МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УВАГА! Слухаймо Радіо "Свобода" сьогодні о 20.00!

08/29/2003 | Virr
УВАГА!

Сьогодні о 20.00 на радіо "Свобода" буде прямий ефір за участю Сергія Головатого, де буде викрито сутність нового кучмівського сценарію конституційної реформи - перетворення України в парламентську республіку.

Що найстрашніше, що цей проект вже підтримують Мороз і Симоненко.

Слухаймо, будуть оголошені деталі.

Відповіді

  • 2003.08.29 | Гура

    Re: УВАГА! Слухаймо Радіо "Свобода" сьогодні о 20.00!

    Virr пише:
    > УВАГА!
    >
    > Сьогодні о 20.00 на радіо "Свобода" буде прямий ефір за участю Сергія Головатого, де буде викрито сутність нового кучмівського сценарію конституційної реформи - перетворення України в парламентську республіку.
    >
    > Що найстрашніше, що цей проект вже підтримують Мороз і Симоненко.
    >

    Мороз поки що нічого не підтримав.

    > Слухаймо, будуть оголошені деталі.
  • 2003.08.29 | dachau

    http://www.rferl.org/realaudio/c7.ram (-)

    http://www.rferl.org/realaudio/c7.ram
  • 2003.08.29 | Володимир

    Я слухав! Добряче Головатий ВЗДРЮЧИВ соціка Вінського!

    КЛАС!
    Все, що хотів почути від пана Сергія - почув! А що саме, можна буде навести в цю ж тему трішки пізніше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.30 | Володимир

      Всім, всім, всім! Увага! 1-й раунд

      http://www.radiosvoboda.org/specialreports/guests:

      Дата: П'ятниця, 29 серпня
      Ведучий: Зиновій Фрис
      Гості: Сергій Головатий - народний депутат України (БЮТ);
      Йосип Вінський - народний депутат України (СПУ).
      ---------------------------------------------------------
      Київ-Прага, 29 серпня 2003 року.

      Зиновій Фрис

      Говорить радіо “Свобода”!

      Сьогодні, а також у понеділок, 1-го вересня, і в п’ятницю, 5-го вересня, у "Вечірній Свободі" з вами - Зиновій Фрис, мені допомагають Юлія Сайко і Михайло Петренко.

      У київській студії "Вечірньої Свободи" сьогодні дискутуватимуть народний депутат України Йосип Вінський (СПУ) і народний депутат України Сергій Головатий (БЮТ).

      Я дякую за участь, і ми розпочинаємо!

      Сьогодні ми будемо говорити про політико-юридичні наслідки ймовірної конституційної реформи, запропонованою альянсом парламентської більшості та лівих сил.

      Газета "Поступ", торкаючись конституційної реформи, вчора написала: "Леонід Данилович Кучма, як правдивий українець ("і сам не гам, і другому не дам"), вкотре у серпні задумав поставити владу з ніг на голову. Від свого президентства він вже встиг відмовитися, хоча мотивація незрозуміла. Останній порятунок для Кучми – парламент”.

      А політолог Вадим Карасьов вважає, що новий законопроект сприятиме демократизації України.

      Пане Головатий, дуже коротко, будь ласка, на таке запитання.
      Рівно два тижні тому у цій самій студії Ви, можливо, першим із українських політиків висловили майже упевненість в тому, що президент Леонід Кучма нібито для своєї вигоди з допомогою парламентської більшості захоче перетворити Україну у парламентську республіку, а посаду президента – в таку собі ляльку. Після появи проекту змін до Конституції, з яким Ви, мабуть, вже ознайомилися, у Вас ця упевненість не зникла?

