МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кравченко зрадник, чи ворог?

02/24/2004 | СЕМЕН
РАДЧЕНКО: КРАВЧЕНКО ВСЕ ЗАТІЯВ ЧЕРЕЗ РЕМОНТ КВАРТИРИ

www.ПРАВДА.com.ua, 23.02.2004, 21:53

Секретар Ради національної безпеки і оборони, екс-голова Служби безпеки України Володимир Радченко назвав "неприйнятним для офіцера СБУ" вчинок генерал-майора Валерія Кравченка, який відмовився підкоритися наказу і повернутися із закордонного відрядження, де він виконував функції офіцера безпеки посольства України в Німеччині.

"Політичний підтекст, який супроводжував цю подію, створений штучно, насправді він має побутову основу", - підкреслив Радченко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Зі слів секретаря РНБО, приблизно за два тижні до своєї заяви Кравченко подзвонив йому з Німеччини і сказав, що у нього "був конфлікт з начальником президентської охорони, коли він перебував у Баден-Бадені, і його відкликають в Київ".

При цьому він скаржився, що не зробив ремонт в своїй київській квартирі, яку він, як "афганець", отримав напередодні від'їзду до закордонного відрядження, для цього, мовляв, не вистачає коштів, і він хотів би, щоб йому дали можливість ще рік попрацювати в Берліні.

При цьому Радченко зазначив, що "ніяких розмов про те, що у нього є якісь політичні претензії, що його хтось примушує за кимось стежити, не було – тільки побутові мотиви".

Зі слів Радченка, звістка про вчинок Кравченка він сприйняв "дуже хворобливо", оскільки знає його особисто і, будучи головою СБУ, підписував відповідні документи про його відрядження до Берліну.

Радченко зазначив, що питання заміни кадрів – це питання службового порядку: "йде звичайний процес ротації, і в цьому немає нічого страшного".

"Офіцери СБУ - це люди військові, є наказ - треба його виконувати. Спробував би раніше (у часи КДБ) хтось сказати, що не хоче виїжджати з Києва в регіон, на укріплення якоїсь ділянки, питання про звільнення за невиконання наказу вирішилося б протягом десяти хвилин", - сказав екс-глава СБУ.

"Я сподіваюся, що він (Кравченко) не забуде, що таке офіцерська честь і виконає те, що задекларував у своєму інтерв'ю, що не перейде на іншу сторону. На сьогоднішній день я б назвав це ганебним, безглуздим вчинком. Якщо ж він почне здавати секрети - це буде зрада", - відзначив Радченко.

Як повідомлялося, 18-19 лютого генерал зовнішньої розвідки України, радник українського посольства в Німеччині Кравченко виступив на радіо "Німецька хвиля" і заявив, що має в своєму розпорядженні матеріали про політичне стеження за опозицією, санкціоноване владою.

У СБУ назвали абсурдними заяви Кравченка. Генпрокуратура України повідомила, що поки не отримувала жодних документів від Кравченка, але "готова розглянути у встановленому законом порядку всі документи, які до неї надійдуть".

Президент Кучма повністю відкинув обвинувачення генерала.

Відповіді

  • 2004.02.24 | СЕМЕН

    Томенко їде до зрадника?

    ТОМЕНКО ЇДЕ ДО КРАВЧЕНКА, ЩОБ ОПРИЛЮДНИТИ СЕКРЕТНІ ДОКУМЕНТИ?

    www.ПРАВДА.com.ua, 23.02.2004, 20:50

    Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко готовий виїхати до Німеччини і отримати від генерала СБУ Валерія Кравченка документи, які той буде готовий передати, а також зробити все можливе для об`єктивного вивчення цих документів в Україні.

    Про це Томенко повідомив в інтерв`ю УНІАН.

    Як повідомив Томенко, генерал у телефонній розмові запропонував йому при особистій зустрічі на території ФРН передати документи, що, на переконання офіцера, свідчать про порушення керівництвом СБУ законодавства України.

    За словами Томенка, отримавши таку пропозицію, він погодився на виконання цієї місії і готовий це зробити найближчими днями.

    Томенко висловив думку, що спільна поїздка до Німеччини і отримання документів разом з представником Генеральної прокуратури України було б оптимальним варіантом. Адже, підкреслив він, в такому випадку не підлягатиме сумнівам легітимність передачі документів, а відтак – всіх подальших дій, пов`язаних з їх вивченням.

