МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Флагман ініціативи… і злиднів

11/26/2003 | Майдан-ІНФОРМ
На початку минулого місяця Кіровоградщина разом з Донеччиною першою виступила ініціатором проведення форумів по підтримці політичної реформи в Україні. Після галасу та обвалу зборів 13-15 жовтня область накрила хвиля форумів в райцентрах та містах області. Цьому явищу передували збори в трудових колективах та громадських організаціях.
Форуми приймають пропозиції про пропорційну систему проведення виборів, термін повноважень парламенту п5ять років, обрання Президента парламентом, можливість мати мандат народного депутата членам виконавчої влади та низку інших пропозицій.
Проведення таких заходів різко засуджується опозиційними партіями області. Ініціатива була оголошена всього за тиждень до районних форумів і все прийшло в рух, але про неї нічого не зміг пояснити після її виникнення на зустрічі з представниками партій, що входять до обласної ради, навіть голова обласної ради Василь Сибірцев.
В деяких друкованих ЗМІ розміщені звернення до національно-патріотичних сил з пропозицією підтримати реформи. Поспіх і масштаби започаткованих акцій вражають. Політичні аналітики звертають увагу на те, що форуми проходять в робочий час. Деякі чиновники на зауваження про це розповідають , що саме зараз вони перебувають на лікарняних, тобто можливо і порушують режим лікування. Така от тяга до політичних реформ
Обласне радіо та телебачення повідомляли щодня про різні місцеві форуми в стилі "фронтових сводок".
В Кіровограді 16 жовтня пройшов залислений форум громадських організацій та трудових колективів на підтримку політичної реформи в Україні. Організатори форуму, що пройшов в робочий день та робочий час звезли з усієї області делегатів.Та так звезли, що не з'явилося лише два. За складом делегатів, два з яких не прибули, переважали працівники бюджетних організацій. Преса запрошувала до участі навіть представників опозиції, та то був піарівський розиграш і ту саме закликану опозицію навіть в приміщення театру, що ретельно охоронялося не допустили. Стояли перед театром представники КУНу, ПРП, УНП, НРУ та ветеранської організації . На лист голови штабу виборчого блоку віктора Ющенка "Наша Україна" Андрія Ніцоя відповіли лише усно, що впускають лише своїх делегатів, хоча і це не відповідало дійсності.
Пресу теж пускали не всю, а тільки свою внесену в списки. Такої демократії в Кіровограді вже давненько не було видно. До представника інтернет-видання "Політична Україна" ніхто навіть не вийшов з поясненнями. Представники прес-служби ОДА правда пояснили - все, що відбувається витівками оргкомітету, що очолює ректор педагогічного університету В. Радул. З таким же завзяттям ректор років шість тому організовував в області НДП. Містом вже пішла чутка-жарт, що наступним губернатором буде саме згаданий пан В. Радул, що так вдало знову забіг з науки в політику. Перший такій забіг він зробив в березні 1997 року, організовуючи в області НДП. Стиль проведення тієї установчої конференції дуже нахадав жовтневий форум спраглих по політичній реформі в потрібному виконанні.
Делагати з місць розповідали про резолюції своїх районних форумів, які слід відзначити демократично різнилися одна від одної. В Олександрії, до речі ухвалили не збільшувати депутаський термін та не обирати Президента парламентом, і висловили підтримку проведення прямих президентських виборів в 2004 році та пропорційну систему виборів до парламенту. Представникам опальних видань не дали навіть прес-релізів, не говорячи про проект тексту звернення до громадськості України.
Справжній фейверк демократії та свободи слова. Невже з цим ми будемо прямувати в ЄС ?
Форум провели серед своїх, за зачиненими дверима, своя преса все висвітила, як треба. Поняття гласності та відкритості в організаторів форуму свої. Все покажуть та розкажуть, як треба і інших думок мабуть, по їх поняттях не повинно бути. Можна лише уявити, які реформи в суспільстві можуть запропонувати і здійснити особи з подібного контингенту організаторів.
А тим часом після проведення низки форумів, вже втретє з травня нинішнього року в області подорожчав хліб, що бумерангом повернулося і вдарило по обсягам оплати комунальних послуг. Влада навіть чомусь дивується тому, що так відбувається, розповідаючи про підвищення середньої заробітньої плати та збільшення заощаджень на банківських рахунках, навіть не припускаючи думки про те, що переважна більшість мешканців області туди і дороги не знає. Всеж середні показники тому і є середніми, бо вони не абсолютні. А обсолютні явища мають зовсім іншу природу і зовнішній вигляд. Саме той, який незбагненно дивує.
Приїзд наприкінці жовтня з Києва групи нардепіввід Партії регіонів з великою групою київських ЗМІ застали Кіровоград без води. Вражені журналісти-телевізійники відзняли багато чого і показали всю велич поневірянь та злиднів кіровоградців на УТ-1.
Та всеж офіційні зведення говорять про під'йом промисловості, який в обрахунках дійсно є, але це явище має прості пояснення: з нуля стартувати- завждиматимеш приріст, та обрахунки в цінах, що мають сталу тенденцію завжди зростати. Є і другий бік медалі в такого зростання: майже не зростає кількість нових робочих місць, не зменшуються борги по заробітній платі, половина працюючих підприємств є офіційно збитковими. Саме дивне явище, що серед збиткових, є і підприємтва роздрібної торгівлі, і мало хто може пояснити "науково" таке явище. Невже хтось відпускає товари не беручи за них гроші ? Попередній губернатор Василь Моцний навіть просив на колегії облдержадміністрації назвати такі торгові точки, щоб піти туди за покупками.
Дуже мало в область надходить інвестицій і причина зрозуміла: поперше багато дірок в кишень, що треба латати, та багато в області області не належить. Виробничі потужності спільної власності та позаобласної власності на добробут області, а особливо на її певні еконмічні показники суттєво впливають мало.
Зараз вся Україна "підхоплює" кіровоградську "громадську ініціативу", але не дай Бог, щоб іншими кіровоградськими негараздами захворіла вся Україна.
Невідомим залишається те хто і як буде вирішувати всі перелічені болючі кіровоградські проблеми. Одна з найбідніших областей мерзне від холоду, портерпає без води, а про гарячу воду вже забула давно, бо її обіцяли лише перед виборами. В області величезні борги по заробітній платі та, яка є однією з найнижчих в Україні, і тихо давиться гливким,але найдорожчим в державі хлібо, що доржчав в нинішньому році вже тричі. Про воду ж старі люди кажуть, що навіть в часи окупації, німці місто від водопостачання не відключали, а от зараз
по кілька разів на місяць управління МНС, перериваючи радіотрансляції передає… штормове попередження про можливі відключення води.
При таких розкладах мабуть комусь прийшло в голову, що приємність можна знайти в іншому - в корисних ініціативах… Флагман в ініціативах - все одно флагман, а флагмана можливо за щось і не осудять, або зайвий раз за щось не спитають.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".