МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переможець "конкурсу" по "Криворожсталі" -

06/14/2004 | Правник
Інвестиційно-металургійний союз (хто б думав? ;) ).

Відповіді

  • 2004.06.14 | Тестер

    Re: Переможець "конкурсу" по "Криворожсталі" -

    Хто б сумнівався. Ніколи не віддавай чужим того, що може знадобитись твоїм дітям і внукам. Може і доглянуть на старості.
    Це вже навіть несмішно і не сумно. Просто "конкретний п...ц" :(
  • 2004.06.14 | Shooter

    Воно зле тим, що тепер Піня однозначно пахатиме на Хама

    Оскільки дєрібан проводили з такою кількістю порушень, навіть згідно кучмонавтської "легіслативи", що його буде досить-таки нескладно "цофнути" назад.

    З іншого боку, тепер Хам матиме що кинути пенсіонерам перед виборами -по 30 грн на особу...

    Ну і не виключено, що або Піня, або Ахмєт для підстраховки тут же перепродадуть, скажімо, опцію все тим же ж LNM-US steel...
  • 2004.06.14 | VENED

    уже сегодня перечислил 803,774 млн долл. в бюджет Украины

    РБК. 14.06.2004, Киев 16:26. Победитель конкурса по продаже 93,02% "Криворожстали" промышленно-финансовый консорциум "Инвестиционно-металлургический союз" (Киев) уже сегодня перечислил 803,774 млн долл. в бюджет Украины. Об этом сообщил председатель Фонда госимущества Украины Михаил Чечетов.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.14 | Мартинюк

      Перечислення - скоріше всього фікція

      Підписали договір, офрмили вексель, якісь банки взяли зобовязання про надання кредиту і таке подібне.
      Навіть якщо й що небудь перечислили, то повернуть собі приблизно за півроку.

      Якщо ще до того не почнуть продавати якісь складові "Криворіжсталі" третім фірмам.

      Коротше - Кучма на память про своє правління подарував дочці і зятю "Криворіжсталь". А вірний холоп Чечетов забезпечив правильність і своєчасністьб оформлення документів, якеі надають видимість законності цій процедурі.

      "Криворіжсталь" це не просто сталеливарний завод, а рудники, збагачувальні комплекси, промислова і транспорна інфраструктура розтягнута на сотні кілометрів. Тобто поважний шмат України, який сімя Кучми забрала собі на пам"ять про своє бездарне правління.Приватизувати "Криворіжсталь" не було нагальної потреби - вона і так приносила прибутки. Інвестувати туди ця сімейка також нічого не буде, хіба що за рахунок тихої перепродажі "Криворіжсталі" іноземцям "по частинах". Єдиним позитивним ефектом може стати припинення зумисного розвалювання і саботування з боку державаи, але цього можна було б досягнути і без приватизації та преміювання Кучми.

      Депутат Хмара абсолютно правий - така приватизація "Криворіжсталі" є нахабних порушенням його прав і прав всіх інших громадян . Влада свідомо протягом більш ніж десятиліття саботувала створення нормального фондового ринку акцій, аби за півдарма скуповувати українську промисловість і держмайно. Таким чином були згвалтовані права спочатку власників приватизаційних сертифікатів, а тепер всіх громадян України, яких вульгарно не допускають до участі
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.15 | Sardanapal

        Математики блин

        Сначала мы узнали, что 1+1=1, сегодня узнали, что 4 млрд UAH> 3 млрд.USD
    • 2004.06.15 | SpokusXalepniy

      ...и уже истратили на предвыборные технологии (: - :)

    • 2004.06.15 | Andrij

      Перерахували звідки?

      Тобто, ці 800 мільйонів мали нележати якійсь людині або групі людей. В Україні таких людей не існує. Офіційно. Якщо не вірите, можете зробити запит до Податкової Адміністрації. Можете там попрохати загальну інформацію про податки офіційних власників Інвестиційно-металургійного Союзу. В ПА України вам скажуть, що в Україні є багато "гривневих" мільйонерів, але навіть якщо їх всіх зібрати разом, то до 800 мільйонів "баксів" вони не дотягнуть. Отже, звідки такі гроші?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.15 | Shooter

        Re: Перерахували звідки?

        Andrij пише:
        > Тобто, ці 800 мільйонів мали нележати якійсь людині або групі людей.

        Або якійсь фірмі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.16 | Andrij

          Re: Перерахували звідки?

          Shooter пише:
          > Andrij пише:
          > > Тобто, ці 800 мільйонів мали нележати якійсь людині або групі людей.
          >
          > Або якійсь фірмі.

          Котра має належати якійсь людині або групі людей. Котрі мають платити податки зі зростання капіталу, дивідентів, таке інше. Ця інформація, звичайно, має бути доступна всім.
  • 2004.06.15 | Грізлічук

    Penny saved is penny gained (-)

  • 2004.06.15 | Shooter

    Працівник Групи німецьких консультантів при українському уряді..

