МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Микола Катеринчук каже:

08/22/2003 | Shooter
Разом

Застосовуючи політичний шантаж чи політичне шахрайство можна поставити хрест на демократії
Джерело: Прес-служба "Нашої України"


“Ми спостерігаємо певний негативний консенсус між партіями, які не вірять в перемогу свого кандидата, зокрема між КПУ та СДПУ(о). Комуністи зацікавлені, щоб кандидат-демократ не переміг, а якщо переміг, то з обмеженими повноваженнями”, - зазначив народний депутат Микола Катеринчук. Тому, зауважив він, складається враження, що комуністи можуть підіграти владі, яка прагне не допустити перемоги демократичного кандидата. Парламентарій зазначив, що участь соціалістів у переговорах з головою АП пояснюється “спробою комуністів знайти місточок до провладних сил, адже прямі переговори їм важче було б пояснити своїм виборцям”.

Він прогнозує, що консультації між різними політичними силами триватимуть до певної критичної точки восени, після чого систему політичних координат вже не можна буде змінити.

“Різні сили пропонують президенту свої варіанти розвитку подій. Леоніда Кучму цікавить його майбутнє у випадку непроходження кандидата від влади. Сьогодні серед його оточення існує 100 відсоткове розуміння програшу. Тому почалася кампанія зі зміни Конституції: не можна виграти вибори, тож давайте обмежимо повноваження наступного президента”, - наголосив Катеринчук.

Він не вважає консультації лідера СПУ з головою АП свідченням стратегічних розходжень у лавах опозиції, називаючи це елементом політичного процесу.

Микола Катеринчук застеріг, що застосовуючи політичний шантаж чи політичне шахрайство можна поставити хрест як на демократії, так на України.




Катеринчук вбачає, що Кучмі не допоможе його "шістка"
Джерело: Прес-служба "Нашої України"


“Укладання угоди між шісткою пропрезидентських сил про висунення єдиного кандидата є свідченням того, що українська політика продовжує народжуватися у кулуарних інтригах”, - заявив народний депутат Микола Катеринчук.

Він зазначив, що в документі не передбачено політичної відповідальності за порушення угоди. “Рішення про висунення спільного кандидата чи взагалі про стратегію виборчої кампанії мають бути прийняті з’їздами партій, а не керівниками. Тож документи не мають необхідної юридичної сили. Звісно, якщо ми говоримо про демократичні партії”, - наголосив депутат. Він вважає, що влада намагається видати бажане за дійсне, оскільки ніякі угоди між політичними силами, які не мають реальної підтримки у народі, не забезпечать підтримку єдиному кандидату.

Катеринчук вже нині вбачає суттєві протиріччя в оточенні президента, оскільки глава АП “пропонує Кучмі варіант парламентської республіки, а прем’єр-міністр - узгоджену політику щодо єдиного кандидата”. Катеринчук вважає, що у Верховній Раді і надалі відбуватиметься ситуативні приєднання до більшості та відхід звідти певних політичних сил. “Підписана угода не завадить народним депутатам мати власну думку і діяти з огляду на здоровий глузд”, - наголосив Микола Катеринчук.

Відповіді

  • 2003.08.22 | Shooter

    Ігор Гринів: Лівих та владу може об’єднати тільки...(/)

    Ігор Гринів: Лівих та владу може об’єднати тільки спільне небажання бачити наступним президентом Ющенка

    Джерело: Прес-служба "Нашої України"

    “Сьогодні багато говориться про те, що владу і ліві сили може об’єднати той чи інший варіант законопроекту про конституційну реформу”, - зазначив народний депутат Ігор Гринів в інтерв’ю прес-службі “Нашої України”. Натомість, за його словами, це питання не є визначальним. “Єдине, що може об’єднати лівих та провладні сили, згуртовані навколо Леоніда Кучми, - це їх спільне небажання та побоювання того, що наступним президентом України стане Віктор Ющенко. Тільки цей аспект може сприяти їхньому порозумінню”, - підкреслив Ігор Гринів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".