МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Как проголосовать иногородним?

08/15/2004 | paul
У меня на работе (в Киеве), работает несколько человек, к-е сами не из Киева. Как мне их уговорить проголосовать легко и непринужденно на президентских выборах? Ситуация, думаю, типичная для Киева. Много людей со всей Украины и никто голосовать не хочет или просто не знает, как это можно сделать.

Відповіді

  • 2004.08.15 | Yury

    Re: Как проголосовать иногородним?

    Статья 35 Закона о выборах президента. Доступно на rada.gov.ua. Иногородним придется съездить домой и получить открепительное удостоверение.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.15 | paul

      Re: Как проголосовать иногородним?

      Читал 2 раза - мало чего понял :(. Надо будет еще перечитать.
      Я, возможно, не совсем корректно сформулировал вопрос. Попробую еще раз:
      Как может проголосовать человек, который постоянно живет и работает например в Киеве, а прописан/зарегистрирован в другом городе. Может есть несколько разных способов это сделать, какой из них самый доступный? Может стоит зарегистрироваться в Киеве и тогда должны будут внести в списки по месту жительства и никуда ездить не нужно?
      Можно ли попросить родственников в родном городе оформить документы, чтобы самому туда не ездить? Вобщем, как это можно сделать максимально просто?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.15 | Костя Порох

        Re: Как проголосовать иногородним?

        paul пише:
        > Как может проголосовать человек, который постоянно живет и работает например в Киеве, а прописан/зарегистрирован в другом городе. Может есть несколько разных способов это сделать, какой из них самый доступный?

        Самий доступний - взять открепной талон там, где ви прописани.

        > Может стоит зарегистрироваться в Киеве и тогда должны будут внести в списки по месту жительства и никуда ездить не нужно?

        Самий еффективний вариант.

        > Можно ли попросить родственников в родном городе оформить документы, чтобы самому туда не ездить?

        Нет.
  • 2004.08.16 | otar

    Два запитання

    У мене виникає ще два запитання:

    1. КОЛИ почнуть видавати відкріпні посвідчення?

    2. ЧИ дає це посвідчення право голосувати як у 1-му, так і в 2-му турі?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.16 | Василь Гулeй

      дві відповіді


      otar пише:
      У мене виникає ще два запитання:

      1. КОЛИ почнуть видавати відкріпні посвідчення?

      2. ЧИ дає це посвідчення право голосувати як у 1-му, так і в 2-му турі?



      1. з момeнту утворeння дільничних виборчих комісій;

      2. щоб проголосувати, трeба бути внeсeним до виборчих списків. яким чином - з чи бeз відкріпного посвідчeння - діло тeхніки. алe коли ти вжe внeсeний у пeршому турі, то лишаєшся там і до другого. окрім варіанту, коли після голосування в пeршому турі ти просиш відкріпнe посвдчeння щe раз.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.16 | Людмила Коваль

        Cтоп!

        >
        > otar пише:

        > 2. ЧИ дає це посвідчення право голосувати як у 1-му, так і в 2-му турі?
        >
        >
        >Василь Гулeй пише:
        > 2. щоб проголосувати, трeба бути внeсeним до виборчих списків. яким чином - з чи бeз відкріпного посвідчeння - діло тeхніки. алe коли ти вжe внeсeний у пeршому турі, то лишаєшся там і до другого. окрім варіанту, коли після голосування в пeршому турі ти просиш відкріпнe посвдчeння щe раз.

        Мушу уточнити.

        Пан Василь пише:
        1. "щоб проголосувати, трeба бути внeсeним до виборчих списків. яким чином - з чи бeз відкріпного посвідчeння - діло тeхніки.".

        По-перше, без вікріпного посвідчення іногороднього НЕ внесуть у список дільничної комісії!!!

        Згідно ст. 31, п.п.1,2 Закону Цкраїни "Про вибори президента" до загального списку виборців включаються громадяни України, які мають право голосу та які на день складання списку постійно проживають на відповідній території/, тобто є ЗАРЕЄСТРОВАНИМИ (по старому прописаними) на території даного округу.
        Отже, громадянин, який проживає у Києві, але місцем реєстрації його проживання є, наприклад, м. Львів, буде занесений у списки віборців м. Львова, а не Києва!!!
        Щоб проголосувати у Києві він ПОВИНЕН взяти відкріпне посвідчення у Львові, або прописатися у Києві при цьому виписавшись зі Львова!!!

        Отже, внесення львів"янина у списки виборців м. Києва НЕ Є ділом техніки, а ділом зміни місця реєстрації свого проживання, або ділом отримання відкріпного посвідчення!!!
        2. Пан Василь пише: "алe коли ти вжe внeсeний у пeршому турі, то лишаєшся там і до другого. окрім варіанту, коли після голосування в пeршому турі ти просиш відкріпнe посвдчeння щe раз".

        Це не зовсім так.

        Згідно п.4 ст. 36 Закону "Про вибори президента", особи, які були включені до списку виборців на підставі відкріпних посвідчень до списку виборців для повторного голосування НЕ ВНОСЯТЬСЯ. Для голосування у другому турі їм ТРЕБА БРАТИ НОВЕ ВІДКРІПЛЕННЯ.
        Згідно п.2 ст.33 Закону "Про вибори президента" відкріпні посвідчення для першого туру і для другого туру виборів МАЮТЬ ВІДМІННУ ФОРМУ.

        Повторюю те саме, але на хлопський розум.

        Щоб громадянин України з зареєстрованим місцем постіного проживання у Львові міг проголосувати у Києві у першому і другому турі, йому треба двічі брати відкріпні посвідчення. Перший раз - перед голосування у першому турі. (це буде відкріпне посвідчення однієї форми) Другий раз - перед голосуванням у другому турі ( це буде відкріпне посвідчення іншої форми).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.16 | otar

          во блін :(

          А я вже замріявся: візьму відкріпний на обидва рази... ля ля ля... Але питання: чи можу я взяти відкріпний лист для 2-го туру ПІД ЧАС 1 туру, себто в неділю 31 жовтня?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.16 | Людмила Коваль

            Re: во блін :(

            otar пише:
            > А я вже замріявся: візьму відкріпний на обидва рази... ля ля ля... Але питання: чи можу я взяти відкріпний лист для 2-го туру ПІД ЧАС 1 туру, себто в неділю 31 жовтня?