      Сергій Головатий

      Ви знаєте, пане Зиновію, як не дивно, ні. Я просто переконався, що я був правий, і те занепокоєння, яке я висловив минулого разу, що Кучма готує чергову пастку українському суспільству, що Кучма обов’язково використає свій “останній патрон”, як було сказано, “золоту кулю”, щоб вбити українську надію, і він обов’язково вдасться саме до цього варіанту перетворення української моделі в нинішніх умовах на парламентську республіку, саме це він і проголосив 23 серпня у ПК “Україна”, сказавши про те, що він домовився про це з опозицією.

      Зиновій Фрис

      Журналістка Наталія Балюк із "Високого замку" написала: "Все-таки політика – найпаскудніша річ. Я радше повірила б, що Саддам Гусейн примирився з Бушем, ніж Олександр Мороз з Леонідом Кучмою. Кучму і Мороза об’єднала нелюбов до Ющенка, об’єднала спільна проблема: ні Кучма, ні Мороз, ні Симоненко не хочуть, щоб Ющенко став президентом. Бо він – прохідний, а вони – ні".

      Пане Вінський, Ви представляєте сьогодні Соціалістичну партію України, то чи справедливо, скажіть, будь ласка, що лідер Вашої партії, Олександр Мороз, подружився з Кучмою проти Ющенка? Або, як запитує журналіст Геннадій Шипунов, чим же спокусив Медведчук своїх, здавалося б, непримиренних опонентів?

      Йосип Вінський

      Добрий вечір, шановні радіослухачі. Я думаю, що кожна людина має право на помилку. В даному випадку, і журналіст має право на помилку, бо те, що сказала поважна журналістка – “чепуха” (по суті). Я розумію, можливо, там були якісь задані речі, тому що тільки хвороблива людина може говорити, що Мороз пішов на договір з Кучмою. Я знаю на 100%, що ніякої зустрічі між Кучмою та Морозом не було останнім часом...

      Зиновій Фрис

      А з Медведчуком була зустріч?

      Йосип Вінський

      Так, але то – інша справа. Безумовно, йде процес консультації з приводу змін до Конституції. Всі знають прекрасно, що треба 300 голосів, щоб зміни до Конституції були внесені. Наша фракція послідовно говорила, що нам неважливо, хто буде, тобто важливо в тому смислі, що хто буде при новій системі владі, а при нинішній системі влади любий цар - поганий для України. Тому ми вважали для себе пріоритетом і вважаємо пріоритетом зміну системи влади. Ви знаєте, що ми про це говоримо років 7. І останні події: ми чітко стояли на цій позиції і стоятимемо, незалежно від персоналій.

      Мені дуже прикро, що деяка частина, в тому числі, й опозиції чомусь таке ключове стратегічне питання пов’язує з персоналіями. Я не став би пов’язувати цю ситуацію ні з Кучмою, ні з Ющенком, ні з Симоненком, ні з Морозом, ні з ким іншим. Треба говорити про суть ситуації: хочемо ми зміни системи влади чи не хочемо, хочемо ми царя чи не хочемо. Думаємо, що якийсь цар буде краще, як цей? Я думаю, що це – помилка: ми всі переконалися – не буде кращого царя в Україні. Тому ми працюємо в тому напрямку, щоб внести зміни до Конституції, щоб змінити систему влади в Україні в напрямку парламентсько-президентської республіки.

      До речі кажучи, що якби цей журналіст почитав меморандум щодо політичної реформи, який підписаний Морозом, Ющенком, Симоненком і Тимошенко, то він помітив би, що в цих змінах, які сьогодні в робочому варіанті є, де 80% положень цього меморандуму відображені, то я сказав би, що в цьому напрямку повинні працювати не тільки Мороз і Симоненко, а й Тимошенко і Ющенко, якщо вони серйозно відносяться до того документу, який вони підписали 15 квітня 2003 року. Хоча я не хочу нікого ні в чому звинувачувати. Кожен займає ту позицію, котру він вважає за необхідну, але позиція принципова СПУ полягає в тому, що треба змінити систему влади, треба створити систему противаг, треба зробити таким чином, щоб був сильний парламент в часі своїх повноважень, сильний уряд як вищий орган виконавчої влади, сильний президент як глава держави, і ще ми говоримо про те, що повинне бути сильне місцеве самоуправління. До цього наша партія прагне, і ми будемо все робити незалежно від того, з ким треба йти на компроміси для того, щоб цього досягти.

