких інших речей – побудови партійних структур та виборчих штабів в регіонах, організації їх роботи, проведення агітаційних акцій - зробив до цього якийся внесок. “Яблуко” подобалося і подобається своєю демократичністю і не зацикленістю на другорядних, на мій погляд, речах, тим, що дає можливість людям, що сповідують інколи діаметрально протилежні ідеології, спрямовувати свою енергію в одне спільне русло: розширення прав і свобод, сприяння бізнесу, полегшення податкового тягара, негайне покращення умов життя людей. Я з “Яблуком” тому, що воно попри програш на виборах живе, тому, що Банковій його так і не вдалося законсервувати в свою банку.
  • 2003.08.05 | Navigator

    Чи є у української еліти розуміння правильності європейського ви

    бору для України?
    Що стоїть з Вашої точки зору на заваді швидкому просуненню України в Європу?
    Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Початок є

      Дитина народилася 12 років тому, а пуповина дотепер не перерізана. Українська бізнес-еліта до останнього часу була самоорієнтована на Росію, намагаючись працювати за її правилами, точніше “поняттями”. Цей бізнес базувався на можливості “працювати” з бюджетними коштами, тому основною його рисою є непрозорість для суспільства. Тільки останнім часом у українського бізнесу почали з’являтися інтереси в Європі – і це визначальний фактор нашого просування в західному напрямку. Тому і така шалена боротьба навколо напрямку руху нафти трубопроводом Одеса-Броди. Фактично всі – і ми, і Росія і Європа розуміємо: напрямок руху нафти – це напрямок руху України.
  • 2003.08.05 | Мартинюк

    Чи підтримуєте контакти з учасниками акції "Дзвін"?

    На перtломі 90 років Ви були інціатором міжнародної агітаційно-просвітницької акції "Дзвін".
    Як Ви оцінюєте її ефект і чи підтримуєте контакти із колишніми учасниками та спонсорами акції, зокрема паном Вжесневським із Канади?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      :)

      Дякую за питання. “Дзвін” для мене – вічна ностальгія:)J Класно було – без грошей, на одному ентузіазмі пройти Україну і зробити справу. Ефект? – тільки одна цифра: 23 юнаки і юнки за 2 тижні в Луганській і Донецькій областях (ДОНБАС!!) зібрали 34 тисячі підписів під зверненням до Верховної Ради УРСР затвердити українську як єдину державну мову в Україні....Контакти підтримую десь з половиною “дзвонарів”.... Вчора отримав листа від Іванки з Польщі, яка знайшла мою адресу в Інеті.
  • 2003.08.05 | Предсказамус

    Есть ли у Вас свой прогноз?

    Прогнозируете ли Вы действия власти после фактического провала их версии политреформы?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Прогноз есть, как всегда три варианта

      Но озвучить могу только один: ничего не изменится, тягомотина в верхах продолжится без резких изменений. Остальные два не скажу, чтобы не помочь "врагам Родины":).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.08.05 | Navigator

    Які Ви вбачаєте можливості для посилення зовнішньополітичних

    позицій України.
    Чому український голос не чути в світі?
    Чому МЗС не займається ПР0-ом своїх інтересів?
    Чому не проводяться інформаційні компанії для створення позитивного іміджу України?
    Як відноситесь до фактів, що українська еліта дуже низької якості :
    - наприклад, Тигипко вважає, що в Україні 11 млн росіян
    - наприклад, Верховна Рада не вважає, що УПА захищала Україну
    і так далі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      МЗС - складова Системи, її гвинтик.

      Не можна вимагати від міністра бути незалежним від Президента, що його призначає. Імідж України в світі нижче плінтуса. Чи може він бути іншим, коли урядові начхати на своїх громадян, що тимчасово перебувають за її межами, коли Президент поводить себе під час візитів, як сантехнік Вася після отримання зарплати, коли силові структури залишилися по суті сталінськими?... Можу продовжувати досить довго, на жаль. Резюме: матимемо свою державу - матимемо свій голос.
  • 2003.08.05 | Майдан

    Яке Ваше бачення перспектив участі військ України в Іраку?

    Поки що ми спостерігаємо перманентні збройны акції "партизанського" типу, які чиняться проти військ американців та союзників.

    Як Ви можете прогнозувати розвиток громадської думки в Україні, коли жертвами таких нападів стануть військові з українського батальйону?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Однозначної відповіді у мене немає. Але....

      ...перебування наших (і будь-яких інших іноземних) військ в Іраку може бути виправдане тільки якщо для такого перебування буде легітимна підстава. Такою підставою може бути тільки відповідне рішення Ради Безпеки ООН, де чітко визначені умови та терміни перебування іноземних військ на території Іраку.
  • 2003.08.05 | Мартинюк

    Бжезінський і "Центропа"

    Ви у свій час тісно співпрацювали із Збігнєвом Бжезінським і підтримуєте звязки з ним і зараз. Яка на Вашу думку позиція цього, безперечно одного із головних архітекторів зовнішньополітичної стратегії США , стосовного відміченого цього року сплеску зовніньополітичної активності країн центральної Європи,таких як Польща, Прибалтика та інші, які зігнорували позицію ЄС по Іраку і прийняли більш ніж активну участь у військових діях на стороні США.