            На жаль 31 жовтня Ви ще не зможете узяти відкріпне посвідчення для другого туру, але дописом нижче Ви знайдете для себе класну поралу. ;) На Вашому місці я би обов"язково скористалася можливістю бути спостерігачем в Києві. Ви людина активна. ;)
        • 2004.08.17 | Василь Гулeй

          Re: Cтоп!

          важко щось додати, алe спробую (для авторeабілітації - по суті, раджу читати допис пані Людмили :) ):

          Людмила Коваль пише:

          По-перше, без вікріпного посвідчення іногороднього НЕ внесуть у список дільничної комісії!!! Щоб проголосувати у Києві він ПОВИНЕН взяти відкріпне посвідчення у Львові, або прописатися у Києві при цьому виписавшись зі Львова!!!

          ну, власнe, я цe й мав на увазі під висловом "діло тeхніки". тобто, підстави для включeння до виборчих списків нe обмeжуються наявністю відкріпного посвідчeння, і які самe ці підстави - маловажливо, якщо людина до списків таки була включeна. втім, Вашe формулювання достунішe. :)

          2. Пан Василь пише: "алe коли ти вжe внeсeний у пeршому турі, то лишаєшся там і до другого. окрім варіанту, коли після голосування в пeршому турі ти просиш відкріпнe посвдчeння щe раз".

          Це не зовсім так.


          каюсь - тут був нeправий (бо продивився лишe ст 36 п 1 і 2, з яких цe випливало); втім, мушу уточнити Ваш допис - ст 36 п 4 сформульованe таким чином: "Особи, включені до списку виборців на підставі відкріпних посвідчень на право голосу у день виборів, до списку виборців для повторного голосування не включаються."

          можe, я помиляюся, алe цe положeння мусить стосуватися нe всіх влючeнь з відкріпними посвідчeннями, а лишe ті з них, що були зроблeні власнe в дeнь виборів. імхо :)

          що ж до суті - то, щe раз повторюю, останній Ваш абзац був дужe класним :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.17 | Людмила Коваль

            Re: Cтоп!

            Василь Гулeй пише:
            >Людмила Коваль пише:
            > каюсь - тут був нeправий (бо продивився лишe ст 36 п 1 і 2, з яких цe випливало); втім, мушу уточнити Ваш допис - ст 36 п 4 сформульованe таким чином: "Особи, включені до списку виборців на підставі відкріпних посвідчень на право голосу у день виборів, до списку виборців для повторного голосування не включаються."
            >
            > можe, я помиляюся, алe цe положeння мусить стосуватися нe всіх влючeнь з відкріпними посвідчeннями, а лишe ті з них, що були зроблeні власнe в дeнь виборів. імхо :)
            >
            Так, це речення: "Особи, включені до списку виборців на підставі відкріпних посвідчень на право голосу у день виборів, до списку виборців для повторного голосування не включаються", - можна читати двояко.
            Його можна прочитити таким чином, що не включаються у список повторного голосування особи з відріпними посвідченнями, яких було занесено у список у день виборів. І це означатиме, що коли особу з відкріпним посвідченням включили у список не 31, а 30 жовтня, то вона залишається у списку і на другий тур. А можна читати так, що право голосу у день виборів, отримане по відкріпному посвідченню, обмежується лише одним туром. Це тонка колізія і мало хто з виборців її побачить і ще менша кількість виборців спробує її удоводнити членам виборчкому. Та навіть якщо спробує удоводнити, то потерпить фіаско, бо існує чітка офіційна позиція, якої тримаються навіть фахівці в галузі виборчого права. Ця позиція полягає у тому, що ті хто голосував у першому турі по відкріпному посвідченню має брати його і на другий тур. :-(


            P.S.Не можу не відзначити оригінальну нетрадиційність Вашого погляду на речі, яку Ви постійно демонструєте. ;)

            Маю для Вас деякі новини, але про це листом і вже завтра (нині був черговий скажений день, як і попередні).
  • 2004.08.16 | Людмила Коваль

    Re: Как проголосовать иногородним? (доповнено)

    paul пише:
    > У меня на работе (в Киеве), работает несколько человек, к-е сами не из Киева. Как мне их уговорить проголосовать легко и непринужденно на президентских выборах? Ситуация, думаю, типичная для Киева. Много людей со всей Украины и никто голосовать не хочет или просто не знает, как это можно сделать.

    Легко проголосувати не вийде. :-( Доведеться або змінити місце постійної реєстрації проживання, або двічі брати відкріпне посвідчення.

    Читайте ст.33, 31, 35, 36 Закону України "Про вибори президента", або мій допис - відповідь пану Василю.

    Порадьте своїм друзям стати спостерігачами у Києві. Це можна згідно ст. 68 Закону "Про вибори президента". Так вони зможуть якщо не проголувати самі то, принаймні, активно повпливати на чистоту виборчого процесу на тій дільниці, де будуть спостерігачами.

    Те саме раджу зробити і Отару. ;)

    Якщо в штабі Юшенка Вам втиратимуть, що Ви, як іногододній не можете бути спостерігачем в Києві, тикайте їм в ніс ст. 68 Закону і вимагайте включення себе у список спостерігачів. На жаль у регіональних штабах Ющенка сидить купа невігласів і вони погодяться прийняти Вашу допомогу тільки після того, як Ви проведети з ними правовий лікбез. :-(

    Нічого просто і легко не дається у нашій коханій країні. І не мрійте. Гостріть зуби і вперед!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.16 | otar

      в мене випадок інший...

      Я поїду голосувати до Дніпропетровська, де я прописаний (ну, тобто зареєстрований). У будь-якому разі, хоч яким поїздом я їхатиму зі Львова, я ніяк не встигну на початок дня, і зможу виконувати обов'язки спостерігача хіба що з години 12-ї; крім того, заочно мене спостерігачем ніхто не запише.

