МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Молоді політики і молоді пріхлєбатєлі: різниця

06/08/2004 | Юрій Шеляженко
Зараз поширилася така думка, ніби кожен, хто може зібрати натовп чи розклеїти купу листівок - політик. Дехто навіть вважає, що ходити на мітинги за десять гривень чи роздавати листівки за двадцять гривень означає займатися політикою. Панове, хочу вас розчарувати. Політик, по-перше - той, хто завжди має або здатен швидко сформулювати власну, чітку і конструктивну позицію щодо будь-якого соціально важливого питання і переконати в правильності своєї позиції людей, по-друге - той, хто бореться за владу, аби ворушити конкретними важелями впливу у правильний з його точки зору бік.

"ПОРА!" і "Чиста Україна" - не політика, бо підпільне розклеювання листівок з лозунгами, що не містять нових для суспільства ідей, не має нічого спільного з боротьбою за владу. Флеш-моби і "Молодь - надія України" - не політика, бо збирання натовпу для відверто неконструктивних акцій не має нічого спільного з боротьбою за владу. Сидіння в офісі за комп'ютером, будування потужних на папері організацій і вибивання грошей, що будуть швидко проїдені у вузькому колі "своїх" - не є молодіжною політикою, а є типово українським, з фанфарами та бойовою розкраскою на лобі, способами виживання, заснованими на самообмані. Зустрічі в тому ж офісі з дорослими дядями, які недорого оплатять "ефект присутності молоді" на своїх акціях чи роздачу/розклейку їхніх тупих та нецікавих листівок, та дерибан маленької частини отієї недорогої оплати серед власних собутильників - теж не боротьба за владу, отже не політика, а бізнес (я б сказав, shadow business).

Вважаєш себе молодим політиком? Пройди маленький тест.

1. Твоя діяльність спрямована на здобуття влади?
- Якщо ні, ти не політик.

2. Ти погодишся виконати роботу, що не має суспільної цінності?
- Політик не береться за таку роботу.

3. Ти долучишся до сил, дії яких з твоєї точки зору неконструктивні, за недостатню з твоєї точки зору нагороду?
- Політик може брати участь у неконструктивних діях лише на основі вигідного для нього компромісу з ініціаторами таких дій.

4. У тебе є покровителі?
- Політик не має покровителів. У нього бувають лише союзники та однодумці.

5. Чи можеш ти сказати, що всі твої дії засновані на власних та цілком конструктивних ідеях?
- Реалізатор ідеї, яка не є природньою частиною його світогляду, перебуває під чиїмось впливом і тому не може бути політиком.

6. Що пріоритетніше: малий крок до поліпшення загального добробуту в суспільстві чи великий крок до поліпшення власного добробуту?
- Справжній політик обмежує свої потреби, якщо навколо панують злидні і голод.

Якщо ви хочете стати молодим політиком, треба мати якісь принципи. Вважати політиком будь-кого, хто збирає дивні масовки або розклеює багато дурних листівок, не ним складених і таких, що йому не подобаються, є тупізм. Брати мало грошей за роботу, що не має суспільної користі, це вершина безглуздя - кожен, хто цим займається, очевидно, не є політиком, бо низька самооцінка і політика несумісні.

Ліками від неправильного розуміння словосполучення "молодий політик" - зараз до цього класу відносять купу оплачуваних клевретів і зневажають їх, по заслугам! - є Декларація політичної готовності української молоді. Читайте, обговорюйте, підписуйте. І давайте нарешті діяти самостійно, здобувати владу, заробляти нормальні гроші - без тоталітарного "покровительства".

Листівка з Декларацією:
http://shelya.moyserver.com/deklaracia_politgotovnosti.doc

Як взяти участь у обговоренні Декларації?
http://www.google.com.ua/search?q=%C4%E5%EA%EB%E0%F0%E0%F6%B3%FF+%EF%EE%EB%B3%F2%E8%F7%ED%EE%BF+%E3%EE%F2%EE%E2%ED%EE%F1%F2%B3+%F3%EA%F0%E0%BF%ED%F1%FC%EA%EE%BF+%EC%EE%EB%EE%E4%B3&ie=windows-1251&hl=uk&btnG=%CF%EE%F8%F3%EA+%F3+Google&meta=


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".