    Працівник Групи німецьких консультантів при українському уряді Фердінанд Павел вважає продаж "Криворіжсталі" консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" скандалом.

    Про це він заявив у інтерв'ю радіостанції "Німецька хвиля".

    ”Це звичайно, скандал. Планка стоїть на рівні 1 мільярда доларів. Менша ціна просто неможлива. Те, що сталося, я назвав би легковажним політичним розрахунком”, - сказав Павел.

    Експерт критикує складання приватизаційних умов таким чином, що іноземці в умови конкурсу просто не вписувалися, в результаті чого серед учасників конскурсу залишилося лише два вітчизняних претенденти.

    ”На приватизацію було ще чотири претенденти, з яких принаймні два – міжнародні концерни з локальними партнерами. Обидві фірми запропонували, за інформацією, вищу ціну, ніж українці. У них були також цікаві концепції розвитку ”Криворіжсталі" як на українському, так і на світовому ринку. Мені просто не віриться, що при тій ціні, яку називали ці фірми, ”Криворіжсталь" продано українському консорціуму за значно нижчою ціною", – каже Павел.

    За його словами, ”та умова, що придбати ”Криворіжсталь” може лише фірма, яка не менше трьох років з прибутком виробляє кокс в Україні, - не є прямою дискримінуючою умовою для іноземців". Тобто такі умови можуть бути.

    Разом з тим, наголошує експерт, вони повинні бути обґрунтовані. "Умову з коксом не можна раціонально пояснити, бо кокс – це товар, який можна придбати на світовому ринку. Забезпечення комбінату коксом не могло стати проблемою для потенційних іноземних інвесторів", - вважае німецький експерт.

    Таким чином, на його думку, виробництво коксу в Україні не може бути причиною виключення потенційних інвесторів із тендера. "Фонд державного майна мав пояснити, чому висунута така умова. Цього в Україні зроблено не було. Тому весь тендер був досить непрозорим”, - робить висновок Павел.

    Крім того, експерт посилається на світовий та європейський досвід: ”У ринковій економіці є міжнародні правила, вироблені Всесвітньою організацією торгівлі, а всередині Євросоюзу – ще й правила ЄС. І в обох абсолютно чітко вказано на незаконність дискримінації іноземців у приватизуванні таких інвестиційних об'єктів. Тобто законом заборонено вписувати в тендер умови, які дискримінують іноземні фірми”.

    ”Це був би важкий удар, якби українці відмовилися від ціни, запропонованої іноземними інвесторами. Але, як відомо, ще має бути проведено кілька судових процесів, і досвід України показує, що тут варто трошки почекати”, - каже Павел.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.16 | Andrij

      Кучма та Пінчук "нагріли" Україну на 200 мільйонів доларів?

      Тобто, це якщо решта грошей вже не потікла з бюджету назад. Тобто, якщо ті гроші туди дійсно хтось перерахував. Як відомо, козли погано охороняють капусту.

      Shooter пише:
      > ”Це звичайно, скандал. Планка стоїть на рівні 1 мільярда доларів. Менша ціна просто неможлива. Те, що сталося, я назвав би легковажним політичним розрахунком”, - сказав Павел.
      >
      > Експерт критикує складання приватизаційних умов таким чином, що іноземці в умови конкурсу просто не вписувалися, в результаті чого серед учасників конскурсу залишилося лише два вітчизняних претенденти.
      >
      > ”На приватизацію було ще чотири претенденти, з яких принаймні два – міжнародні концерни з локальними партнерами. Обидві фірми запропонували, за інформацією, вищу ціну, ніж українці. У них були також цікаві концепції розвитку ”Криворіжсталі" як на українському, так і на світовому ринку. Мені просто не віриться, що при тій ціні, яку називали ці фірми, ”Криворіжсталь" продано українському консорціуму за значно нижчою ціною", – каже Павел.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.16 | Мартинюк

        Криворіжсталь дає мільярд прибутку менше ніж за півтора року.

        Тому сумнівною є сама доцільність продажі обєкту, який приносить прибуток державі. Звичайно можна продавати просто з фанатичного принципу - "аби не було державне", однак цей принцип все більше і більше починає протирічити як законам бізнесу так законам здорового глузду.
        Не кажу вже про стратегічне значення цього комплексу для цілого регіону.Тут вже починає виступати інший рівень забобонної віри - "обовязково іноземцям". Якщо економічна неефективність, а навіть збитковість цього всього для держави очевидна, то чому би вже не продати простим "своїм громадянам" - випустити акції і продати в Ощадкасах, або принаймні віддати тим кому держава винна гроші за втрачені вклади і таке подібне.