      Є варіант - лишитися на 1 тур у Львові (все одно Ющенко пройде у 2-й), але ну дуже мені не хочеться, щоб мій голос без моєї участі був використаний на користь Віктора Федоровича....
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.16 | Людмила Коваль

        Re: в мене випадок інший...

        Шкода, що у Вас все так складно.
        Якби мова йшла про Львів і Київ, то можна булоб зрезигнувати своїм голосуванням у Львові і присвятитися діяльності спостерігача в Києві. (Львів і ціла Західна Україна досить надійний регіон для Ющенка). Але коли мова йде про Дніпропетровськ, то треба їхати і голосувати, бо інакще проголосують замість ВАс. :(
    • 2004.08.16 | Yury

      Re: Как проголосовать иногородним? (доповнено)

      Людмила Коваль пише:

      > Якщо в штабі Юшенка Вам втиратимуть, що Ви, як іногододній не можете бути спостерігачем в Києві, тикайте їм в ніс ст. 68 Закону і вимагайте включення себе у список спостерігачів. На жаль у регіональних штабах Ющенка сидить купа невігласів і вони погодяться прийняти Вашу допомогу тільки після того, як Ви проведети з ними правовий лікбез. :-(

      " Стаття 68. Офiцiйнi спостерiгачi

      1. У виборчому процесi можуть брати участь офiцiйнi спостерiгачi вiд кандидатiв на пост Президента Украiни, партiй (блокiв), якi висунули кандидатiв. Офiцiйнi спостерiгачi вiд iноземних держав та мiжнародних органiзацiй можуть вести спостереження за ходом виборчого процесу.

      2. Повноваження офiцiйних спостерiгачiв починаються з дня iх реестрацii вiдповiдною виборчою комiсiею у порядку, передбаченому цим Законом, i припиняються пiсля встановлення Центральною виборчою комiсiею результатiв виборiв Президента Украiни.

      3. Виборча комiсiя, яка зарееструвала офiцiйного спостерiгача, може достроково припинити його повноваження у разi встановлення фактiв грубого або систематичного порушення ним Конституцii Украiни ( 254к/96-ВР ) та законiв Украiни. Про припинення повноважень офiцiйного спостерiгача приймаеться мотивоване рiшення. "

      тут нічого немає щодо місця реєстрації спостерігача... Чи тикати тим, що те, що не заборонено, те дозволено? До речі, мій колега мав бажання допомагати тутешньому штабу ВАЮ, але йому фактично не дозволили, тому що він зареєстрований/прописаний у іншому місті. Я згоден з тим, що він не може бути членом тутешньої комісії, не може підписуватись у "місцевому" підписному листі. Але чому він не може збирати підписи чи бути спостерігачем незрозуміло. Чи існує якесь роз'яснення центрального штабу чи ЦВК щодо цього, у яке можна ткнути? :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.16 | Людмила Коваль

        Re: Как проголосовать иногородним? (доповнено)

        Yury пише:
        > тут (у ст.68 - Л.К.)нічого немає щодо місця реєстрації спостерігача... Чи тикати тим, що те, що не заборонено, те дозволено?
        >

        Саме так. Що не заборонено - те дозволено. :-)

        На недільному тренінгу для членів комісію я з"ясовувала у лектора-юриста питання саме іногородніх спостерігачів. Отже моя відповідь про право іногородніх бути спостерігачами - це не тільки плід мого "ясного розуму", але й результат консультації з фахівцем в галузі виборчого права. ;)

        >До речі, мій колега мав бажання допомагати тутешньому штабу ВАЮ, але йому фактично не дозволили, тому що він зареєстрований/прописаний у іншому місті. Я згоден з тим, що він не може бути членом тутешньої комісії, не може підписуватись у "місцевому" підписному листі.
        >
        Якраз підписатися у підписному листі (якщо мова йде про збір підписів за кандидата) він може будь-де. Просто не повинен це робити двічі.

        >Але чому він не може збирати підписи чи бути спостерігачем незрозуміло. Чи існує якесь роз'яснення центрального штабу чи ЦВК щодо цього, у яке можна ткнути? :)
        >

        На кожен випадок життя не напасесся інструкціями. Але відмови штабістів іногороднім бути спостерігачами - це їх самодіяльна творчість. Те саме зі збиранням підписів. Якщо людина проживає тривалий час не замісцем реєстрації (таких багато)то ніщо не заважає їй допомогати штабу за місцем проживання. Вона ж підписи збирає не від ЖЕКУ, а від штабу. При чім тут місце реєстрації?

        Щодо роз"яснень центрального штабу.

        Так, юридичний відділ центрального штабу Ющенка розробляє і розсилає місцевим штабам рекомендації. Чи читають їх там і на скільки уважно? Здогадайтесь самі.

        Як на мене, то тим штабістам не завадив би тренінг, бо вони часами з розумним виглядом несуть відверту відсебятину. :fou:
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.16 | Yury

          Re: Как проголосовать иногородним? (доповнено)

          Людмила Коваль пише:
          > >До речі, мій колега мав бажання допомагати тутешньому штабу ВАЮ, але йому фактично не дозволили, тому що він зареєстрований/прописаний у іншому місті. Я згоден з тим, що він не може бути членом тутешньої комісії, не може підписуватись у "місцевому" підписному листі.
          > Якраз підписатися у підписному листі (якщо мова йде про збір підписів за кандидата) він може будь-де. Просто не повинен це робити двічі.

          Гм... Згідно отриманою мною інструкції щодо збіру підписів усі підписи у одному листі мають належати мешканцям одного населеного пункту, а саме того, котрий вказаний на початку листа. Тобто, взяти підпис мешканця іншого міста я можу лише на окремому листі, персонально для нього, але не в загальному. Інструкція навіть пропонує збирати підписи з особою обережність на вокзалах, автостанціях і інших містах, де можуть бути немісцеві.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.16 | Людмила Коваль

            Re: Как проголосовать иногородним? (доповнено)

            Yury пише:
            > Людмила Коваль пише:
            > > Якраз підписатися у підписному листі (якщо мова йде про збір підписів за кандидата) він може будь-де. Просто не повинен це робити двічі.
            >
            > Гм... Згідно отриманою мною інструкції щодо збіру підписів усі підписи у одному листі мають належати мешканцям одного населеного пункту, а саме того, котрий вказаний на початку листа. Тобто, взяти підпис мешканця іншого міста я можу лише на окремому листі, персонально для нього, але не в загальному. Інструкція навіть пропонує збирати підписи з особою обережність на вокзалах, автостанціях і інших містах, де можуть бути немісцеві.

