МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Кандидат у Президенти України Віктор Янукович: можливі сценарії

06/15/2004 | Василь
Презентація шостого випуску дослідження Агентства моделювання ситуацій „Сьогоднішні лідери України: примірювання ролі Президента”. Демоверсія VІ. „Кандидат у Президенти України Віктор Янукович: можливі сценарії розвитку ситуації”

У вівторок, 15 червня 2004 р., у приміщенні Агентства УНІАН відбулася презентація шостого випуску дослідження Агентства моделювання ситуацій „Сьогоднішні лідери України: примірювання ролі Президента". Демоверсія VІ. „Кандидат у Президенти України Віктор Янукович: можливі сценарії розвитку ситуації", присвячена особливостям ведення політичної кампанії прем'єр-міністром Віктором Януковичем та його командою.

Зокрема, у дослідженні автори намагалися проаналізувати всі напрямки передвиборної кампанії В.Януковича: організаційний потенціал кандидата; ефективність та недоліки численних штабів Януковича (жоден з яких не може вважатися до кінця йому відданим); особистісний компонент у передвиборчій кампанії прем'єр-міністра; особливості інформаційної та піар-кампанії; технологічні „заготовки" (проект „вибілювання" Януковича для завчасного „випуску пари" виборцями та супротивниками).

Також у дослідженні зроблений побіжний аналіз кадрового резерву В.Януковича — тих політиків та управлінців, які зможуть очолити найбільш важливі посади в Адміністрації Президента, уряді, парламенті, регіональних органах виконавчої влади. При цьому автори виходили з того, що нинішній уряд не можна назвати „урядом Януковича" – він є швидше „коаліційним урядом Медведчука".

Основні висновки, які були зроблені експертами під час дослідження:

—Віктор Януковичпоки не є остаточно утвердженим „єдиним кандидатом від влади"

—Штаб Януковича досі знаходиться лише у стадії формування

—Адміністративний апарат, що курується Адміністрацією Президента, поки що на повну силу працює лише персонально „проти Ющенко", кроків „за Януковича" не спостерігається (деструктив замість конструктиву)

—Уряд Президента Януковича буде менш прогнозованим, аніж уряд Президента Ющенка

—Спадковість влади за часів Президента Януковича можлива лише за умов, якщо Янукович не буде самостійним гравцем.

Цим випуском Агентство продовжує серію персоніфікованих досліджень щодо кандидатів у Президенти. Попереднє дослідження було присвячено аналізу кадрового, організаційного, фінансового, технологічного, політичного тощо потенціалу кандидата у Президенти України Віктора Ющенка. Наступне буде присвячено Олександру Морозу.

В.Бала, директор Агентства моделювання ситуацій: „В.Янукович знаходиться у дуже непевній ситуації. З одного боку, йому немає жодних підстав довіряти намірам Президента, а тим більше голові його Адміністрації. А отже – безоглядно приймати всю пропоновану допомогу або більш чи менш впевнено розраховувати на неї в майбутньому, до кінця виборчої кампанії. З іншого боку, необхідність спиратися лише на власні ресурси і можливості в нього немає жодної змоги реалізувати бодай наскільки значною мірою – через залежність від Президента та, опосередковано, від глави його Адміністрації. Те, наскільки витончено він зможе лавірувати між їхніми і своїми інтересами, і визначить міру успішності його президентської кампанії".


О.Голобуцький, заступник директора АМС: „Де опиниться Україна за Президента В.Януковича, передбачити неможливо, оскільки на нього зав'язано надто багато бізнесових інтересів. Однак попередній аналіз нинішніх кроків представників донецької ФПГ дає можливість оцінити рух до об'єднаної Європи як більш вірогідний, порівняно зі зближенням з РФ".


Результати дослідження були підтвердженні експертним опитуванням.

З 28 травня по 2 червня Агентством моделювання ситуацій (www.agency.org.ua) у рамках проекту „Український вибір" (http://uv.ukranews.com) проводилося експертне опитування щодо визначення особливостей ведення передвиборчої боротьби.

У опитуванні взяли участь 28 експертів – політологів, політичних оглядачів провідних українських ЗМІ.