      А те, що сьогодні президент і його оточення змушені в силу кон’юнктурних певних причин також, так би мовити, шукати компроміс в цьому напрямку, то це ще раз підтверджує, що в стратегічному плані це рішення мусить бути прийняте. Тому, що навіть такі заядлі прибічники авторитарної системи і президентської влади, яким до останнього часу був і Кучма, і Медведчук, зрозуміли, що бувають такі речі, коли страшно навіть для тих, хто цю систему породив.

      Зиновій Фрис

      Дякую, пане Вінський. Пане Головатий, за словами Вінського, СПУ ні з ким, ні проти кого не дружить...

      Йосип Вінський

      Так, ми відстоюємо свою програму.

      Зиновій Фрис

      Пане Головатий, Ви як народний депутат, як член БЮТ з цим погоджуєтеся? Ви так бачите ситуацію, як її змалював пан Вінський (тобто нічого більше, як зміни, які допоможуть Україні)?

      Сергій Головатий

      Я трошки дивлюся на ці речі інакше або, я сказав би, зовсім інакше. Хоча я не послуговуюся класиками марксизму-ленінізму-сталінізму, але все-таки я не виключаю важливої ролі особистості в історії. Тому, говорити про те, що Медведчук – це інша справа, ніж Кучма, я ніколи на це не погоджуся. На сьогоднішній день альянс Медведчук-Кучма – це одне і те ж саме. Просто Кучма є главою держави, у якого є свій глава адміністрації, який реалізовує за його вказівками його стратегічні цілі. В цій ситуації, звичайно, що ніколи не сталося б альянсу Медведчука, Мороза і Симоненка, якби там не було Мороза і Симоненка.

      Сергій Головатий

      Отже, абсолютно очевидно, що, якби не було згоди Мороза і Симоненка брати участь у контактах з Медведчуком, то й такого законопроекту не було б. І не було б того, що Кучма 23 серпня в Українському домі оголосив тринадцятий виклик Україні. Тринадцятий виклик свого постійного циклу боротьби з Україною, українським суспільством і його майбутнім. Я думаю, все-таки, що дуже важливо, хто є шеф-повар на кухні. На сьогоднішній день шеф-поваром є все ж таки Медведчук. Там варився перший законопроект, який ми успішно завалили в парламенті, там вариться і цей. І ... щоб закінчити цю першу тему...
      Розумієте, роль Симоненка в цій ситуації дуже банальна. І Ви, Йосипе, і Олександр Олександрович - знаєте роль Симоненка у долі України і долі Мороза як кандидата в президенти у 1999 році. Він поховав Мороза як президента. Якби не Симоненко, то Кучму не переобрали б, обрали б Мороза. Це всі знають. І тому з ним усе зрозуміло. А от, розумієте, з Олександром Олександровичем, мені здається, що тут роль цікавіша, але я сподіваюся, що все-таки він не буде грати роль отого, знаєте, освіжувача повітря, яким прикрашають щось, що не дуже добре пахне, бо все-таки шеф-повар – Медведчук, і це треба враховувати.
      ------------------------------
      Це був, так бт мовити, "РАУНД 1-Й". ДАЛІ БУДЕ!
  • 2003.08.30 | Горицвіт

    Вінський і Головатий сказали

    майже нічого нового.

    З нових фактів: проект змін Конституції вже написаний, вони обидва його читали; там вибори президента в 2004 верховною радою; Вінський за прямі вибори; завтра вони це розглядають у себе в партії.

    Решта передачі — нічого особливого. Загальне враження: вони обидва зберігають невизначеність в оцінках і прогнозах. Що цілком зрозуміло.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".