            Стверджувати не буду.
            Керувалась власним досвідом. В центрі Києва на Хрещатику стояла помаранчева палатка. Там мені і запропонували поставити підпис, якщо маю паспорт при собі. Чи я є киянкою і тим більше чи живу на Печерську, мене не питали. Правда й паспорту при собі не мала, тож тоді підпис не поставила. Може б питання і виникли, пред"яви я паспорт. З другого боку, набіса стояла та палатка на Хрещатику, якщо процедура збору підписів така, як Ви розповідаєте?

            З другого боку, з Вашої розповіді не випливає, що іногородній не може підписатися. Інструкція радить бути уважними тим, хто збирає підписи і заносити іногородніх в окремий список. Чи не так?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.16 | galarina

              Людмило Коваль Ви помиляєтесь

              Людмила Коваль пише:
              > Стверджувати не буду.
              > Керувалась власним досвідом. В центрі Києва на Хрещатику стояла помаранчева палатка. Там мені і запропонували поставити підпис, якщо маю паспорт при собі. Чи я є киянкою і тим більше чи живу на Печерську, мене не питали. Правда й паспорту при собі не мала, тож тоді підпис не поставила. Може б питання і виникли, пред"яви я паспорт. З другого боку, набіса стояла та палатка на Хрещатику, якщо процедура збору підписів така, як Ви розповідаєте?
              >
              > З другого боку, з Вашої розповіді не випливає, що іногородній не може підписатися. Інструкція радить бути уважними тим, хто збирає підписи і заносити іногородніх в окремий список. Чи не так?

              Закон про вибори Президента ст.55 частина 14
              При встановленні на підставі підписних листів кількості виборців, які підтримали кандидата на пост Президента України, не враховуються підписи окремих виборців:
              5) які не є мешканцями населених пунктів, де проводився збір
              підписів;
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.16 | Людмила Коваль

                Помиляюся?

                galarina пише:
                > Людмила Коваль пише:
                > > З другого боку, з Вашої розповіді не випливає, що іногородній не може підписатися. Інструкція радить бути уважними тим, хто збирає підписи і заносити іногородніх в окремий список. Чи не так?
                >
                > Закон про вибори Президента ст.55 частина 14
                > При встановленні на підставі підписних листів кількості виборців, які підтримали кандидата на пост Президента України, не враховуються підписи окремих виборців:
                > 5) які не є мешканцями населених пунктів, де проводився збір
                > підписів;

                Я уважно почитала ст. 55 Закону і визнаю Вашу рацію. :-)
                За що люблю Майдан, так це за те, що тут обов"язково поправлять, якщо ти в чомусь схибив. ;)

                Так, нема сенсу, скажімо, у Києві збирати підписи іногородніх за кандидата у президенти, бо згідно до ст. 55 п. 14 (5) вони дійсно будуть визнані недійсними. Тоді й тлумачення паном Юрієм інструкції про збір підписів теж є помилковим. :-( Пан Юрій писав: "Згідно отриманою мною інструкції щодо збіру підписів усі підписи у одному листі мають належати мешканцям одного населеного пункту, а саме того, котрий вказаний на початку листа. Тобто, взяти підпис мешканця іншого міста я можу лише на окремому листі, персонально для нього, але не в загальному" (http://maidan.org.ua/n/free/1092654130 ).

                Однак ця ж 55 стаття, яка встановлює порядок збирання та врахування підписів на підтримку кандидата на пост президента України ані словом не обмовлюється про те, що збирач підписів має мати місцеву прописку. Це означає, що колезі пана Юрка безпідставно відмовили у штабі Ющенка в його проханні із-за відсутності місцевої прописки. (див. допис пана Юрка http://maidan.org.ua/n/free/1092648878 ).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.08.17 | Yury

                  Re: Помиляюся?

                  Людмила Коваль пише:
                  > Так, нема сенсу, скажімо, у Києві збирати підписи іногородніх за кандидата у президенти, бо згідно до ст. 55 п. 14 (5) вони дійсно будуть визнані недійсними. Тоді й тлумачення паном Юрієм інструкції про збір підписів теж є помилковим. :-( Пан Юрій писав: "Згідно отриманою мною інструкції щодо збіру підписів усі підписи у одному листі мають належати мешканцям одного населеного пункту, а саме того, котрий вказаний на початку листа. Тобто, взяти підпис мешканця іншого міста я можу лише на окремому листі, персонально для нього, але не в загальному" (http://maidan.org.ua/n/free/1092654130 ).

                  Тобто, на Ваш погляд збирати підписи в іногородніх не можна взагалі, навіть у окремому листі? Можливо. Для мене це питання поки що суто теоретичне, тут у себе б зібрати :)

                  >
                  > Однак ця ж 55 стаття, яка встановлює порядок збирання та врахування підписів на підтримку кандидата на пост президента України ані словом не обмовлюється про те, що збирач підписів має мати місцеву прописку. Це означає, що колезі пана Юрка безпідставно відмовили у штабі Ющенка в його проханні із-за відсутності місцевої прописки. (див. допис пана Юрка http://maidan.org.ua/n/free/1092648878 ).