Зокрема, опитуваним пропонувалося відповісти н такі основні питання:

1.Яка вірогідність участі прем'єр-міністра Віктора Януковича у президентських виборах.

2.Проаналізуйте передвиборну стратегію Олександра Мороза.

3.Хто з політиків найвірогідніше самостійно буде брати участь у президентських виборах.

4.Проаналізуйте вірогідність участі Юлії Тимошенко у виборах 2004 року.

5.Яка на Вашу думку реальна причина не створення єдиного штабу Ющенка-Тимошенко?


Результати опитування є досить показовими.


1. На перше питання щодо „участі прем'єр-міністра Віктора Януковича у президентських виборах" більшість респондентів зійшлися на тому, що Янукович насправді не є „єдиним кандидатом від влади".

Жоден з респондентів не вибрав варіант відповіді „Влада остаточно визначилась зі своїм претендентом, Янукович той політик, що протистоятиме Ющенку та який буде наділений усім спектром адмінресурсу".

Натомість більшість опитуваних зійшлися на тому, що „Янукович буде вести боротьбу з Ющенком, володіючи лише власними ресурсами (ресурси донецької групи, ресурси посади тощо). Президент не зробить на нього остаточну ставку".

І лише кілька опитуваних вважають, що „Янукович як єдиний від влади кандидат у президенти не дійде навіть до факту висунення політичними з'їздами, суб'єктами „більшості" (парламентсько-президентської коаліції)".

2. Показово одностайні відповіді було отримано щодо „передвиборної стратегії Олександра Мороза". Всі респонденти вважають, що висунення О.Мороза кандидатом у Президенти є результатом „стратегічного союзу із Медведчуком на виборах 2004 та 2006 років. Очікується створення єдиного лівоцентристського руху, наближення до Соцінтерну тощо". Проте дехто із опитуваних також додав, що цей союз не лише ситуативний, але і локально взаємовигідний. Тобто, О.Мороз використовує ресурси В.Медведчука не менше, ніж Медведчук використовує політичний авторитет Мороза.

3. Відповідаючи на третє питання, експерти одностайно прогнозують участь у виборах у якості кандидатів Анатолія Кінаха та Наталії Вітренко. Більшість експертів вважає, що кандидатами у Президенти також будуть Ю.Тимошенко, С.Тигіпко та В.Пустовойтенко.

Жоден з опитаних не припустив можливості участі Леоніда Грача у виборах восени 2004 року у якості кандидата у Президенти.

4. Розглядаючи ймовірність балотування Юлії Тимошенко кандидатом у Президенти України, більшість опитаних зійшлося на думці, що це є „результатом домовленостей із провладним табором щодо відбору голосів Ющенка".

І лише кілька респондентів відповіли, що похід Тимошенко на президентські вибори швидше за все є спробою „підняти свій рейтинг та рейтинг власної партії напередодні виборів 2006 року".

5. Ще одним прикладом одностайної (лише один респондент проголосував інакше) відповіді стало питання щодо причин відсутності реальних домовленостей між Ющенком та Тимошенко. Зокрема, реальною причиною нестворення єдиного штабу Ющенка-Тимошенко більшість опитаних вважають „амбіції команди Ющенка, що не дозволяють ефективно співпрацювати цим двом силам".

І лише один опитаний відповів, що „Тимошенко ніколи насправді не бажала перемоги Ющенка".

Агентство моделювання ситуацій (www.agency.org.ua) висловлює подяку експертам, які взяли участь в опитуванні. Сподіваємося, що такі бліц-опитування стануть регулярними.

Партнером дослідження є проект „Український вибір" http://uv.ukranews.com, започаткований Агентством „Українські новини" (www.ukranews.com) за підтримки Агентства моделювання ситуацій.

http://www.agency.org.ua/index.php?mod=demo8

Відповіді

  • 2004.06.15 | утомленные солнцем

    Re: „Кандидат у Президенти України Віктор Янукович: можливі сценарії

    Голобуцкий поделал такую нехреновую работу - за такие малые деньги. По идее, Янукович, вместе с Герман, должны были Вам дотацию выписать. P.s.Кстати, одновременно кошторис о поддержке можно подать и Ющенко. Вы все равно их обоих "опустили"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".