    1.Чи не означає це наявність якихось прихованих геополітичних розбіжностей поміж традиційною Західною Європою і країнами Центральної та Східної Європи ( так званої "Центропи" - приблизно Балто-Чорноморська дуга)?

    2.Чи не приведе це в недалекому майбутньому до зовнішньополітичних суперчеок між новими і старими членами ЄС ?

    3. Чи не є це ознакою певної "штучності" обєднання в ЄС країн як Західної так і Центрально-східнрої Європи, у всякому разі за геополітичними орієнтирами. У всякому разі Швеція, яка дуже швидко пристала на їдею Балто-Чорноморської спільноти, вступала в ЄС з обережністю і настороженістю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Re: Бжезінський і "Центропа"

      Я думаю, що "проамериканськість" посткомуністичних країн в іракському питанні продиктована двома взаємопов'язаними моментами:
      1.Показати себе з самого початку надійними членами західної сім'ї народів, а "Захід" в першу чергу психологічно асоціюється зі США
      2.Продемонструвати відмінний від російського погляд на ситуацію.
      Зрозуміло, що все це тимчасово і передбачаю, що вже за кілька років ефективної адаптації і позбавлення страху перед Сходом ці нові демократії стануть в першу чергу європейськи, а не американськи орієнтованими.
  • 2003.08.05 | Navigator

    Пане Павло, чи багато маєте однодумців "в верхах"?

    Чи стає їх з часом більше?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | П.Жовніренко

      Однодумців - море, бракує однодільців:) (-)

  • 2003.08.05 | Майдан

    Дякуємо всім учасникам

    Час нашого спілкування закінчується, але всі хто не встиг задати свої питання може поставити їх у цю гілку, і пан Жовніренко облвязково відповість на них пізніше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.05 | Чорний Євген

      Re: Дякуємо всім учасникам

      Шановний пане Павло!
      На Вашу думку, які ідеологічні принципи відповідають стратегії розвитку УКраїни на період початку нової епохи? Яку ідеологію Ви реалізуєте (чи прагните реалізувати)?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.08.06 | П.Жовніренко

        Будь-яка нормальна для нас ідеологія не реалізується за

        тоталітарної, азійської системи правління. Тому основною - але тимчасовою! - ідеологією на найближчі роки має бути щось типу "Створимо Європу в Україні!" або "Емігруємо в Європу всією країною!". Україна може бути або європейською, або азійською, або (при намаганні поєднати попередні два варіанти) бардачною. Станемо європейською державою - тоді можна говорити про реалізацію демократичним шляхом тієї чи іншої ідеології.
        P.S.Але якщо народ не матиме можливості шляхом демократичних виборів реалізувати свою "європейську мрію" - то я не виключаю можливості використання інших засобів примусити владу рахуватися з собою: маю на увазі перш за все практику ненасильства з арсеналу Махатми Ганді та Мартіна Лютера Кінга.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.08.06 | DevRand

          стосовно інших, крім виборів, методів

          хотілося б почути вашу думку щодо ось цього:
          http://maidan.org.ua/posibnyk/P0.zip
          http://maidan.org.ua/posibnyk/P1.zip


          проект розробляється тут:
          ttp://maidan.org.ua/n/draft/1059585192
        • 2003.08.08 | Чорний Євген

          Re: Будь-яка нормальна для нас ідеологія не реалізується за

          Пане Павло!
          Як на мене, Ваша відповідь незадовільна, оскільки: в різні боки рухатись- однаково добре,- це не бачити напрямку. В плані щодо "стратегічного розвитку", чим Ви займаєтесь фахово, це рух наосліп. Але, в силу Ваших думок, тоді ще питання: Ви вважаєте, що Організаційний устрій суспільства, який нині панує (США-Європа) і який означають як "демократичний устрій" - то є справжнє надбання, до якого УКраїна повинна наближатись. Ви не вбачаєте, що саме такий Організаційний устрій покликан і пропагується для реалізації певної ідеї розвитку, яка по суті своєї направленості перекреслює потенцію нашого народу. Хоча і не тільки нашого. Вас не дивує, що такий суспільний устрій протирічить принципу Організації, яка існує в самій природі. Не говорячи про те, що взагалі застосування афінського терміну "демократія" неправомірне для будь-якої сучасної країни. Тобто на понятійному рівні це є облудне використання певного "поняття"???
  • 2003.08.08 | Ратибор

    Re: ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ ПАВЛА ЖОВНІРЕНКА.

    жаль я пропустил
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.08 | Navigator

      Це тебе чорти по фашистським сайтам 2 місяці водили - ну, видай

      !!! :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".