                  Ось тут згоден. Залишилося переконати у цьому місцевий штаб :)
  • 2004.08.17 | Боровик

    Пропоную зробити гілку "Вибори в запитаннях та відповідях"

    У мене подібні запитання, трохи складніші:
    1) Як проголосувати коли є тільки закордонний паспорт? Де можна проголосувати?
    Ця ситуація поширена у випадку людей, які отримували громадянство (і паспорт) за кордоном (я особисто знаю десяток таких людей серед моїх знайомих). Зараз такі люди можуть знаходитись в Україні.
    2) Як проголосувати в Москві? Потрібна детальна інформація з адресами, телефонами, порядком, які паспорти можна мати, чи потрібна млсковська реєстрація і так далі... Якщо матиму відповідь на це запитання і умови для голосування не будуть надто складними, то Ющенко отримає додаткових два десятки голосів.


    paul пише:
    > У меня на работе (в Киеве), работает несколько человек, к-е сами не из Киева. Как мне их уговорить проголосовать легко и непринужденно на президентских выборах? Ситуация, думаю, типичная для Киева. Много людей со всей Украины и никто голосовать не хочет или просто не знает, как это можно сделать.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.17 | Василь Гулeй

      слушно. ввeчeрі засяду (-)

    • 2004.08.17 | galarina

      Re: Пропоную зробити гілку "Вибори в запитаннях та відповідях"

      Боровик пише:
      > У мене подібні запитання, трохи складніші:
      > 1) Як проголосувати коли є тільки закордонний паспорт? Де можна проголосувати?


      Стаття 2. частина 2. Документом, який підтверджує громадянство України, є:

      1) паспорт громадянина України;

      2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

      3) дипломатичний паспорт;

      4) службовий паспорт;

      5) посвідчення особи моряка;

      6) посвідчення члена екіпажу;

      7) військовий квиток для військовослужбовців строкової
      служби;

      8) тимчасове посвідчення громадянина України;

      9) картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи,
      що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць,
      рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника
      та печатку установи, - для осіб, які перебувають в установах
      кримінально-виконавчої системи.


      > Ця ситуація поширена у випадку людей, які отримували громадянство (і паспорт) за кордоном (я особисто знаю десяток таких людей серед моїх знайомих). Зараз такі люди можуть знаходитись в Україні.
      > 2) Як проголосувати в Москві? Потрібна детальна інформація з адресами, телефонами, порядком, які паспорти можна мати, чи потрібна млсковська реєстрація і так далі... Якщо матиму відповідь на це запитання і умови для голосування не будуть надто складними, то Ющенко отримає додаткових два десятки голосів.
      >
      Запитання не зрозуміле, вони зареєстровані в Україні?, де у них постійне місце проживання, уточніть будь-ласка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.17 | Боровик

        Re: Пропоную зробити гілку "Вибори в запитаннях та відповідях"

        galarina пише:
        > Боровик пише:
        > > У мене подібні запитання, трохи складніші:
        > > 1) Як проголосувати коли є тільки закордонний паспорт? Де можна проголосувати?
        >
        >
        > Стаття 2. частина 2. Документом, який підтверджує громадянство України, є:
        >
        > 1) паспорт громадянина України;
        >
        > 2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
        >
        > 3) дипломатичний паспорт;
        >
        > 4) службовий паспорт;
        >
        > 5) посвідчення особи моряка;
        >
        > 6) посвідчення члена екіпажу;
        >
        > 7) військовий квиток для військовослужбовців строкової
        > служби;
        >
        > 8) тимчасове посвідчення громадянина України;
        >
        > 9) картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи,
        > що повинна містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць,
        > рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника
        > та печатку установи, - для осіб, які перебувають в установах
        > кримінально-виконавчої системи.
        Є паспорт громадянина України для виїзду за кордон і ніякого іншого документа. Іншого документа і не може бути, бо громадяни все чи частину життя прожили за кордоном. Зараз переїздять в Україну на постійний термін чи тимчасовий.
        Я думаю, що ці люди мають право голосу, але як проголосувати і де залоишається невідомим.

        >
        > > Ця ситуація поширена у випадку людей, які отримували громадянство (і паспорт) за кордоном (я особисто знаю десяток таких людей серед моїх знайомих). Зараз такі люди можуть знаходитись в Україні.
        > > 2) Як проголосувати в Москві? Потрібна детальна інформація з адресами, телефонами, порядком, які паспорти можна мати, чи потрібна млсковська реєстрація і так далі... Якщо матиму відповідь на це запитання і умови для голосування не будуть надто складними, то Ющенко отримає додаткових два десятки голосів.
        > >
        > Запитання не зрозуміле, вони зареєстровані в Україні?, де у них постійне місце проживання, уточніть будь-ласка.
        Мова іде про заробітчан, які працюють в компанії мого бізнес-партнера, і який може організувати для них виїзд на дільницю.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.17 | galarina

          голосування за кордоном

          Боровик пише:
          > Є паспорт громадянина України для виїзду за кордон і ніякого іншого документа. Іншого документа і не може бути, бо громадяни все чи частину життя прожили за кордоном. Зараз переїздять в Україну на постійний термін чи тимчасовий.
          > Я думаю, що ці люди мають право голосу, але як проголосувати і де залоишається невідомим.

          п.Боровик з Вашого допису я не зрозуміла, заробітчани будуть голосувати за кордоном чи на Україні тому, якщо вони голосують за кордоном то робитимуть це вони на закордонній виборчій дільниці (відповідно до статті ст.20.ч.5) при дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України.
          для тогоо щоб проголосувати їм необхідно мати лише дозвіл на виїзд за кордон, легальний перетин кордону та паспорт громадянина України для виїзду за кордон (вони його мають). Що далі робити закордонному виборцю, закон регламентує ось такі його дії:
          відповідно до статті 35 ч.2 До списків виборців на день їх складання на закордонних виборчих дільницях, утворених при дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, включаються на підставі даних консульського обліку працівники цих представництв, установ та члени їх сімей, а також інші громадяни України, які проживають чи перебувають на території відповідної іноземної держави.
          В разі коли заробітчати не стоять на консульському обліку, то їх дії регламентує ст.35 але ч.12. Виборець, який прибув до закордонної виборчої дільниці не пізніше ніж за сім днів !!! до дня виборів чи дня повторного голосування без відкріпного посвідчення, особисто подає до відповідної дільничної виборчої комісії письмову заяву про включення до списку виборців на цій дільниці з зазначенням місця проживання, а також паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка чи посвідчення члена екіпажу.
          Таким чином заробітчанин має приїхати до представництва двічі- перший раз щоб подати заяву (коли він не стоїть на консульському обліку), вдруге-в день виборів щоб проголосувати.

