МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Спротив" курінню та хамству

06/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Цього тижня молодіжний громадський рух "Спротив" проведе чергову неординарну акцію на захист прав громадян. Цього разу вона стосуватиметься проблеми пасивних курців, якими мимоволі стають пасажири маршруток тоді, як водії, попри заборону, відповідно до постанови Кабміну, дозволяють собі курити в салонах громадського транспорту, зокрема під час перевезення людей.

Як розповів "Поступу" один з організаторів акції, активіст "Спротиву" Роман, він разом з соратниками цього тижня розклеюватиме в маршрутних таксі наліпки з написом "Водій не має права курити в маршрутці", які, до речі, вони виготовлять власним коштом. Окрім того, враховуючи й інші порушення з боку водіїв маршруток, "спротивці" розклеять також наліпки з нагадуванням, що водії не мають права хамити пасажирам, а також голосно слухати музику в салоні громадського транспортного засобу.

На листівках також буде зазначено телефони Комітету з питань захисту прав споживачів та управління транспорту Львівської міськради, щоб пасажири знали, куди можна поскаржитися, якщо водії порушуватимуть їхні права.

Роман нагадав, що місяць тому його організація уже проводила схожу акцію, які стосувалася куріння водіїв у маршрутках. За його словами, частину листівок самі ж водії тоді позривали або позатирали номери телефонів, за якими пасажири могли скаржитись. Тому паралельно "спротивці" розклеюватимуть плакати на кінцевих зупинках маршрутних таксі, а також вручатимуть водіям роз'яснення про порушення ними прав пасажирів.

Роман зауважив, що метою акції є вкотре нагадати водіям про те, що вони не мають права псувати здоров'я пасажирам, особливо хворим людям чи дітям, які теж часто стають пасивними курцями в маршрутках. Однак водночас члени "Спротиву" зважають і на права водіїв. Тому вони планують звернутися із заявою в управління транспорту міськради з нагадуванням, "що водії теж люди", і, щоб вирішити проблему куріння у салонах маршруток, запропонують спеціально відвести для них певний час на перекур. Також учасники акції вимагають згадати і про інші потреби водіїв, тобто вважають за необхідне, щоб міська влада потурбувалася про біотуалети на кінцевих зупинках.

Поступ

За інформацією Майдан-Інформу, акція пройде одночасно в кількох містах України.

Відповіді

  • 2004.06.15 | Енді

    Re: "Спротив" курінню та хамству

    Також потрібно ввести заборону на паління в публічних місцях, а саме:

    -в чергах на маршрутки та подібних чергах;

    -в підземних переходах (особливо в переходах, що сполучаються
    з територією метро) - дуже "приємно" вдихати повітря забруднене димом курців, які смокчуть бичка в аккурат біля знаку "No Smoking",
    в присутності ментів, котрі замість того щоб зробити зауваження - стрельнуть цигарку та й ще закурять поруч;

    -в інших місцях масового скупчення людей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.15 | Olena

      Re: "Спротив" курінню та хамству

      Енді пише:
      > Також потрібно ввести заборону на паління в публічних місцях, а саме:
      >
      > -в чергах на маршрутки та подібних чергах;
      >
      > -в підземних переходах (особливо в переходах, що сполучаються
      > з територією метро) - дуже "приємно" вдихати повітря забруднене димом курців, які смокчуть бичка в аккурат біля знаку "No Smoking",
      > в присутності ментів, котрі замість того щоб зробити зауваження - стрельнуть цигарку та й ще закурять поруч;
      >
      > -в інших місцях масового скупчення людей.

      Офіційно в розвинених країнах куріння в місцях масового скупчення людей заборонено. Так само, як і в офісах, різних установах тощо. Але як альтернатива пропонуються спеціальні місця для курців. Звісно, добре це, АЛЕ: ці є самі місця розташовані таким чином, що ніяк не відокремлені від "загальної" території, де введена заборона на куріння. Наприклад: довгий коридор в будівлі, а для курців відведений закуток десь всередині коридору. И ти мусиш проходити поруч дуже швидко, намагаючись не дихати. Другий приклад: на вокзалах, навіть на станціях, які розташовані на відкритому повітрі: там є спуціально позначені упни з піском. Біля них можна палити, в інших місцях - заборонено. Але що з того, що поруч може стояти жінка з дитиною?
      Ще один приклад: у поїздах є розподіл на місця для курців и не курців. Але тим не менш - "аромат" гуляє по всьому поїзду, навіть при умові наявності кондиционерів. На практиці виглядає це часто так: людина сидить на місці для некурців, а щоб випалити цигарку, йде за пару рядів, сідає і палить. І не поскаржишся - все за законом чи "інструкцією".