    Водночас, заявив Томенко, враховуючи те, що українські правоохоронні органи за останні роки ще жодного разу не засвідчили діями свою принциповість у розслідуванні обвинувачень на адресу діючої влади, він не виключає, що йому доведеться виїжджати до Німеччини без представника Генпрокуратури.

    У цьому випадку, повідомив Томенко, він виїде до Німеччини сам і дотримається всіх необхідних застережень з тим, щоб передача документів була публічною і пізніше не виникало сумнівів у тому, що вони отримані саме з рук Кравченка.

    По поверненні в Україну, продовжив Томенко, він відразу передасть ці документи до Генеральної прокуратури та до комітету Верховної Ради з питань прав людини.

    Також, заявив народний депутат, враховуючи суспільну зацікавленість в інформації, що її можуть містити документи, він не виключає, що частину з них передасть до ЗМІ з тим, щоб ця інформація стала доступною громадськості.

    Незважаючи на те, що документи носять гриф "для службового використання", наголосив Томенко, законодавство дозволяє їх оприлюднення.

    При цьому народний депутат, зокрема, послався на Закон "Про інформацію", який після внесення минулого року змін, містить таке положення: "Інформація з обмеженим доступом може бути поширена без згоди її власника, якщо ця інформація є суспільно значимою, тобто, якщо вона є предметом громадського інтересу і якщо право громадськості знати цю інформацію переважає право її власника на її захист" (стаття 30 закону).

    Звісно, підкреслив Томенко, про способи та обсяги інформації, що оприлюднюватиметься, остаточно можна буде говорити, коли вдасться вивчити документи і зрозуміти їх характер, однак, наголосив народний депутат, в необхідності такого кроку він практично впевнений.

    За його словами, якщо після цього Служба безпеки України подасть на нього позов до суду, цьому відомству ще належатиме домогтися визнання судом незаконності його дій. А домогтись цього, прогнозує Томенко, СБУ буде нелегко, зважаючи на вже згадане ним положення закону "Про інформацію" та звільнення від відповідальності того, хто оприлюднив таку інформацію (стаття 47 закону).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.24 | СЕМЕН

      Кучма вивів формулу патріотизму

      Кучма вивів формулу патріотизму і поставив Пушкіна в приклад опозиції

      www.ПРАВДА.com.ua, 23.02.2004, 15:50

      Президент Леонід Кучма вважає, що істинний патріотизм українців має виражатися у збереженні суспільного спокою.

      "Зберегти суспільний спокій, породжений нашою державною незалежністю і споконвічною мудрістю українців, – ось у чому полягає істинний патріотизм сучасної доби", - сказав Кучма у промові з нагоди Дня захисника вітчизни.

      Він назвав "лжепатріотами" вітчизняних діячів, які за кордоном виступають із критикою ситуації в України.

      "Як назвати таких, з дозволу сказати, "патріотів", які з паплюження своєї країни по всіх світах зробили собі ремесло, причому досить прибуткове? А інші лжепатріоти так люблять рідну неньку, що готові задушити її у своїх патологічних обіймах", - сказав Кучма.

      "Свій героїзм вони вбачають у національному розбраті, а любов народу силкуються завоювати тим, що сіють смуту, зневіру і ненависть", - охарактеризував Кучма критиків ситуації в Україні.

      "Я переконаний, що з такими космополітами у патріотичних мантіях українському народові – не по дорозі!"

      Кучма навів слова Олександра Пушкіна: "Я міг би скільки завгодно нарікати на свою батьківщину, але мені дуже прикро, коли іноземець розділяє зі мною такі почуття".

      Президент сказав, що "народ, який так дорого заплатив за свою свободу мільйонами життів, нікому не вдасться звести на манівці".

      Говорячи про українську армію, Кучма сказав, що вона "проходить непростий шлях реформування, освоює складну науку бути збройним форпостом молодої країни, яка завойовує своє місце у цьому глобалізованому прагматичному світі".

      "Ні в кого не може бути жодного сумніву, що Українська держава володіє армією, яка здатна відстояти її незалежність", - підкреслив він у промові, поширеній прес-службою президента.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".