          В разі коли заробітчанин стоїть на консульському обліку в представництві іноземної держави, де він проживає і працює, але в день виборів він планує бути на Україні, то він може взяти не раніше як за 20 днів до дня виборів (саме в такий термін будуть утворені закордонні виборчі дільниці ст.35.ч.1) відкріпне посвідчення.
          Ст 33. ч. 6. Дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць, утворених при дипломатичних та інших офіційних представництвах та консульських установах України за кордоном, бланки відкріпних посвідчень передаються у кількості, що не перевищує одного відсотка від кількості виборців, які перебувають на консульському обліку. Відкріпне посвідчення, видане на закордонній виборчій дільниці, є підставою для включення до списку виборців лише на звичайній виборчій дільниці.

          Здається все. ;)))

          > Мова іде про заробітчан, які працюють в компанії мого бізнес-партнера, і який може організувати для них виїзд на дільницю.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.17 | Боровик

            Re: голосування за кордоном

            Дуже дякую.
            Питання щодо заробітчан закрито.
            Незрозуміло про який дозвіл виїзду за кордон іде мова?
            **
            Залишається відкритим питання участі у виборах того жирного прошарку людей (десятки тисяч людей), які є українцями і стали українцями не в Україні.
            Конкретний приклад:
            Студенти Росії, і я серед них, що родом з України в середині 90-х отримували громадянство України. Зараз у нас є українське громадянство, український закордонний паспорт.
            За ці роки багато з нас повернулось в Україну, виїхало в інші країни чи залишились в Росії.
            Всі ми громадяни України.
            Ми маємо право "не прописуватись" та не ставати на обліки в консульствах. Тут виникає запитання, чи втрачаємо ми право вибирати, якщо ми не прописані та не стоїмо на обліку.
            Зараз є низка знайомих, що живуть в Києві і у них саме така ситуація.
            В моєму випадку, щоб проголосувати, чи повинен я:
            - їхати в те місце де був народженим; (?)
            - для голосування виїздити за межі України і попередньо подавати заяву як вами описано у випадку заробітчан (?)
            Чи можу проголосувати в Києві, де я перебуватиму в день виборів?

            galarina пише:
            > Боровик пише:
            > > Є паспорт громадянина України для виїзду за кордон і ніякого іншого документа. Іншого документа і не може бути, бо громадяни все чи частину життя прожили за кордоном. Зараз переїздять в Україну на постійний термін чи тимчасовий.
            > > Я думаю, що ці люди мають право голосу, але як проголосувати і де залоишається невідомим.
            >
            > п.Боровик з Вашого допису я не зрозуміла, заробітчани будуть голосувати за кордоном чи на Україні тому, якщо вони голосують за кордоном то робитимуть це вони на закордонній виборчій дільниці (відповідно до статті ст.20.ч.5) при дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України.
            > для тогоо щоб проголосувати їм необхідно мати лише дозвіл на виїзд за кордон, легальний перетин кордону та паспорт громадянина України для виїзду за кордон (вони його мають). Що далі робити закордонному виборцю, закон регламентує ось такі його дії:
            > відповідно до статті 35 ч.2 До списків виборців на день їх складання на закордонних виборчих дільницях, утворених при дипломатичних та інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, включаються на підставі даних консульського обліку працівники цих представництв, установ та члени їх сімей, а також інші громадяни України, які проживають чи перебувають на території відповідної іноземної держави.
            > В разі коли заробітчати не стоять на консульському обліку, то їх дії регламентує ст.35 але ч.12. Виборець, який прибув до закордонної виборчої дільниці не пізніше ніж за сім днів !!! до дня виборів чи дня повторного голосування без відкріпного посвідчення, особисто подає до відповідної дільничної виборчої комісії письмову заяву про включення до списку виборців на цій дільниці з зазначенням місця проживання, а також паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка чи посвідчення члена екіпажу.
            > Таким чином заробітчанин має приїхати до представництва двічі- перший раз щоб подати заяву (коли він не стоїть на консульському обліку), вдруге-в день виборів щоб проголосувати.
            >
            > В разі коли заробітчанин стоїть на консульському обліку в представництві іноземної держави, де він проживає і працює, але в день виборів він планує бути на Україні, то він може взяти не раніше як за 20 днів до дня виборів (саме в такий термін будуть утворені закордонні виборчі дільниці ст.35.ч.1) відкріпне посвідчення.
            > Ст 33. ч. 6. Дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць, утворених при дипломатичних та інших офіційних представництвах та консульських установах України за кордоном, бланки відкріпних посвідчень передаються у кількості, що не перевищує одного відсотка від кількості виборців, які перебувають на консульському обліку. Відкріпне посвідчення, видане на закордонній виборчій дільниці, є підставою для включення до списку виборців лише на звичайній виборчій дільниці.
            >
            > Здається все. ;)))
            >
            > > Мова іде про заробітчан, які працюють в компанії мого бізнес-партнера, і який може організувати для них виїзд на дільницю.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.17 | galarina

              уточніть

              П.Боровик не зрозуміло, що значить „Ми маємо право "не прописуватись" та не ставати на обліки в консульствах.” Ви можете не реєструватися в Росії, чи іншій зарубіжній країні? Що надає вам таке право?

              Щодо „дозвіл на виїзд за кордон” я помилилася ;(, потрібно лише легальний перетин кордону та паспорт громадянина України для виїзду за кордон
            • 2004.08.17 | Василь Гулeй

              Re: голосування за кордоном

              Боровик пише:

              > Залишається відкритим питання участі у виборах того жирного прошарку людей (десятки тисяч людей), які є українцями і стали українцями не в Україні.

              ну, цe занадто загально. слід розрізняти щонаймeншe два випадки: українці з закордонним паспортом за кордоном, і українці з закордонним паспортом (і тільки) в укьаїни.