        Бажаючим пошуміти з цього приводу нагадую що ефективність управління акціонерних компаній на Заході абсолютно не залежить від концентрації пакетів акцій в олігархів та бандитів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.06.16 | Andrij

          Давайте розділимо цю проблему на складові

          Питання номер один, чи варто було приватизувати? Це питання було вирішено ВР.

          Питання номер два. Чи має право адміністрація Кучми продавати державний об"єкт зятю Кучми на 200 мільйонів дешевше від ринкової ціни?
  • 2004.06.15 | Navigator

    Боюсь, що те саме може бути з "виборами" президента України

    В понеділок вони прокинулись, і їм об"явили...
    Набивають руку на доларах, як вчені на свинках.
    Потім на українцях ті самі технології примінять.
    На виборах президента.
    Тобто "им нет преград, ни в море, ни на суше..."
  • 2004.06.16 | Майдан

    Позиція СПУ

    Социалисты настаивают на том, что "Криворожсталь" должна быть собственностью народа

    "Мы еще раз столкнулись с доказательствами коррупции в судебной системе, в Фонде государственного имущества Украины, в высших эшелонах власти во главе с Президентом Леонидом Кучмой", - так прокомментировала фракция Социалистической партии Украины ход приватизации Криворожского горно-металлургического комбината "Криворожсталь".
    Социалисты настаивают на предоставлении Кабинетом Министров Украины информации об управлении государственными долями имущества, на отчете Фонда государственного имущества Украины, отставке его председателя. Они требуют объявить мораторий на приватизацию объектов до завершения президентской избирательной кампании.
    В заявлении социалистов по этому поводу говорится, что Президент Украины не подписал принятый Закон "О внесении изменений в Закон Украины "О перечне объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации", отдав указание объявить конкурс по продаже всего пакета акций комбината "Криворожсталь".
    Специальная контрольная комиссия Верховной Рады по вопросам приватизации своевременно внесла проект постановления о преодолении президентское вето. Однако "депутаты из большинства, понимая преступность такой приватизации, под страхом репрессий боятся даже включить этот вопрос в повестку дня".
    Социалисты также напомнили, что группа народных депутатов Украины от оппозиции обратилась в суд с жалобой на действия государственных органов, игнорирующих волю Верховной Рады, лишают права принимать участие в приватизации всех граждан Украины. Голосеевский районный суд г.Киева принял на производство жалобы и возбудил по ним гражданские дела, проинформировав Фонд госимущества о приостановке процесса приватизации.
    "Тем не менее власть прибегла к открытому мошенничеству. Под ее давлением, ссылаясь на письменное требование председателя Апелляционного суда г.Киева, Голосеевский райсуд задним числом передал указанные дела на рассмотрение Печерскому районному суду, а тот на основании сфальсифицированных документов 8 июня вынес постановление, которым в принятии жалоб отказано. При этом были допущены очевидные грубые нарушения норм Конституции Украины и Гражданского процессуального кодекса", - говорится в заявлении.
    Далее социалисты подчеркивают: "Ощущая сопротивление преступной афере, режим прибегает к преследованию членов Специальной контрольной комиссии и ее аппарата. В здании Верховной Рады "неизвестные" выводят из строя компьютеры комиссии, стирается информация о документальных доказательствах злоупотреблений во время приватизации, угрозам и запугиваниям подвергаются работники аппарата. С благословения главы государства методы уголовного рэкета применяются в данное время в высших эшелонах власти.
    В точном соответствии с преступными указаниями и с нарушением великого множества законодательных положений 14 июня этого года Фонд госимущества провел закрытое заседание, куда не были допущены народные депутаты, в том числе председатель и члены Специальной контрольной комиссии Верховной Рады, журналисты и даже некоторые представители субъектов-участников так называемого конкурса по приватизации комбината. Тем не менее, итоги так называемого конкурса объявлены, самое ценное предприятие Украины похищено на глазах у всего народа".
    "Воры в доме", - такое определение ситуации вокруг приватизации комбината делает фракция социалистов. Ее представители заявляют, что не прекратят борьбу за права украинского народа и прибегнет ко всем шагам, чтобы вернуть принадлежащее ему предприятие.
    Напомним, что Фонд
    государственного имущества Украины признал консорциум "Инвестиционно-металлургический союз" (г.Киев) победителем конкурса по продаже 93,02% акций Криворожского горно-металлургического комбината "Криворожсталь" (г.Кривой Рог, Днепропетровская область). Пакет акций продали за 4 млрд. 260 млн. гривень.
  • 2004.06.16 | Ігор Немашкало

    Інформації про крадіжки

    Я вважаю, що правильно продали, бо якраз перед тим пройшло кілька інформацій про великі організовані крадіжки металу з Криворіжсталі самими працівниками заводу. Стонями тонн. Невже ці інформації були інспіровані владою чи зацікавленими особами під приватизацію, щоб створити враження того, що держава не може бутиефективним власником і треба рятувати хоч те, що залишилось від остаточного розкрадання? А хіба, до речі, це не так?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".