      Так що... Спроби ці - справа добра, але в нашому суспільстві - утопія :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.16 | Михайло Свистович

        Re: "Спротив" курінню та хамству

        Olena пише:
        >
        > Офіційно в розвинених країнах куріння в місцях масового скупчення людей заборонено.

        Із країн, які називають розвиненими, я був лише у США (у Вашингтоні). Там курять всюди, як у Києві. Ніякої різниці. І бички кидають просто на землю. Єдине, що в забігайлівках, де курять, є столи для "несмокаючих". Але чи їм легше від того? :) Дифузія ж робить свою справу, і диму не накажеш не летіти до тих столів :)

        ІМХО, в нас є набагато більш глобальні зараз проблеми, аніж боротьба з тютюнопалінням. Краще б нашоукраїнці місцевим самоврядуванням зайнялись, бо там така задниця...
      • 2004.06.22 | знавець справи

        Re: "Спротив" курінню та хамству

        Зараз на підписанні у Кучми Наказ, який дозволить ратифікувати Рамкову Конвенцію з Контролю над Тютюном (РККТ)
        якщо підписання відбудеться це в подальшому полегшить вирішувати питання політики повітря чистого від тютюнового диму, я вже не говорю про інші ефективні заходи з контролю над тютюном.
        А про Америку не скажу бо не бачила, хоча знаю, що в Ірландії штраф за куріння в громадських місцях 3000 Євро і влада задоволена результатами виконання Закону з заборони куріння. Курці теж задоволені, їм так само бракує чистого повітря як і тим, хто не курить.
        Olena пише:
        > Енді пише:
        > > Також потрібно ввести заборону на паління в публічних місцях, а саме:
        > >
        > > -в чергах на маршрутки та подібних чергах;
        > >
        > > -в підземних переходах (особливо в переходах, що сполучаються
        > > з територією метро) - дуже "приємно" вдихати повітря забруднене димом курців, які смокчуть бичка в аккурат біля знаку "No Smoking",
        > > в присутності ментів, котрі замість того щоб зробити зауваження - стрельнуть цигарку та й ще закурять поруч;
        > >
        > > -в інших місцях масового скупчення людей.
        >
        > Офіційно в розвинених країнах куріння в місцях масового скупчення людей заборонено. Так само, як і в офісах, різних установах тощо. Але як альтернатива пропонуються спеціальні місця для курців. Звісно, добре це, АЛЕ: ці є самі місця розташовані таким чином, що ніяк не відокремлені від "загальної" території, де введена заборона на куріння. Наприклад: довгий коридор в будівлі, а для курців відведений закуток десь всередині коридору. И ти мусиш проходити поруч дуже швидко, намагаючись не дихати. Другий приклад: на вокзалах, навіть на станціях, які розташовані на відкритому повітрі: там є спуціально позначені упни з піском. Біля них можна палити, в інших місцях - заборонено. Але що з того, що поруч може стояти жінка з дитиною?
        > Ще один приклад: у поїздах є розподіл на місця для курців и не курців. Але тим не менш - "аромат" гуляє по всьому поїзду, навіть при умові наявності кондиционерів. На практиці виглядає це часто так: людина сидить на місці для некурців, а щоб випалити цигарку, йде за пару рядів, сідає і палить. І не поскаржишся - все за законом чи "інструкцією".
        >
        > Так що... Спроби ці - справа добра, але в нашому суспільстві - утопія :(
  • 2004.06.15 | Тестер

    Re: "Спротив" курінню та хамству

    Нормальна і правильна акція. Хоч сам курю, але вже дістали ті хами, що курять у довгих входа-переходах метро, де продихнути нічим. Я б таким ті бички в рот заткнув або в...
    А взагалі - треба штрафувати і частину виділяти на премії ментам.
    В такому випадку буде позитивний ефект.
  • 2004.06.15 | Свинья на радуге

    Якщо вже мова йде про маршрутки...

    ...то є аспект, ІМХО, наразі важливіший за паління водіїв. Це - банальне виконання правил дорожнього руху. Зокрема, що стосується вимог пасажирів зупинятися попід кожним ліхтарем та виконання водіями цих вимог. Крутяги на "бехах" та "мєрінах" відпочивають у порівнянні з тим, що виробляють при цьому водії маршруток.
    Цікаво, невже в положеннях, які регламентують роботу комерційних перевізників, сказано, що вони можуть робити зупинки де заманеться? А паління - якась боротьба з вітряками, здається.
    "Корпоративної солідарності" з курцями у мене нема - я не палю.
  • 2004.06.15 | ridzniece

    Re: "Спротив" курінню та хамству

    То что быстрых результатов не будет - точно, но идея замечательная!
    Поэтому отказываться от защиты прав некурящих на том основании, что этого ( адекватных мер воздействия на тех, кто табачным дымом наровит отравить окружающих) не будет никогда, потому что не будет никогда не стоит.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".