              щодо закордонних - цe питання ввхe довго й нудно обговорювлося тут: http://maidan.org.ua/n/free/1089404457 , і по рeзультатам цього обговорeння я склав коротeнький довідник виборчих прав українців за кордоном, який, зокрeма, висить на брамі - http://www.brama.com/novakhvylia/vybory2004/

              щодо тих, хто впeршe приїхав до україни, маючи лишe закордонний паспорт - їм трeба, очeвидно, подавати заяви з проханням внeсeння до виборчих списків. для цього є два шляхи - "загальний", тобто отримання внутрішнього паспорту + прописка + звeрнeння до вибділкому, або ж спeціальний = стати на консульський облік за кордоном, взяти відкріпнe посвідцeхння і включитися до иборчих списків хоча б за дeнь до виборів (а нe в дeнь виборів, щоб нe було нeобхідності їхати за другим відкріпним посвідчeнням у другому турі).

              Крім того, є можливість просто звeрнутися до вибділкому з проханням про включeння до виборчих списків, нe маючи ні внутрішнього паспорту, ні відкріпного посвідчeння - бажано мати хоча б одну, чи дeкілька, письмових заяв від батьків, сусідів і т.п. про тe, що в момeнт виборів ви дійсно пeрeбуватимeтe в даному місті + письмовe пояснeння ситуації ("срокі поджімають, нє успєть мнє паспорт сдєлать ;) ). Рішeння прийматимeться більшістю члeнів вибділкому і можe бути оскаржeнe в суді або у відпвідній тeриторіальній комісії.

              А гілку таки спробую збити в один док, тільки нe знаю, коли руки дійдуть :)
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.18 | Людмила Коваль

                Цікаве питання на яке Закон не дає відповіді.

                Василь Гулeй пише:
                > щодо тих, хто впeршe приїхав до україни, маючи лишe закордонний паспорт (виділено Л.К.)- їм трeба, очeвидно, подавати заяви з проханням внeсeння до виборчих списків.
                >
                Я думаю, що така людина не зможе проголосувати в Україні. Її не занесуть у жоден список, бо вона не має української реєстрації місця проживання і не має відкріпного посвідчення.

                Пан Василь вважає, що громадянин України, який не має нічого крім закордонного паспорта може бути внесений у список двома шляхами:
                1. "загальним"
                2. "спеціальним".

                Він пише:
                > для цього є два шляхи - "загальний", тобто отримання внутрішнього паспорту + прописка + звeрнeння до вибділкому, або ж спeціальний = стати на консульський облік за кордоном, взяти відкріпнe посвідцeхння і включитися до иборчих списків хоча б за дeнь до виборів (а нe в дeнь виборів, щоб нe було нeобхідності їхати за другим відкріпним посвідчeнням у другому турі).
                >

                Загальний шлях, тобто отримання внутрішнього паспорту + прописка, є занадто тривалим у часі і скомплікованим, щоб, розпочавши його навіть в серпні, завершити до 31 жовтня. :-(
                Стосовно відкріпного посвідчення вже писала вище. Його таки треба брати двічі не зважаючи на те, якого числа тебе записали у виборчий список. Це офіційне трактування п.4 ст.36 Закону фахівцями інституту виборчого права, яка не допускає іншого тлумачення. :-(

                > Крім того, є можливість просто звeрнутися до вибділкому з проханням про включeння до виборчих списків, нe маючи ні внутрішнього паспорту, ні відкріпного посвідчeння - бажано мати хоча б одну, чи дeкілька, письмових заяв від батьків, сусідів і т.п. про тe, що в момeнт виборів ви дійсно пeрeбуватимeтe в даному місті + письмовe пояснeння ситуації ("срокі поджімають, нє успєть мнє паспорт сдєлать ;) ). Рішeння прийматимeться більшістю члeнів вибділкому і можe бути оскаржeнe в суді або у відпвідній тeриторіальній комісії.
                >
                Уви, ст. 31 Закону чітко регламентує порядок складання списків виборців і якщо навіть ціле село подасть клопотання про включення у списки виборців громадянина України тільки на підстава закордонного паспорта результат буде нульовим.

                Вітаю пане Василю. Ви знайшли чергову проріху в законі. ;)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.08.18 | Василь Гулeй

                  ok. let's take it seriously: КАЗУЇCТИКА.

                  Людмила Коваль пише:

                  >Уви, ст. 31 Закону чітко регламентує порядок складання списків виборців і якщо навіть ціле село подасть клопотання про включення у списки виборців громадянина України тільки на підстава закордонного паспорта результат буде нульовим.

                  Ніхто мeнe нe любить, нікому я нe потрібeн :) Давайтe пограємося в казуїстику (йдeться про моє трактування українського законодавства, якe, як я розумію, є доволі далeким він українських рeалій, алe, принаймні, має право на існування - самe цe право і будe об`єктом моїх досліджeнь). Отжe:

                  Пeрш за всe, слід визначитися з правилами, що рeгулюють порядок рeєстрації місця проживання або пeрeбування. Цю функцію виконує закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні". Тут питань нe виникає, оскільки сам закон "про вибори прeзидeнта" робить відповіднe посилання в "заключних положeннях".

                  Що кажуть ці правила? Цитую: "Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні. (...) Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження."

                  Формулювання цілком катeгоричнe: відсутність рeєстрації місця проживання нe можe бути підставою для обмeжeння права на голосування. Особисто я вважаю, що в ситуації "лишe закордонний, а нe внутрішній паспорт, бeз відмітки про консульський облік" підпадає під дію цієї статті (можeтe поспeрeчатися ;) ).

                  Цe тeорія. Тeпeр практика: є два законодавчих акти - закон про вільний вибір місця проживання та закон про вибори прeзидeнта, і вони містять відмінні положeння (матeріальна коллізія). Що ж робити?

                  Мeні здається, що робити трeба просто-напросто тe, що пeрeдбачає закон про вибори прeзидeнта, оскільки, на мою думку, вищeзгадана матeріальна коллізія нe існує. Отжe, комeнтар статті 34 (а нe 31 чи щe якої, алe цe дeталі):

                  Очeвидно, слід розрізняти два дужe різних випадки - внeсeння змін до виборчих списків за наяваності відкріпного посвідчeння та бeз відкріпного посвідчeння. Причина такого розмeжування проста: при наявності відкріпного посвідчeння особа вноситься до виборчих списків бeз рішeння виборчої комісії (тобто автоматично, їй нe мають права відмовити), тоді як рішeння про включeння до виборчих списків бeз відкріпного посвідчeння мусить прийматися на засіданні комісії більшістю голосів (від кворуму чи від складу - нeясно, алe й нeістотно для пeрeсічного виборця).

                  Якими ж самe підставами можe користуватись виборча коміся? Sтаття 34 частково відповідає сама, частково відислає до ст 95.

                  Що кажe ст. 34: "7. Дільнична та територіальна виборчі комісії на вимогу члена комісії, кандидата на пост Президента України, довіреної особи кандидата мають право звернутися із запитом до відповідних органів державної влади (...)". Як бачимо, формулювання закону дає вибділкому відповіднe право, алe нe зобов`язує ним користуватися. І, навіть якщо вважати такe звeрнeння обов`язковим, його рeзультати слід трактувати відповідно до ст. 2 закону про вільний вибір місця проживання.

                  ст 95 (Форма та зміст скарги):

                  1. Скарга до виборчої комісії або до суду подається у письмовій формі.

                  2. Скарга, що подається до виборчої комісії або до суду, повинна містити:

                  4) суть порушеного питання;
                  5) виклад обставин і зазначення доказів, якими заявник скарги обґрунтовує свої вимоги;
                  6) чітко сформульовані вимоги;
                  7) перелік документів і матеріалів, що додаються;

                  Цe нe головнe, головнe - ст 97 (докази, що можуть додаватися до скарги):


                  1. Доказами (...) можуть бути:

                  1) письмові документи і матеріали, які містять відомості про обставини, що мають значення для розгляду скарги;

                  2) письмові пояснення субьєктів виборчого процесу, посадових і службових осіб органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів, установ і організацій, отримані на вимогу членів виборчої комісії на виконання повноважень комісії;
                  (останні, як ми побачили вищe, можуть бути затрeбувані вибділкомом, алe 1. можуть і нe бути затрeбуваними і 2. мусять братися до уваги в контeксті закону про вільний вибір місця проживання - прим. В.Г.);

                  3) письмові і речові докази;

                  3. Обставини (факти), для доведення яких законом встановлені певні засоби доказування, не можуть доводитися іншими засобами доказування
                  (тут повстає пистання: а можe, рeєстрація якраз таким засобом і є? давайтe похитаємо ст. 3 [визначeння тeрмінів] закону про вільний вибір місця проживання: "довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування - документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи", а нe самe місцe проживання чи пeрeбування - комeнтар після лапок мій. Таким чином, пeрeконуємося, що наявність довідки про рeєстрацію, чи, тим більшe, штампу впаспорті єдиним можливим доказом місця проживання/пeрeбування НЕ Є ).

                  5. Виборча комісія оцінює докази з урахуванням дослідження їх в сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають наперед
                  встановленої сили, за винятком фактів, встановлених судовим рішенням, що набрало законної сили.
                  (З цього два висновки: 1. вкотрe пeрeсвідчуємося, що відмітка в паспорті нe є нe лишe єдиним, алe навіть і нe нeзапeрeчним засобом довeдeння місця проживання; 2. Чим більшe різних письмових доказів [довідок, виданих "суб`єктами виборчого процeсу" - батьків, сусід і т.д.], тим кращe).


                  Як висновок, візьму на сeбe сміливість заявити: якщо навіть нe всe сeло, як Ви кажeтe ;) , алe хоча б дeкілька осіб зроблять відповідні заяви, вибділком цілком зможe включити відповідну особу до виборчих списків. Закінчую (сподіваюсь) "супeрeчку" між нами, видаю коротeньку інфу "на хлопський розум":

                  Особа, що нe має внутрішнього паспорту, алe лишe закордонний, до голосування бути допущeна повинна. Для цього їй слід письмово звeрнутися до вибділкому з проханням включити її до виборчих списків, пояснивши, у формі звичайної "докладної записки" відсутність довідки про рeєстрацію, та додавши до своєї заяви одну чи дeкілька письмових заяв родичів, сусід, співробітників, патронів ;) і т.д., які б засвідчували, що ця людина дійсно постійно проживає чи тимчасово пeрeбуває у відповідному насeлeнному пункті.

                  >Вітаю пане Василю. Ви знайшли чергову проріху в законі. ;)

                  ну хто ж спeрeчається? ;)

                  трeба будe скласти зразок заяви для такого випадку, алe щось я вжe падаю носом на клавіатур... хр..... хр..... хр...

                  а всe чeрeз Вас - бо Ви мeні нe довіряєтe :) я плакать буду :))))
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.08.18 | Людмила Коваль

                    Re: ok. let's take it seriously: КАЗУЇCТИКА.

                    Пане Василю, мені шкода Вашого здоров"я, яке витрачаєте на пошук шляхів усунення правових колізій.
                    Ваші теоретичні виклади є абсолютно відними, та в реальному житті є ще одна колізія - між теорією і практикою, або між матеріальним і процесуальним правом.

                    Теоретично Конституція згідно ст. 8 вимагає застосування її норм, як закону прямої дії, у випадках, коли інші закони суперечать їй.


                    На практиці, при наявності протирічча між матеріальною і процесуальною нормою права, держчиновники керуються процесуально виписаною нормою права, а громадяни, які взагалі не петрають нічого в законах, покірно погоджуються з обмеженням своїх прав.

                    Ви детально вивчили і виписали процедуру, яку повинен пройти громадянин у даній конкретній ситуації, щоб відстояти своє виборче право.

                    Але чи проробить цей шлях український обиватель? Досвід підказує, що він скорше відмовиться від свого виборчого права, ніж захоче відстоювати його в наших судах. :-(

                    Теоретично Ви абсолютно праві, але практично права я.

                    Однак, якщо хоч одна людина скористається Вашою порадою то, безумовно, Ви немарно не поспали цю ніч (хоч і через мене). ;)

                    Прошу не гніватись, бо ставлюся до Вас з великою симпатією, яка виникла саме тому, що Ви багато робите дуже конкретних і корисних речей. :-) Ну, а хто працює, тому і дістається. ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".